Ел. инструментите. Консумативи.
spalxy - напреднал
Здравей, бях решил да го взема от практикер, защото смятах да го ползвам през почивните дни, но жената реши че имам други планове :lol:

Иначе видях, че в нета ги има доста по евтино и явно през нета ще поръчам след като така или иначе няма да го ползвам тази седмица. Ходих сутринта до баухаус, пипнах макита, бош, тошиба ... и някакво баухауско. Като цяло бош-а ми беше най удобен, видях обаче че от потребителските модели само PST 900 PEL има лампичка и е с такъв страничен захват както казваш, останалите са с това дето се дърпа от двете страни. 200лв обаче са доста пари и не ми се дават за подобен инструмент, при това положение по скоро бих дал 100лв за трионче и още 100 за ъглошлайф (че нямам) и колкото изкарат, толкова :)
В баухаус нямаше скил и не можах да ги видя, та мисля довечера да отскоча до Практикер да видя как ми пасва в ръката, ако ми допадне мисля да си поръчам 4585 от toolsfactor (165лв), доколкото разбирам се води професионална машинка а е на цената на Бош 800, който даже няма и лампичка :)
От къде препоръчвате да пазарувам такава техника ? Хубавото на Практикер и производните е, че работят всеки ден и мога събота и неделя да си свърша работа и да си взема каквото ми трябва.
Какви ножчета ще препоръчтате да взема (без значение каква машинка взема) ? :-D
Chefo77 - майстор
Toolsfactor, както и много други онлайн-магазини, нямат нищо налично - поръчват на вносителя и препращат. Както Емаг. Само прибират комисионната. После гаранцията е директно към Бош (в случая) - а той препраща към Румъния. Нямат физически адрес, нямат сервиз. Ако не си вдигнат телефона, няма кого и да напсуваш даже :)
Скил никога не са били професионални машини, да го знаеш. Даже и про-серията им. Макар че 4585 е много корава машина!!!
За ножчетата - аз ползвам на Бош. MPS не ми харесват, DeWalt не са нищо особено, а Piranha да не си доближил - ужасно бързо заминават. Със сигурност има и по-добри от Бош, но не съм задълбавал.
spalxy - напреднал
Ето това е! Стршно много ти благодаря за помоща.
Добре де, това с гаранцията не е ли по-добре да е така ? Взимаш от търговеца Х ... обаче гаранцията си е към официалния вносител, прецака ли се нещо, бам отивам в официалния сервиз на Бош, хвърлям им го и се оправят ? Така няма да се налага да търся отново търговеца Х и всички са доволни. Поне със смартфоните е така, тестван подход.
Или с инструментите схемата е различна ?
Chefo77 - майстор
Не зная какво предпочитат другите, но аз предпочитам да мога да си занеса машинката на място, да го огледат добре и пред мен да напишат приемния лист. Даже и за смартфоните.
Пример - купувам на малките таблети среден клас от популярна марка. Пристигат при доверен човек - той ги поръчва. Умишлено не ги разопаковам, за да си ги отворят те. Синковеца отваря - ОК. Щерката отваря нейния - не пали. Ама изобщо. Опаковам обратно, изпращам през посочения куриер до посочения адрес. Отремонтират го и го връщат. Чета приемния лист - "Устройството е прието с драскотини и други следи от нормална употреба". Това е чисто нов таблет, какви точно следи има от употреба и откъде му се появиха драскотините???
Ха сега се замисли, как можех да им опонирам, ако в приемния лист бяха писали, че "устройството е изтървано/мокрено/газено от трактор/..."? Ей заради това не ги обичам онлайн магазините - няма как да покажа на приемчика в какво състояние е стоката и да съм сигурен, че той не може да се отметне от това, което е видял.
spalxy - напреднал
Чакай сега, аз до сега никога в живота си не съм пращал техника за ремонт на онлайн магазин. Купувам, идва стоката с куриера плащам и отварям. Виждам, че стоката не е в ред, издирвам официалния представител на марката и го нося при тях на място. Преди време носих един Бош в Тръпкови сервиз (до парадайс мола), тогава го ремонтираха платено, защото му беше изтекла гаранцията, но предполагам щяха безплатно да го оправят ако беше гаранционен, нищо, че не е купуван от тях. Гледам, че правят и скил ... което е добре :-D
Нека някой ме поправи ако греша, този номер съм го правил поне няколко пъти със Самсунг, ХТЦ и Асус телефони и никога не съм имал проблеми.
spalxy - напреднал
ХА! Виж ти ... http://www.profesionalnatehnika-bg.com/ ... rs-4585-me
Май видях от къде ще си взема Скил-че ако ми хареса. Май ще изпусна Практикер тази вечер ... утре ще е :)
Chefo77 - майстор
Добре, отваряш и гледаш, всичко е ОК, плащаш. 15 минути след това смартфона започва да се рестартира и ти съвсем нормално го изпращаш ... не можеш да го занесеш лично (изключвам ако знаеш къде е сервиза и ако може по този начин). Оттам ти отговарят, че е налице дефект по телефона, причинен от изтърване, и това не се покрива от гаранцията. Нищо, че си го приел и си го ползвал 15 минути :) В моя случай марката нямат сервиз във Варна, нямат официален представител тук, а и в гаранционните условия пише изрично, че се изпраща еди-къде-си. А и никъде не е казано, че продавачът трябва да взема дадена стока от официалния представител за държавата. Филипс имат договори с няколко сервиза във Варна, но никой от тях няма да вземе за ремонт стока, купена от Емаг.
Тръпкови имат сервизи към магазините в София и Варна, сервизират Бош, Скил и Макита - това, което продават и за което имат договори. Ако нямат договор за сервизиране, няма да ти поемат гаранционно каквато и да е друга техника. Пример - оторизирани сервизи на Макита България сервизират техника, закупена от тях, без значение от кой дилър на Макита България е закупена тя. Но ако някой продава внесени отвън машини, или незакупени от дилър на марката в България, не може да ползва сервизите безплатно, ако Макита нямат някаква разширена гаранция (европейска, световна). Затова и, както каза Ники, Макита купена от Емаг не ползва 3 годишна гаранция.
spalxy - напреднал
Да, разбрах те какво имаш предвид :)
Аз точно това имах предвид, че ако купиш инструмент предвиден за Българския пазар е нормално да можеш да го сервизираш при официалния вносител.
Ще се разходя утре до Практикер да погледна скил-чето и ще го мисля какво да правя. Струва ми се оправдано да дам 170лв за такава машина ако се окаже удобна, щом казвате, че е читава. Ако ли не, ще мисля нещо по евтино на Бош колкото да закрепя положението и така :)

Още веднъж, сърдечно благодаря на всички за отзивите и най вече на Chefo77 за отделеното внимание. =D>
Chefo77 - майстор
Аз все си мисля, че вместо 170 за Скил е по-разумно да се дадат 210 за това, но ти си знаеш!!!
spalxy - напреднал
Да, сигурен съм че винаги ще има и по-добро, но за съжаление дори тези 170 са над бюджета, който бях определил. Може да се каже, че дори ми се прокрадват мисли за 4581, само заради разликата в цената. Имайки предвид, че съм аматьор и ще го ползвам инцидентно, предполагам, че и той ще е повече от достатъчен за моите нужди, но да видим, утре ще го реша :? :-D

Тема "Помощ за избор на Зеге/Прободен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: