• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
Lion15 - специалист
чет юни 11, 2020 7:42 pmEDI написа:
Подкрепям Чефо.Имам Макита-та, ташак работа е.
За мен бяха хубава марка, ама след като ми дойде зегето си промених мнението.
Бях пускал тема за едно зеге raider, трябващи ми за малко ламинат, докато дойде Макитата.
По-слаба е от старото ми 450 ватово зеге.
Има доста голям луфт в буталото и прекалени вибрации, за класа си.
Сега пича, който ми го донесе от Англия, като заминава пак след месец/месец и половина ще му го дам да го върне.
Та искам да кажа, че Макита не е толкова добра, колкото я представят.
Chefo77 - майстор
Първо, че не коментираме марката, а конкретна машина за някаква цел.
И второ - каква е Макитата като модел, нова ли е ...
Определено е това, което казват. Друг е въпросът какво очакваш и дали не си попаднал на къса клечка. Има и такива случаи.
PIP - майстор
чет юни 11, 2020 8:14 pmLion15 написа:
чет юни 11, 2020 7:42 pmEDI написа:
Подкрепям Чефо.Имам Макита-та, ташак работа е.
За мен бяха хубава марка, ама след като ми дойде зегето си промених мнението.
Бях пускал тема за едно зеге raider, трябващи ми за малко ламинат, докато дойде Макитата.
По-слаба е от старото ми 450 ватово зеге.
Има доста голям луфт в буталото и прекалени вибрации, за класа си.
Сега пича, който ми го донесе от Англия, като заминава пак след месец/месец и половина ще му го дам да го върне.
Та искам да кажа, че Макита не е толкова добра, колкото я представят.
Не мисля, че edi има предвид марката, а модела циркуляр - ако ще се реже фазер е супер иначе мъка. Марката си е екстра, но предлага и евтини и скъпи модели, това че ти си купил евтин модел зеге и очакваш да работи, като скъпия им модел не е проблем на макита. Всеки инструмент си има приложение.
EDI - майстор
Да, имам предвид конкретно 10,8 волтовия циркуляр на Макита.
meleager - напреднал
чет юни 11, 2020 6:35 pmChefo77 написа:
Жалко, че си от Бургас, щях да ти дам да пробваш, преди да си вземеш. Имам го, неразумна покупка заедно със зегето на същия волтаж. Взех го с идеята да реже OSB плоскости когато слагам такива под паркет, но е слабо дори и за такива неща ... в смисъл реже, но бавно. Ако пък са по-дебели - леле мале. Освен това смуче ток като замаяно, 4 Ач ги прави на парцал за норматив. Не зная колегата по-горе какво прави с него, та е забравил зегето, но дори и за ламинат зегето е 100 пъти по-добър вариант. За дърво изобщо да не говорим.
Така че добре си прецени дали искаш да налееш едни 200 лева. Аз като го купувах беше по-скъпо. Нормално, минаха 4 години оттогава :)
Точно затова питам, директен опит ме интересува, че от гледане на клипове съвсем се омагьосах. Благодаря за което. Явно трябва да се спра да се плъзгам по наклонената плоскост на маркетинга, че май се оказах класически лапнишаран. :)
Изкушавам се да си накупя машинки-играчки, които най-вероятно после само ще събират прах. В интерес на истината най-вече заради възможността да ползвам батериите, които вече имам.

Но съгласете се, че принципно е доста добра идея да си има човек ръчен циркуляр без кабел. Предполагам, че 18 волтовият ще е по-мощен, но сега му погледнах цената и се замаях. Мда... засега май ще карам на зеге, пък по-нататък ще видим.
Lion15 - специалист
чет юни 11, 2020 8:44 pmChefo77 написа:
Първо, че не коментираме марката, а конкретна машина за някаква цел.
И второ - каква е Макитата като модел, нова ли е ...
Определено е това, което казват. Друг е въпросът какво очакваш и дали не си попаднал на къса клечка. Има и такива случаи.
Макита 4329.
Нова е.
От Англия с някъде 3 години гаранция, естествено важаща само там.
Приятел работи в магазин за такава техника там и я взех на далавера.
Ся кото дойде тия дни ми я докара.
Почнах да довършвам една маса, накрая ми писна, прибрах я в кутията и довърших с Райдера.

За очакване, както ти и други колеги ме питате очаквам да е по-добра от Райдера.
Пък имам и екцентричен шлайф на Макита-бачкам си с кеф и но проблемо. :-D
Може и къса клечка да е, знам ли.
С Мактек бачках веднъж- ми супер е.
Сега авера като се връща в обратно в Англия се разбрахме да я върне.
Ще си бачкам с Райдера.
Знам, че конкретния екземпляр не е от високият им клас, но все пак...
Chefo77 - майстор
Работата е там, че всяка машина си има нуждата от мощност в зависимост от това, което върши. Циркуляр, перфоратор, зеге, фреза, ренде - това са енергоконсумиращи машини. 10.8/12 е перфектен волтаж за верт за неголеми винтове, импакт за малки натоварвания, минишлайф (какъвто имат Бош и Милуоки), мултикътър ... но всичко е за дребни неща. Не че няма и прахосмукачка на 12 волта, но си е жив ташак. Аз се бях засилил да събирам цялата серия 10.8/12 на Бош, защото имам 3х4 Ач и 2х2,5 Ач батерии - и добре, че се спрях овреме, че щях да се набълбуча с машинки, които по реклами са супер, а всъщност са голям компромис. Милуоки имат приятни машинки на 12 волта, но пак са мини - не са за сериозна употреба и с универсално приложение.
Апропо, Мактек-а, с който си работил, ако е зеге ... то е същото като Макитата, която не ти е допаднала. 4329 е много приятно зеге, не само аз съм го препоръчвал - явно не само аз мисля така :D :D
Lion15 - специалист
чет юни 11, 2020 9:52 pmChefo77 написа:
Работата е там, че всяка машина си има нуждата от мощност в зависимост от това, което върши. Циркуляр, перфоратор, зеге, фреза, ренде - това са енергоконсумиращи машини. 10.8/12 е перфектен волтаж за верт за неголеми винтове, импакт за малки натоварвания, минишлайф (какъвто имат Бош и Милуоки), мултикътър ... но всичко е за дребни неща. Не че няма и прахосмукачка на 12 волта, но си е жив ташак. Аз се бях засилил да събирам цялата серия 10.8/12 на Бош, защото имам 3х4 Ач и 2х2,5 Ач батерии - и добре, че се спрях овреме, че щях да се набълбуча с машинки, които по реклами са супер, а всъщност са голям компромис. Милуоки имат приятни машинки на 12 волта, но пак са мини - не са за сериозна употреба и с универсално приложение.
Апропо, Мактек-а, с който си работил, ако е зеге ... то е същото като Макитата, която не ти е допаднала. 4329 е много приятно зеге, не само аз съм го препоръчвал - явно не само аз мисля така :D :D
Ясно...
Явно съм изтеглил късата клечка.
За зеге Мактек ти казвам, че съм работил, от тия когато още беха Мактек.
Не съм го товарил-на едно рехаво ПДЧ го пробвах...
Майната му, важното е да сме живи и здрави,
зеге ще си купя друго по-марково след време.
До тогава с Райдерчето :-D .
Сори за спама.
Buliviv - специалист
чет юни 11, 2020 9:52 pmChefo77 написа:
Апропо, Мактек-а, с който си работил, ако е зеге ... то е същото като Макитата, която не ти е допаднала. 4329 е много приятно зеге, не само аз съм го препоръчвал - явно не само аз мисля така :D :D
Всички знаем, че Мактека е хоби Макита.
Аз също съм го препоръчвал и твърдо заставам зад мнението си, че е доста добра машинка.
А за вибрациите - според мен е без аналог за класа си - почти никакви.
Явно нещо не му е наред на това английско зеге.
Lion15 - специалист
чет юни 11, 2020 10:30 pmBuliviv написа:
чет юни 11, 2020 9:52 pmChefo77 написа:
Апропо, Мактек-а, с който си работил, ако е зеге ... то е същото като Макитата, която не ти е допаднала. 4329 е много приятно зеге, не само аз съм го препоръчвал - явно не само аз мисля така :D :D
Всички знаем, че Мактека е хоби Макита.
Аз също съм го препоръчвал и твърдо заставам зад мнението си, че е доста добра машинка.
А за вибрациите - според мен е без аналог за класа си - почти никакви.
Явно нещо не му е наред на това английско зеге.
Все тая.
Здраве да е.
Щом мога да го върна се успокоих.
И аз помислих, че е дефектно, но по-късно.
Има и дефектни бройки, случва се.

Едит: Какъв оптимист съм в последно време и все гледам напред.:D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Избор на ръчен циркуляр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: