• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
Зеления е с линеал от три части май, с дължина около метър(3Х35см). Поне това поразбрах от Hornbach. https://www.hornbach.de/shop/Handkreiss ... tikel.html .
PIP - майстор
По принцип, ако е за рядко ползване може и по-евтин циркуляр, като качеството на ряза зависи по-скоро от диска – той се избира според нуждите и може да струва повече от циркуляра. Виж за по-честа работа евтиния не е добра инвестиция. Ако ти е за от време на време рязане може да минеш и без линеал, един мастар/терзия/права летва и две стегички вършат същата работа, ако е за по-често може да си направиш един за 20мин. Аз бих избрал по-качествен циркуляр без линеал отколкото евтин с линеал. Взимай една класическа makita 5704 и две стеги и си готов.
joroantonov - специалист
Вземи си нещо с поне 1200 W, линеала е огромно облекчение. За ламинат си купи диск с 48 зъба и си готов. До 50 лв може да си вземеш на Bosch - поне докато са нови стават. Ако се спреш на циркуляр от тая марка за ползване от време на време не бих си взел син и зеления ще върши работа.
dbelev - специалист
Първата задача на циркуляра е да разкрои 1 кухненски плот (дебели са май около 4см но не знам какъв ще е материала) после плоскости за кухненски и др. мебели. Не знам дали ще режа ламинат. Машините трябва да купя (за другите ще питам пак :? ) от Германия и там да свърша работа, после ще ми ги върнат в БГ. После инструментите ще работят от време на време за всичко което трябва в 1 къща (не мисля скоро да купувам други). За това ми се ще гаранцията да важи и тук. След препоръките ви и като изчетох куп коментари (гугъл =D> ) се колебая между:
1. Bosch PKS 66 AF
http://www.amazon.de/gp/product/B002EX4 ... KAKR8XB7XF
1600w, има линеал макар и аматьорски, има гаранция в БГ.
2. Makita 5704RK
http://www.amazon.de/gp/product/B00074E ... _i=desktop
1200w, куфар, няма линеал, има 1г гаранция в БГ (разширената 3г не важи).
3. DeWALT DWE575K
http://www.amazon.de/gp/product/B00B8FZ ... _i=desktop
1600w, няма линеал, за гаранция не знам.
И трите машини струват около 150 евро. Но не знам как всяка от тях се държи при реална работа. Ако имате опит споделете. А също така и какви дискове да купя. Предварително благодаря!
joroantonov - специалист
За диск ти писах по-нагоре. Това което видях е че само Макитата има разклинващ нож, но не е болка за умиране. Ако цената е основното бих взел Боша.
PIP - майстор
От изброените циркуляри аз имам makita 5704 и съм много доволен от машината, не взимай зелен бош. Ползвам основно дискове на freud, но също съм доволен от makita и trend. Вземи един диск с повече зъби 40-48-60. Аз работя основно с масив и нямам много опит с плоскости, но когато ми се е налагало да режа кухненски плотове ползвам и фреза за видимите рязове. Ето как можеш да си направиш линеал, макар че и обикновен мастар върши същата работа.
dbelev - специалист
Странно, но никой не каза нищо за DeWALT DWE575K, а характеристики те му са доста по-добри от Макитата (поне на хартия). И цената му не е много по-висока :?
EDI - майстор
То няма какво да се каже, ако е допряло до ДЕВАЛТ направо се взема, без да се пита. :partyman:
vencil - специалист
Запътил съм се да си купя ръчен циркуряр, обаче опитът ми е = 0. Не ми се дават много парички, но пък не ми се купува и някакъв боклук. Четох, четох и накрая се насочих.
Първи избор Maktec MT582
Като втори но признавам си тази марка дори не съм я чувал Gude KS 66-1600 L, по-мощен е и като че ли плотът му ми вдъхва по-голямо доверие.
От тези двата предпочитам по-качественият, но не знам кой е.
Крайният ми избор, ама абсолютният ми максимум :lol: е Dewalt DWE575K
Трябва ми за домашни цели, каквото се наложи. Няколко години се боря с един прободен трион PST 800 PEL , е просто за някои неща не става :) .
Двата са на сравнително еднаква цена но Dewalt си е почти 50% по-скъп, струва ли си за не професионална употреба:?
ZEDYCUS - майстор
НА МАктека единствения минус за мен е липсата на разчертана скала за потъването на циркуляра. Демек колко см стърчи ножа от плочата, липсва такава и трябва да се мери с рулетка. Други забележки нямам. От около 3г го ползвам само за дърво и грубо рязане на плоскости.
За другите не мога да коментирам, нямам опит с тези марки. Но гуде и мактек са от различни класи, в полза на мактека.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Избор на ръчен циркуляр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: