• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Както знаете, ми гепиха това-онова от колата, та трябва да се ре-обзаведа. Дилемата за лазерната ролетка е между Laserliner DistanceMaster PocketPro и Bosch GLM 50.
Разбира се, отворен съм и към други предложения, но ако някой има впечатления най-вече от Лазерлайнер-а, моля да ги сподели.
И благодаря в аванс!
gnt69 - майстор
Аз преди 2-3 години си купих точно това и съм много доволен. :partyman:

http://www.aliexpress.com/item/Engineer ... 6.7.triEvD
$64EN - специалист
Съжалявам за загубата ти Чефо.
Аз също искам да си взема някаква много готина ролетка от доста време и ще следя темата с интерес :)
Chefo77 написа:
Както знаете, ми гепиха това-онова от колата, та трябва да се ре-обзаведа. Дилемата за лазерната ролетка е между Laserliner DistanceMaster PocketPro и Bosch GLM 50.
Разбира се, отворен съм и към други предложения, но ако някой има впечатления най-вече от Лазерлайнер-а, моля да ги сподели.
И благодаря в аванс!
Колега от 2008 г. насам ползвам leica disto a3 железен е във фирмата имаме и бош някакви , но лайка си е лайка :drinkers:
Chefo77 - майстор
8888 написа:
Колега от 2008 г. насам ползвам leica disto a3 железен е във фирмата имаме и бош някакви , но лайка си е лайка :drinkers:
Колега, мисля че е леко некоректно да се сравнява Leica с неаналогичен Бош и сие. А3 е почти 600 лева, посочените са в класа 250-300 лева. И аз искам Hilti PD42, но като гледам кой ще я плаща, не става :)
Извинявам се колега , цените вече са станали космически :? Като се има предвид платихме на лайката 200 и нещо си лева.
:arrow: http://www.geo-ivanov.com/index.php?url ... dalekomeri има на лайка но цени няма , ако не те мързи може да им звъннеш за информация . Иначе и боша би трябвало да ти свърши работа . Успех ти желая с избора колега :partyman:
Chefo77 - майстор
Аз още онзиден се свързах с фирмата, изпратиха ми актуални цени и каталог. Твърдят, че Disto D2 е най-новият модел, пък аз го срещам в статии и отзиви отпреди 5 години ... :? Цената на D2 е 350 лева без ДДС. По-евтини са само NEDO Laser mEssfix - един токмак без памет с цена 230 без ДДС и Disto D110 (250 без ДДС), която мери само линии, не смята.
Иначе Макитата, която ми откраднаха, беше с оптика на Leica и като измерване нямах забележки. просто не искам вече Макита :( Извън България D2 я има в amazon (ако не се лъжа) на под 90 паунда.
А днес изборът ми пристигна - спрях се на Laserliner-а. По първи впечатления е ОК, а и много ми я похвалиха - де факто това е върховия модел на тази серия на Laserliner (изключвам 80 метровия, който е в съвсем професионалния клас). Мисля, че не съм сгрешил :)
$64EN - специалист
Честито Чефо :)
Със здраве да си я ползваш.
Аз също вече си харесах поне марката (Лейка), а модела още не. Четох една тема от форума, в която ги хвалят. Гледах и клипчета и изглеждат мн. яки. Направо ти првят 3D dxf файл.
Можеш ли да ми пратиш каталога с цените да видя колко струват в Бг моделите 510, 810 и 910? 910 няма да бъде, че в нета е 1500$.
Chefo77 - майстор
Няма да ти ги пращам, ще ги кача линк във форума - това, което предлагат :)

http://dox.bg/files/dw?a=aeb46c1a8c

За Laserliner-а - да се има предвид, че този тип ролетки вероятно не са най-добрите за употреба на открито при ярко слънце. Вчера мерих едни тераси - мъка. В стая грижи никакви! Предполагам, че се дължи на принципа на работа - индиректно измерване, със система от призми.
Иначе си имам сертификат, че е замерена по Leica D3 със сериен номер еди-какъв-си, сложена на калибрационна поставка номер еди-какъв-си и всичко отговаря на написаните стойности :)
$64EN - специалист
Благодаря ти Чефо,
Само за 810 и 910 няма цени.
Сега прегледах и разбрах защо D2 го дават да е нов модел. Защото вече може да се свърже с комп.

http://lasers.leica-geosystems.com/disto/d2
  • 1
  • 2

Тема "Лазерна ролетка - Laserliner, Bosch или ... ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: