Ел. инструментите. Консумативи.
radius - майстор
Belgarionbg написа:
Цяло лято правих ремонти и машината свърши ...
:lol: Дотук, като осмислих прочетеното и се притесних .
pomukal - напреднал
Здравейте предстои ми закупуването на зеге и съм се спрял на два модела Bosh GST 8000 E Professional и HITACHI CJ90VST липсата на куфар ме спира за боша в страшна дилема съм кой да избера.
vancho20 - специалист
пет мар 11, 2016 1:40 pmspalxy написа:
Макар и с известно закъснение ще се похваля с придобивката :-D
Виче я тествях на первази за паркет, реже здраво :cool:
IMG_20160311_134704.jpg
Здрасти колега има ли вече повече отзиви за PST 900 ? :?
vancho20 - специалист
Днес минах през Практикер и хванах PST 900 , добре изглежда. Но хванах и макита 4329 доста по ми легна в ръката и е близо с половин кило по лек. Както сте писали по долу не знам дали да се хвърлям на боша при положение че ще го ползвам веднъж в месеца. Макитата и тя има нахална функция , захвата за ножа не е SDS като на Бош.
Buliviv - специалист
Аз лично по - добро зеге от споменатата Макита 4329 в този клас не съм пипал.
Пробвал съм я дори на дъбови талпи и се справя отлично.
нед мар 21, 2021 2:45 amBuliviv написа:
Аз лично по - добро зеге от споменатата Макита 4329 в този клас не съм пипал.
Пробвал съм я дори на дъбови талпи и се справя отлично.
Аз пък честно казано не съм фен на механизма на държача - за да се затегне добре ножа се затяга болта до такава степен че ножа се изкривява на една страна. И да, има решения, разни кръпки от тип пластина която се вкарва с ножа така че да компенсира това изкривяване, но не ми се струва добро инженерно решение.
Инак за непредирчивия ползвател - реже си зегето, стига да не очакваш да прави кой знае колко прав ряз (на дълбочина/на дължина).
Лично бих се насочил към друго решение, с различен тип захват - тип скоба или др. но не и винт който се затяга върху ножа...
Buliviv - специалист
ср мар 31, 2021 6:24 pmDan1 написа:
нед мар 21, 2021 2:45 amBuliviv написа:
Аз лично по - добро зеге от споменатата Макита 4329 в този клас не съм пипал.
Пробвал съм я дори на дъбови талпи и се справя отлично.



Аз пък честно казано не съм фен на механизма на държача - за да се затегне добре ножа се затяга болта до такава степен че ножа се изкривява на една страна. И да, има решения, разни кръпки от тип пластина която се вкарва с ножа така че да компенсира това изкривяване, но не ми се струва добро инженерно решение.
Инак за непредирчивия ползвател - реже си зегето, стига да не очакваш да прави кой знае колко прав ряз (на дълбочина/на дължина).
Лично бих се насочил към друго решение, с различен тип захват - тип скоба или др. но не и винт който се затяга върху ножа...
При изправна машина захвата на ножа си е съвсем прав и при нормално водене среза е повече от добър.
Въпросния захват е в пъти по - надежден от SDS, да не говорим за издръжливост и ремонтопригодност в ценово отношение / все неща важни за техника предназначена да работи на професионално ниво/. Разните маркетингови трикчета са за машини предназначени за хоби употреба.
Обърни внимание, че съм написал в този ценови клас.
Ако се сещаш за нещо, което има гореизброеното плюс, константна електроника, ултра ниски вибрации, отлична плоча, накланяне, пълногаранционно и след гаранционно обслужване и струва под 140 лв кажи да погледнем и ние.

Тема "Помощ за избор на Зеге/Прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: