Ел. инструментите. Консумативи.
reingar-x - специалист
Не съм купил още,ще е по към лятото.Проблем ми се оказа,че не ми е удобна с тези дръжки като уши отстрани.Като е като бормашина ми е по-удобна,гледам има модели на Flex даже са изцяло метални но много скъпи.Има втора ръка в продавалника,но не знам ако излезе дефект или повреда дали има части за тях и ще може ли да я поправя?Другото което ми излезе като мисъл е,че не мога ли да си взема една чисто нова bur350 или по-стария и предшественик,да махна патронника и да си направя преход с резба?Ще мога ли да бъркам с тази комбинация по една торба с лепило,без да мъча машината и да се дразня,че и липсва мощност?Перфоратор имам,но няма да бъркам лепило с него!
mitko64 - майстор
To си има преходни втулки М14 към 5/8 unf 16 и М14 към 1/2 UNF 20 http://www.tashev-galving.com/002+CLM+0 ... 0%BA%D0%B0 и http://www.tashev-galving.com/002+CLM+0 ... 0%BA%D0%B0 . Tашев галвинг ги продава. За една торба нямаш проблеми, бъркал съм максимално по една торба Рьофикс 510(35кг.), което е към 25-27литра.
Старите предшественици BZ16,са два вида- най старите са с морзова връзка В16 и по следващи модели с резба 5/8. Моята е от 79 година и е на конус. Иначе са много удачни за бъркане заради ниските обороти на 1-ва- 400об., докато на БУР 2-350 са 800оборота.
reingar-x - специалист
Здравейте някой работил ли е,със марката eibenstock?Намерих една машина във продавалник,за 120лв и се интересувам.Има ли части,и скъпа ли е поддръжката на машини от тази марка?
preslav - майстор
reingar-x написа:
Здравейте някой работил ли е,със марката eibenstock?Намерих една машина във продавалник,за 120лв и се интересувам.Има ли части,и скъпа ли е поддръжката на машини от тази марка?
Ти май нещо се ебаваш с всички участници от форума, които са решили да ти отговорят - цяла година питаш за бъркалка за лична употреба, с която ще бъркаш една торба лепило на ден. Уж бюджетът ти е 300 лв. а търсиш някакво лайно втора употреба, уж имаш перфоратор, а не искаш да го ползваш за въпросните нужди - знаеш ли какво искаш в същност? Машината е за ди служи на теб, а не ти да и слугуваш! Малко ще те заболи сърцето когато забиеш Макитата в киреча, ама след 1 минута ще си викаш "защо съм се мъчил до сега".
Имам нещо подобно - http://www.onlinemashini.bg/elektronen- ... -780w-/595 - по бюджета ти е, но има и доста по-евтини, НОВИ, с гаранция минимум 2 години.
reingar-x - специалист
(Колега) ако не знаеш,нищо по въпроса не си мъчи ръцете,да пишеш толкова!Никога няма да си използвам перфоратора,да бъркам лепило!
preslav - майстор
reingar-x написа:
(Колега) ако не знаеш,нищо по въпроса не си мъчи ръцете,да пишеш толкова!Никога няма да си използвам перфоратора,да бъркам лепило!
Тъкмо щях да ти предлагам един стар двускоростен кютюк на Елтос - няма умиране такова нещо. Ти обаче ме отказа.
Тази събота и неделя минах на две ръце една стена около 10 квадрата, забърках 2 торби по 25 кила и остана. Перфораторът ми е работил сумарно не повече от 20 минути - прави си сметката според твоята квадратура.
Искам да ти подскажа, че ще направиш една безсмислена инвестиция за нещо, което е специализирано, а ти ще го ползваш сумарно 10-20-30 часа - парите са си твои, но ако си мислиш, че перфораторът ти ще се износи за тези часове работа по-добре го вдигай на най-горния рафт и го пази за нов.
speka_rs - майстор
Здравейте,

понеже правя цялостен ремонт на апартамент. Дрелката, с която бъркам, почва да умира взех да се замислям за миксер за строителни разтвори. Няма да го ползвам професионално, но все пак да е машина създадена за тази работа.
След леко проучване на пазара се оказа, че има основно два типа с 1 или 2 бъркалки. Та въпроса е към кой тип да се насоча ?
mitko64 - майстор
Двувитловата бърка почти два пъти по бързо, но трябва да се внимава да няма едри фракции(чакъли), че ако се заклещи между витлата става страшно. Основното предимство на едновитловите е консумативът- всички витла и евтини и скъпи са стандарт М14. При двувитловите всеки производител си измисля SDS захват. Едновитловите са едно и двускоростни, препоръчително е купуването на двускоростни. Друго, при покупка, трябва да се види дали има резервни четки в комплекта, че машината работи при екстремни условия и много ги яде.
speka_rs - майстор
ср дек 07, 2022 4:20 pmmitko64 написа:
Двувитловата бърка почти два пъти по бързо, но трябва да се внимава да няма едри фракции(чакъли), че ако се заклещи между витлата става страшно. Основното предимство на едновитловите е консумативът- всички витла и евтини и скъпи са стандарт М14. При двувитловите всеки производител си измисля SDS захват. Едновитловите са едно и двускоростни, препоръчително е купуването на двускоростни. Друго, при покупка, трябва да се види дали има резервни четки в комплекта, че машината работи при екстремни условия и много ги яде.
Идеята ми е да ползвам такава само за разбъркване на смеси за шпакловка. Имам 200 л бетоно-бъркачка и не смятам да ползвам тази машина за друго.
Ще погледна и какви са захватите на двувитловите и какво ще правя на по къснен етап, ако трябва да сменям бъркалки. Предполагам с 2 по- малки бъркалки малко заваряване ще стигна до правилното нещо.

Тема "Избор на бъркалка(миксер)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: