• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... ofessional

165 мм с всички предимства на по-малкия размер (тегло, видимост, ергономия, удобство), но на същата дълбочина на рязане като по-големия.
На Макита така и не разбрах защо им се досвидиха центове за лазерно разграфяване на скала за дълбочината на среза :? :?
vencil - специалист
Не знаех че има циркуляр с диск 165мм. който покрива параметрите на такъв с 190мм. :shock: , супер полезно инфо за мен :partyman: . Да ви кажа май се навих да си взема един Bosch GKS 165 Professional, предимствата за мен ще са че е по-лекичък и най-вероятно и на габарити ще е малко по малък. Недостатък е че дисковете са малко по-нестандартни и като че ли по трудно се намират ама все пак ги има.
nikolson - майстор
vencil написа:
Не знаех че има циркуляр с диск 165мм. който покрива параметрите на такъв с 190мм. :shock: , супер полезно инфо за мен :partyman:.
Оста (отвор на диска) е 20 мм.
vencil - специалист
Да видях, това е една от причините да може да реже толкова но предполагам че няма да е само заради това. Сигурно и самият двигател е максимално близо до работният плот.
Това че отвора на диска е 20мм. принципно недостатък ли е (гледам че основно са 30мм.) в смисъл за здравината или няма място за притеснение.
EDI - майстор
Нямай грижа за дискове, размера е масов, освен това си има и втулки за тази работа.
vencil - специалист
Ами поръчах си го, намерих го за 216лв. на промоция. Когато го изпробвам ще докладвам някакви впечатления. Диска май е с 12 зъба, на мен ми се струват малко ама ще разбера. Някакви предложения за диск за гладко рязане :? знам че най-вероятно зависи какво дърво режеш ама, примерно този диск за какво се използва https://bosch-bg.com/cirkulyarni-diskov ... ct_id=7477 много странен ми изглежда. От зегето знам че триончетата са много важни а те Бош хич нямат избор :lol: , сигурно вкъщи имам една шепа.
vencil - специалист
Изображение Изображение
:wink: :rock:
Определено изглежда читаво направен. Изпробвах го в/у едно пдч направих 2-3 ленти широки по няколко см. ами идеално прав срез направих въпреки че ми беше сефте с такава машина.

Обаче не е идеално балансиран, имам предвид че при рязане усещаш че двигателят го дърпа надолу и определено трябва приложиш усилие с китката за да го задържиш идеално прилепнал към детайла. Това за професионална машина малко странно ми се струва, но предполагам с времето ще свикна и няма да ми прави впечатление.

И един малко глупав въпрос :-D . За коя ръка е проектиран този циркуляр :?? Хич не ми е удобно като режа държейки го с дясната ръка, с лявата като че ли е доста по-комфортно имам много по-добра видимост в/у самата операция. С дясната ако не използвах линеал а карах само по черта едва ли щях да я улуча :lol: .
Chefo77 - майстор
Не само нагоре, а го избутва и назад. Идеята е да използваш тежестта на тялото си, за да го прилепиш и контролираш, при това без да хуква нанякъде.
Честито! :)
Фитилчо - майстор
Chefo77 написа:
Не само нагоре, а го избутва и назад. Идеята е да използваш тежестта на тялото си, за да го прилепиш и контролираш, при това без да хуква нанякъде.
Честито! :)
Фестула нема такива избутвания, забеляза ли си. Върви си по рейлинга като по масълце и пита за още :wink:
nikolson - майстор
Потапящите са с регулиране на оборотите. Пък на клипа даже не се държи и с ръка. "Сичко само прай" :-D :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FvwrUMHu2oc[/youtube]
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Избор на ръчен циркуляр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: