• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
plamen6703 - майстор
Това е много добра машина https://rychen-cirkuljar.pazaruvaj.com/ ... /#opisanie :partyman:
Chefo77 - майстор
210/30 е толкова масов размер, че не се сещам да има по-масов от него :)

Макита 7601 е прасе. Много добър, но прасе - в смисъл обемен. Ако не ти трябва толкова голям, не бих те посъветвал за него. Същото важИ и за Боша. А 5008 пък е освен по-обемен, и доста тежък.
Виж по-нагоре GKS 165 - по-малък, но със същата дълбочина на рязане.
7601 няма скала за отчитане на дълбочината, да знаеш :) Регулираш "на око".
PIP - майстор
За избора между бош и макита не мога да ти помогна, понеже не съм работил с ръчен циркуляр на бош и нямам наблюдения. Избора на размер на диска е според нуждите, ако ще разкройваш плоскости и 165 върши работа, 190мм е основно за дървените конструкции с които се работи в чужбина където основната дебелина е 47мм. Съмнявам се да ти трябва циркуляр с 210мм. Аз ползвам две 190мм макити (една 240V и една на батерии) и съм доволен и от двете. Избери си размера според нуждите и решавай марката и модела според цената, с остър диск всички режат добре.
winger - специалист
Даам, и мен ме притесняваше че Макита 5008 е кютук... може би пък да се преориентирам дали към HS7601 или БОШ GKS 165
Толкова по-скъпия БОШ |GKS 55 + G оправдана ли е? В Дикар консулт го има намален за 390лв, но освен че има опцията да се ползва линеал с него не виждам с какво е по-добър от GKS 165? A са си 130лв отгоре.

Ще го ползвам общо взето за направа на мебели в хол, кухня. детска стая. Основно ще работя с плоскости и дъски, така че по-скоро по-леките варианти са по-добре. След време ако и къща имам шанса да застроя, ще взема нещо по-сериозно за греди ит.н.

Та сега чуденката е между двата Боша и макитата, всичките са със сходна дълбочина на сряза и мощност. Само дето единия бош е 130-40лв отгоре... заслужават ли си?
plamen6703 - майстор
съб яну 04, 2020 9:28 pmwinger написа:
Та сега чуденката е между двата Боша и макитата, всичките са със сходна дълбочина на сряза и мощност. Само дето единия бош е 130-40лв отгоре... заслужават ли си?
Видях ценовият клас, който те привлича, на мен ако се налагаш да избирам бих избрал това https://technotools.bg/makita-hs7601-ra ... uliar.html и бих го купил точно от този търговец. Същият търговец регистриран и тук в сайта и е почтен човек и търговец! :partyman:
PIP - майстор
съб яну 04, 2020 9:28 pmwinger написа:
Даам, и мен ме притесняваше че Макита 5008 е кютук... може би пък да се преориентирам дали към HS7601 или БОШ GKS 165
Толкова по-скъпия БОШ |GKS 55 + G оправдана ли е? В Дикар консулт го има намален за 390лв, но освен че има опцията да се ползва линеал с него не виждам с какво е по-добър от GKS 165? A са си 130лв отгоре.

Ще го ползвам общо взето за направа на мебели в хол, кухня. детска стая. Основно ще работя с плоскости и дъски, така че по-скоро по-леките варианти са по-добре. След време ако и къща имам шанса да застроя, ще взема нещо по-сериозно за греди ит.н.

Та сега чуденката е между двата Боша и макитата, всичките са със сходна дълбочина на сряза и мощност. Само дето единия бош е 130-40лв отгоре... заслужават ли си?
Ако ще го ползваш за мебели (плоскости)модела на боша с линеала ще ти е най-полезен.
winger - специалист
съб яну 04, 2020 10:07 pmPIP написа:
съб яну 04, 2020 9:28 pmwinger написа:
Даам, и мен ме притесняваше че Макита 5008 е кютук... може би пък да се преориентирам дали към HS7601 или БОШ GKS 165
Толкова по-скъпия БОШ |GKS 55 + G оправдана ли е? В Дикар консулт го има намален за 390лв, но освен че има опцията да се ползва линеал с него не виждам с какво е по-добър от GKS 165? A са си 130лв отгоре.

Ще го ползвам общо взето за направа на мебели в хол, кухня. детска стая. Основно ще работя с плоскости и дъски, така че по-скоро по-леките варианти са по-добре. След време ако и къща имам шанса да застроя, ще взема нещо по-сериозно за греди ит.н.

Та сега чуденката е между двата Боша и макитата, всичките са със сходна дълбочина на сряза и мощност. Само дето единия бош е 130-40лв отгоре... заслужават ли си?
Ако ще го ползваш за мебели (плоскости)модела на боша с линеала ще ти е най-полезен.
Е да, но цената е повече от двойна. Горе линка за 450-те лв, линеал не е включен, а е само машинката.. прекалено дебело ми идва.
Май ще е Макитата от технотуулс и със мастар и стяги, или ще си я пригодя нея към линеала който имам от стария потапящ циркуляр от Лидл.
А между Макитата и Девалт какво мислите?
https://technotools.bg/dewalt-dwe560-ra ... uliar.html
Бюджетът ми е около 300-те лв. Ако е нещо много невероятно мога да се напъна и малко отгоре, но като цяло Макитата НS7601 стъпва идеално като паричка.
plamen6703 - майстор
съб яну 04, 2020 10:16 pmwinger написа:
Май ще е Макитата от технотуулс и със мастар и стяги, или ще си я пригодя нея към линеала който имам от стария потапящ циркуляр от Лидл.
А между Макитата и Девалт какво мислите?
https://technotools.bg/dewalt-dwe560-ra ... uliar.html
Бюджетът ми е около 300-те лв. Ако е нещо много невероятно мога да се напъна и малко отгоре, но като цяло Макитата НS7601 стъпва идеално като паричка.
Много добър избор на търговец си направил, а като се обадиш на Николай ще ти даде пълна информация и за двата варианта и каквото ти каже може да разчиташ на казаното и професионалните му съвети! :partyman:
PIP - майстор
съб яну 04, 2020 10:16 pmwinger написа:

Е да, но цената е повече от двойна. Горе линка за 450-те лв, линеал не е включен, а е само машинката.. прекалено дебело ми идва.
Май ще е Макитата от технотуулс и със мастар и стяги, или ще си я пригодя нея към линеала който имам от стария потапящ циркуляр от Лидл.
А между Макитата и Девалт какво мислите?
https://technotools.bg/dewalt-dwe560-ra ... uliar.html
Бюджетът ми е около 300-те лв. Ако е нещо много невероятно мога да се напъна и малко отгоре, но като цяло Макитата НS7601 стъпва идеално като паричка.
Ползвал съм девалт на колеги и са удобни за работа, но гледам диска на посочения от теб е с 16мм отвор, не знам дали позволява по-голям отвор, понеже ще имаш повече избор на дискове. Колкото до замяната на линеала с мастар става, но имай предвид, че меката лента на линеала спира чепенето и ряза е много по-чист. С мастара, ако ряза ти е финишен ще трябва да рендосваш или да го чистиш с фреза.
Chefo77 - майстор
Ники (търговецът, посочен от Пламен), е супер пич - в това съмнение няма! Ако си решил за 7601 или друго от неговия асортимент, няма да сгрешиш с избора на търговец.
За другия въпрос - с какво 55 GCE е повече от 165 - освен линеала, също регулируеми обороти, плавен старт и електронна спирачка. Има си плюсове, не е като да няма. Но не е като да не е по-скъп :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Избор на ръчен циркуляр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: