• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Ако има вариант, нека да е по-лек, лесно да се борави с една ръка. И да не е изместен много мотора навън. Марка/модел по преценка. Е разбира се за греди ще е по-слаб примерно някой с диск 160/165, отделно дълбочина на рязане , но пък за дъски , кофражи ще е предимство лекотата му.
И аз ползвам от години полуинтензивно един поочукан вече Бош с диск 190мм , не ми е правил проблем, само дискове и четки сменям , но вече съм се ориентирал да си търся нещо по-леко, дори с по-малък капацитет за рязане да е, не е чак проблем за дъските, кофражи .
Замислям се и за нещо на акумулатор евентуално.
nikolov333 - майстор
Бих взел препоръчания от стефан GKS 165 , но не го намерих онлайн..
Chefo77 - майстор
Ако не ти е суперспешен, изчакай да получа отговор от Тръпкови дали не могат да намерят и изтеглят отнякъде една бройка. Иначе можеш да си го поръчаш от Емаг, Практис, Новил, ... Топкер твърдят, че го имат и е на добра цена:

http://topker1.com/magazin/index.php?ro ... uct_id=755

Симекс също са сериозен играч:

https://www.cmx.bg/product689/rychen-ci ... ch-gks-165
nikolov333 - майстор
Мерси, но го поръчах вече.. Не ми е професионално ползване, така че не е фатално, че е по-тежък, а и разликата в цената не е голяма. :partyman:
Chefo77 - майстор
Ами - дано удовлетвори очакванията ти :)
nikolov333 - майстор
Като го пробвам ще дам мнение.. :partyman:
пишман_майстор - майстор
Да си призная и аз днес отскочих да видя някой и друг циркуляр . Загледах се по едно хитачи/хикоки C7MFA и по една макита HS6601 . Като мощност са на кантар , обороти и те д/г , първият обаче с 190мм диск, вторият май 165 мм ако не греша. Пипах ги наживо , поогледах ги . Плочата на хитачито е отливка , видя ми се добре като цяло , единствено лостчето за повдигане е малко понавряно , но пък е стабилно/масивно усещането като се напъне , на бош ГКС 190 е много по-лесно достъпно , но учудващо кекаво усещане , някак си се гъне и поддава при стягане .
Макитата я огледах и нея , плота също е алуминиев ( но не е отливка ) , стабилен е като цяло , повдигането е пак по подобие на хитачито, но достъпа до лостчето е една идея по-достъпно , наклон също са добре, за наклона има подсигуряване и отзад . Общо взето добре с изключение на доста изнесеният мотор встрани, на бош също е доста изнесен , плота е по-голям , от ламарина , но стабилен.
Като кг боша е най-тежък в ръката, все пак не бива да забравяме, че е в по-горен клас като мощност , макитата и хитачито на кантар , не съм ги теглил, не съм гледал данни , споделям субективно усещане.
Най-компактен се усеща хитачито. Прибран като модел , копчето щрака "качествено" като го хвана в ръка , съм убеден , че ще се води лесно и с една .
По-точно хикоки-то , но не съм запознат как е като качество . Имам някои неща когато бяха Хитачи, никога не съм имал драми . За Хикоки - не знам, не съм имал. Признавам , че доста се позазяпах по него и се чудя дали ще сбъркам с него . Донякъде имам и леки притеснения относно мощността му. Може би ако беше с поне 350-400 вата отгоре заради големината на диска , нямаше много да му мисля. Ще проверя дали се предлага същият с по-малък диск , но да е пак отливка плочата му.
Направих някои и други снимки за обща култура
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (114.73 KиБ) Видяна 2159 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (110.53 KиБ) Видяна 2159 пъти
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (116.5 KиБ) Видяна 2159 пъти
Прикачен файл:
7.jpg
7.jpg (104.15 KиБ) Видяна 2159 пъти
naistor - специалист
Да споделя и аз, че досега рязах един трислоен паркет с parkside и линеал и много удобно ми се стори ама почна да прави мизерии - накрая на дъската рязва малко повече и понякога отчеква там точно. Ще кача снимка. Идеи от какво може да е това?
Смених диска - не помага.

И викам да купя нещо по-добро и с изненада виждам, че избора е доста ограничен и всичко е мега скъпо и дори фирмите, които предлагат линеали само най-скъпите им модели циркуляри може да се ползват с тях... Dewalt и Makita - само циркуляра без линеала е 700+ лв. Най-евтиния бош, който става за бош линеали е BOSCH GKS 55+GCE към 500лв, тук там някакви оферти по около 450лв от по-неизвестни за мен магазини... Въпросният скил от по-горе с пластмасовия линеал вече никой не го продава. Намерих някакво HBM - марката не съм я чувал никога и ми прилича на снимката като на parkside-a и пак с 2*70см линийки: https://www.onlinemashini.bg/potapq6t-r ... tite/48497

Някой да е ползвал "Водеща шина за циркуляр Wolfcraft FKS 145" ( https://www.onlinemashini.bg/vode6ta-6i ... -145/55051) изглежда като да става за всеки циркуляр едва ли не ама не знам какви изненади мога да очаквам от него?

Като цяло ми трябва за момента един паркет редя и имам около 5м граница с плочки - на едно ниво и с фуга 5мм и без лайсна и искам да го направя с права линийка. Гледам се коментира, че можело и с мастар ама мисля, че удобството на линеала е несравнимо - слагам го точно по молива, който съм очертал, двама човека го дъжим само леко от двете страни, той не се плъзга нали отдолу има някакви гумички и плъзвам отгоре циркуляра и това е.

Прикачен файл

x2.jpg

Прикачен файл

x1.jpg
ZEDYCUS - майстор
Режи от долната страна. Не от към лицето.
Lutchezar - майстор
Точно за този Парксайд с водача имаше някъде обяснено какво се прави. Във форума, или в дърводелство, или в лидълските теми. Мисля че беше нещо с подложките на водача.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Избор на ръчен циркуляр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: