Ел. инструментите. Консумативи.
griffin - майстор
spalxy написа:
Да, сигурен съм че винаги ще има и по-добро, но за съжаление дори тези 170 са над бюджета, който бях определил. Може да се каже, че дори ми се прокрадват мисли за 4581, само заради разликата в цената. Имайки предвид, че съм аматьор и ще го ползвам инцидентно, предполагам, че и той ще е повече от достатъчен за моите нужди, но да видим, утре ще го реша :? :-D
скачай на скила смело, ползвам такъв повече от 10 години и не намирам особенни недостатъци, иначе винаги може да намериш по-добро.
velinsl - специалист
spalxy написа:
Чакай сега, аз до сега никога в живота си не съм пращал техника за ремонт на онлайн магазин. Купувам, идва стоката с куриера плащам и отварям. Виждам, че стоката не е в ред, издирвам официалния представител на марката и го нося при тях на място. Преди време носих един Бош в Тръпкови сервиз (до парадайс мола), тогава го ремонтираха платено, защото му беше изтекла гаранцията, но предполагам щяха безплатно да го оправят ако беше гаранционен, нищо, че не е купуван от тях.
Тази дума е ключът. Бизнесът в България не подлежи на логика и предположения. Някой да знае някъде по света да има поговорката "ден година храни"? Агнешкото поскъпва по Гергьовден, яйцата по Великден, горивата всяко лято. Търсят се усмихтани, приветриви служители на 6 дневна работна седмица, без отпуска и минимална заплата.
Докато нещо не се слчи не можем да предполагаме и мислим, че така ще стане. Кой е предполагал факта, че чисто нов гаранционен таблет не е "запалил"?

По темата: лично за мен дори и 100лв за зеге, което ще се ползва от дъжда на вятър са много. Нещо до 100лв е напълно достатъчно. Аз лично имам спарки. Когато го купих направих една кучешка колиба и от тогава да съм го ползвал 2-3 пъти вече поне 6 години.
А ти като свършиш с тези дъски колко пъти в годината ще го ползваш? Моят съвет е нещо мощно и удобно да стои в ръката. Цена и имена не гледай. Щото ще има дори и месеци(не седмици), в които тези затворени в техника 200лв ще събират прах. Нито боша ще е вечен, нито Скила за по 180-200лв. Всичко се разваля, всичко се прави в Китай, всичко се ремонтира. Останаха вече само гръмките имена, които държат високите цени. Онзи ден си купих биеща дрелка райдър за 53лв с две години гаранция. Нямах, потрябва ми, купих. Две години каквото и да става е в гаранция. След това ще я мисля. Както и тук се вижда дори бошовските техники се скапват малко след гаранцията,някои. Вече нищо не е както беше едно време. Баща ми има дрелка 25-годишна, но не е биеща и не вършеше работа, но си работи без проблеми. Къде се продават такива инструменти вече?
Последна промяна от velinsl на пон мар 07, 2016 12:51 am, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Колегата е прав - ако ще се ползва от дъжд на вятър, наистина не е толкова оправдaна инвестицията в скъпа техника. Просто ти тръгна нататък, аз пък те добутах :) :)
Единият колега преди 2-3 месеца си взе върховия модел на Райдър, в акция беше 60 лева. Казва, че е доволен за парите, които е дал. Реже с него ламинат.
spalxy - напреднал
От вчера мисля, гледам, слушам и все повече се чудя :lol:
имам да режа летви и алуминиеви профили, стягам апартамент и до момента се мъчех с ножовка и ръчен трион и макар да нямам вече кой знае какво за правене още, раших че такъв уред ще влезе в употреба за в бъдеще ... имам идея да си правя работна маса и разни подобни. За целта ми се искаше да взема нещо, което да не издиша след 10-тата дъска, че много мразя да започна нещо и да остана без инструмент. Имах един зелен бош винтоверт с батерия, работи вече 3 години, но му отиде батерията, иначе и спарки съм имал преди години и ми издъхна в ръцете, та тогава взех боша. Да хич не са малко пари, но мислех че с нещо такова ще мога да си върша домашни проекти за в бъдеще (летви, пвц тръби, ламарина, иперплат и алу лайстни). Честно казано райдер и други производни не смея да купувам, предпочитам да дам 150-200лв и да знам че е в мазето като ми потрябва отколкото да дам 50 и да трябва пак да купувам след няколко месеца или година.
Единственото което ме притеснява в случая е, че сглобката на скил-а хич не ми вдъхва доверие, гледах бош пст 900 и макита 4329, които са една идея по скъпи (и малко по слаби на хартия) от скил-а, но като изработка изглеждат доста по масивни и добре направени. Някой пробвал ли е да реже стомана с такава машина, да разчитам ли изобщо, че има шанс да среже летва 10см дебела ? Имам да режа една 8-ца, ще е забавно :supz:
velinsl - специалист
Извинявам се, че с опитвам да си натякавм мнението, но...
Наскоро се бях зарибил да си взимам мултифункионален инструмент от типа реноватор. Намерих в един сайт, марка СКИЛ. Запаметих си го.
Огледах пазара. Влязах в Алиекспрес - още по-скъпи, сходен и то. Отново СКИЛ.
Идеята ми е защо си мислите, че купеният от България БОШ е истински БОШ. В нашата родина скъпото не знак за качество.
Мислите ли, че магазините за техника в страната пазаруват стоката от Европа? Не, че преди да отиде по складовете в Европа, където да и налепят етикетите, не е била просто нонейм-Чайна.
Казано честно съмнява ме при правилна употреба урада да създаден проблем докато е в гаранция. Виж на втория, третия ден след изтичането и може. Незамисимо от марката - райдър, бош, мош, скил. е т.н. Това е световна тенденция.
Всеки обаче сам си решава - според, ъкъла, парите и мерака.
Успех с избора!
spalxy - напреднал
Не знам с инструментите как стоят нещата, именно за това и питам, но към момента нямам спомени да съм взел нещо евтино и да съм го ползвал дълго ... обикновенно евтините неща или не са работили като хората от самото начало, или са ми издъхвали в ръцете (знам ли, може и да съм кофти потребител :-D ).
spalxy - напреднал
Сега е момента да благодаря на всички за помоща и за отделеното време и внимание ! Взел съм предвид всички съвети, които ми дадохте, прегледах и препипах всички препоръчани машинки, но в крайна сметка реших да си пробвам късмета с PST 900 PEL. Удобен е, има това, което ми трябва като "екстри" и ... е зелен :D
Консултирах се и с един познат, който се оказа че работи в сервиз за подобен вид електро инструменти и той силно препоръча Боша пред скил, според него механиката на Боша била значително по-добре направена. Изтъкна и като голямо предимство факта, че боша бил по-добре балансиран като работа и бил по приятен за ползване. В крайна сметка, доста над бюджета ми е, но пък се надявам да ме слуша дълго време и да не си резна нещо с него :-D
Взех и 2 комплекта ножчета, пак на бош ... и така :partyman:
mialy - помощник
spalxy написа:
2. http://www.praktiker.bg/bg/Jig-saws/%D0 ... L/p/420446 - 20лв над скил-а ... но е Бош. Пък и съм склонен да вярвам на колегата Chefo77, че ще е уред, който ще ползвам с кеф :)
Chefo77 написа:
SDS захватът на зеления Бош, който си показал, е насран. Вариантът със завъртане на 90 градуса, който спряха и после върнаха е 100 пъти по-добър от този с двойното изтегляне!
Имам въпросният зелен PST 800 на бош. Стана ми интересно какво не е наред със захвата му? По-неудобен ли е от PST 900, или кекав/чуплив и трябва да се внимава?
Гледах клип за 900 и при завъртане, ножчето директно се „изстрелва“ напред, като така, ако е загрято и трябва да се сменя с друго, няма опасност човек да си изгори пръстите.
Има ли нещо друго, което пропускам? Не съм ползвал досега машината, т.е. стои си чисто нова в куфара, но ако има някакви особености, бих искал да разбера :).

Иначе въпросният модел го взех, защото беше най-евтиния зелен бош с махаловидно движение, иначе се замислях и за 900, но свърши вече...
Chefo77 - майстор
Честито на колегата за покупката! Да ти служи дълго и по предназначение! Като се сетиш, капвай му малко фино масълце на опорната ролка. Слабо място е, а се сменя с цялата стойка.
На колегата с 800 - самият захват е по-кекав. Зная го от сервизни техници, както и от търговци. Затова и споменах, че го въведоха, след което върнаха стария. Всички профи машинки са с този със завъртане, с изключение на GST 65 - той е с проход. Не е опасно като изхвърля ножа, за 6 години не съм успял да се изгоря или нараня :)
Kumay - майстор
velinsl написа:
Извинявам се, че с опитвам да си натякавм мнението, но...
Мислите ли, че магазините за техника в страната пазаруват стоката от Европа? Не, че преди да отиде по складовете в Европа, където да и налепят етикетите, не е била просто нонейм-Чайна.
Казано честно съмнява ме при правилна употреба урада да създаден проблем докато е в гаранция. Виж на втория, третия ден след изтичането и може. Незамисимо от марката - райдър, бош, мош, скил. е т.н. Това е световна тенденция...
Това не разбрах предполагаш ли го или една съседка ти го каза? Мислиш ли, че не е разисквано кое, къде и как е произведено? Не си ли забелязал, че има хора пишещи тук които имат информация от първа ръка, а не да са чули в обедната почивка какво приказва лаладжията на бригадата!

Не ми отговаряй! Просто се дразня, когато някой се изкаже неподготвен...

Тема "Помощ за избор на Зеге/Прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: