Ел. инструментите. Консумативи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет дек 15, 2022 9:24 pmspeka_rs написа:
чет дек 15, 2022 5:03 pmпишман_майстор написа:
Ма тя не е двувитлова, с кое е по-различна от една яка дрелка от типа на тия елпромските с бавни обороти? Самата бъркалка ли ? Или самото боравене с миксера е по-лесно?
1. бъркалката е по-голяма;
2. бъркалката натиска материала надолу;
3. отделно растоянието между дръжките и кофата е направено да не се навеждаш;
4. държиш с 2 ръце миксера, което е по-удобно от дрелката.
Всичко това е прекрасно.. ама.. за две кофи???
kozl - майстор
пет дек 16, 2022 8:12 pmn_a написа:
чет дек 15, 2022 9:24 pmspeka_rs написа:
чет дек 15, 2022 5:03 pmпишман_майстор написа:
Ма тя не е двувитлова, с кое е по-различна от една яка дрелка от типа на тия елпромските с бавни обороти? Самата бъркалка ли ? Или самото боравене с миксера е по-лесно?
1. бъркалката е по-голяма;
2. бъркалката натиска материала надолу;
3. отделно растоянието между дръжките и кофата е направено да не се навеждаш;
4. държиш с 2 ръце миксера, което е по-удобно от дрелката.
Всичко това е прекрасно.. ама.. за две кофи???
Е па за 2 кофи - 2 бъркалки :lachtot:
mitko64 - майстор
За кофичка, две не става въпрос. Само за пълнене замазката, изрязана за трьбите на парното хвърлих 300литра Баумит солидо, чували по 40кг. Бърках по два чувала в 90литрово корито, представям си как щеше да е с бормашина(имам две много яки- BZ16 и BUR2-350E).Отделно лепила, шпакловки, замазки, един апартамент си е доста материал да вкараш. На моята двувитлова това е трети сериозен ремонт от А доЯ. Четките ги издухах още преди три години, сега съм на резервните, като свършат не знам от къде ще търся за смяна. Минал съм по пътя с бормашините, няма нищо общо с бъркалките(в Германия ползвах един едновитлов Meister Craft, останах доволен).Бормашина е оправдано да се ползва за лепила и шпакловки, Там няма как да бъркаш големи количества, има си отворено време за работа.
prascho - майстор
Миналата година по някое време от Ли.л си купих миксер около 100лв. Определено е по-удобно и сместа се разбърква по-добре спрямо ползването на бормашина.

Тема "Избор на бъркалка(миксер)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: