Ел. инструментите. Консумативи.
mialy - помощник
Chefo77 написа:
На колегата с 800 - самият захват е по-кекав. Зная го от сервизни техници, както и от търговци. Затова и споменах, че го въведоха, след което върнаха стария. Всички профи машинки са с този със завъртане, с изключение на GST 65 - той е с проход. Не е опасно като изхвърля ножа, за 6 години не съм успял да се изгоря или нараня :)
Ясно. Дано да си свърша работата, за която съм го купил пък по-нататък каквото стане. Така или иначе не е за професионална работа, не вярвам толкова бързо да дефектира, но знае ли човек... :?

За пръстите, имах предвид че от видяното, според мен при PST 900/1000 SDS-механизма е по-удобен и по-безопасен от на 800. Не се бях сетил, че изхвърлянето може и да е опасно. :lol:
spalxy - напреднал
Макар и с известно закъснение ще се похваля с придобивката :-D
Виче я тествях на первази за паркет, реже здраво :cool:
Благодаря още веднъж на всички отзовали се!

Колега mialy, на 900 не изхвърля ножа а просто го освобождава, и тъй като на повечето клипове ножа виси надолу, просто изпада :wink:
Прикачен файл:
IMG_20160311_134704.jpg
Прикачен файл:
IMG_20160311_134617.jpg
4329 на Макита или на GST 8000 на Бош или bosch pst 900 pel .... Помогнете ми като хора, които разбират....За домашно ползване.... Първите два са професионални, но нямат лампа, която мисля е необходима... Не мога да избера.... На Бош 900 здрава ли е ролката и плочата и дали има някакви недостатъци спрямо Макитата и Бош 8000.....
Belgarionbg - напреднал
Дойде реда да си взема и аз такава машинка. Ако това мнение е все така валидно
Chefo77 написа:
Ако решиш да вдигнеш летвата до 200-210 лева, направо скачай на 4329 на Макита или на GST 8000 на Бош. И двете са с по 3 години гаранция и се водят професионални.
ще взема > GST 8000 Е za 195лв.
Предвид, че ми трябва за домашни цели и работя основно с дървени материали мисля, че ще ми свърши идеална работа. :)
zz_stefanov - майстор
Имам вече второ зеге, но не включвам какво е "Двустранно блокиране на посоката" дето е в описанието на горното. Някой били пояснил моля :) ;
Kumay - майстор
Belgarionbg написа:
Дойде реда да си взема и аз такава машинка. Ако това мнение е все така валидно
Chefo77 написа:
Ако решиш да вдигнеш летвата до 200-210 лева, направо скачай на 4329 на Макита или на GST 8000 на Бош. И двете са с по 3 години гаранция и се водят професионални.
ще взема > GST 8000 Е za 195лв.
Предвид, че ми трябва за домашни цели и работя основно с дървени материали мисля, че ще ми свърши идеална работа. :)
Можеш и да спестиш някой лев! Не е по-лоша машина!
Chefo77 - майстор
Единственият му минус спрямо Боша, е липсата на бърз захват. Което изобщо няма значение, ако няма да се сменят ножчетата по 2 пъти на ден!

Между другото, не се занимавай с еМаг, щом става дума за инструмент. Гаранциите им са кошмарни, а цените им не са по-добри, отколкото при нашите дилъри. Освен ако не набарат отнякъде някой контрабанден внос ...
Belgarionbg - напреднал
Chefo77 написа:
Между другото, не се занимавай с еМаг, щом става дума за инструмент.
Причината да дам линк към този сайт е защото продавача от магазина, в който бях ми го посочи като техен, макар да допълни че още го довършват.
Пазарувам от магазина им от много време инак са на това място от над 20 години. (не говоря за магазина в Хасково)
Мисълта ми е, че няма да купувам онлайн а директно на място.
Относно гаранциите им не съм останал с лошо впечатление от тях макар до сега да не ми се е налагало да ползвам такава но мои познати са доволни.
Като машини оттам съм си взел GSR 1080-2-LI - 2 х 1,5Ah и PBH 2100 RE, които ми служат вярно и до ден днешен.
Kumay написа:
Можеш и да спестиш някой лев! Не е по-лоша машина!
Обаче по спецификации е с доста по-слаб двигател и реже по-малко в дърво спрямо боша, плюс метал. Но пък е и по-евтина, макар и не с много.

Имам още малко време преди да почна задачите, за които ще ми трябва уреда та ще обмисля пак кой модел и откъде.
Chefo77 - майстор
Ако пък решиш да се качиш още малко нагоре, виж и това - от нормалната синя серия. Куфарът и ножчетата изравняват цените :wink:
Belgarionbg - напреднал
В крайна сметка взех GST 8000 Е. Цяло лято правих ремонти и машината свърши и продължава да върши отлична работа.

Тема "Помощ за избор на Зеге/Прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: