Ел. инструментите. Консумативи.
Krasi_S - специалист
Споделям опит, който е напълно любителски и не претендира за изчерпателност. С един обикновен Райдер (еднобъркалков) що нещо сме забъркали, включително и бетон (в малки количества 200-300кг). Като си мисля, че или сме уцелили читава бройка или просто си държат.
mitko64 - майстор
чет дек 08, 2022 10:40 amspeka_rs написа:
ср дек 07, 2022 4:20 pmmitko64 написа:
Двувитловата бърка почти два пъти по бързо, но трябва да се внимава да няма едри фракции(чакъли), че ако се заклещи между витлата става страшно. Основното предимство на едновитловите е консумативът- всички витла и евтини и скъпи са стандарт М14. При двувитловите всеки производител си измисля SDS захват. Едновитловите са едно и двускоростни, препоръчително е купуването на двускоростни. Друго, при покупка, трябва да се види дали има резервни четки в комплекта, че машината работи при екстремни условия и много ги яде.
Идеята ми е да ползвам такава само за разбъркване на смеси за шпакловка. Имам 200 л бетоно-бъркачка и не смятам да ползвам тази машина за друго.
Ще погледна и какви са захватите на двувитловите и какво ще правя на по къснен етап, ако трябва да сменям бъркалки. Предполагам с 2 по- малки бъркалки малко заваряване ще стигна до правилното нещо.
При тези двувитловите витла които са с щифтов захват се съблюдава дали е дясна или лява, на Лидъл пък са означени с червено и зелено. Важно е щифтовете да не минават радиално изцяло през стъблото на бъркалката, че отслабват конструкцията и при много яко натоварване има опасност да се скъса витлото при щифта. При мене се случи това(имам двувитлова Atika) и се наложи да скъсявам и другото витло, ново разпробиване за щифтове(този път пробих по плитко и набих щифтовете). Сега като бъркам се налага леко да приклякам понеже скъсих с 5см.нОглеждал съм лидълската, щифтовете не минават изцяло през бъркалката и са капнати със заварка. Иначе двувитловите са идеални за лепила ,шпакловки,замазки, бъркат бързо и перфектно като консистенция(аз използвам първа скорост).Гледам и Райдер са пуснали вече миксер с две бъркалки.
пишман_майстор - майстор
За бъркане си ползвам едни допотопни бавнооборотни дрелки с големи редуктори .
Със сигурност една двувитлова бъркалка се справя по-леко и бързо, но и аз нямам бърза работа, пак става :)
И аз ползвам от тези старите sparky, BUR 160 650w но идва слабичка. Та в тази връзка търся да закупя някой миксер на Спарки, ако на някой му е останал.
speka_rs - майстор
За мен избора приключи с Raider RD-HM11.
Следват тестове.
Krasi_S - специалист
пон дек 12, 2022 11:34 pmspeka_rs написа:
За мен избора приключи с Raider RD-HM11.
Със здраве да си я ползваш! Сега погледнах моя, оказа се същия модел. Тъкмо ще дадеш отзиви и ще знаем дали са читави или аз съм нацелил бройка :cool:
kozl - майстор
Аз тормозя от време на време некъв RAIDER RD-HM02. Гледам доста съм му изтънил долната гривна на бъркалката, но още четки не съм сменял.
speka_rs - майстор
Вчера за първи път тествах миксера (Raider RD-HM11) с 2 кофи сатен гипс. Много по-бързо и много по-хомогенно се разбъркват смесите.

Незнам защо не съм си купил такова нещо до сега?
До сега само съм се мъчил със дрелката и бъркалка.


п.с. Ако си ползвате маламашката и мистрията по-редовно от веднъж годишно, горещо препоръчвам такава машика - разликата с дрекла и бърклка е от небето до земята.
пишман_майстор - майстор
Ма тя не е двувитлова, с кое е по-различна от една яка дрелка от типа на тия елпромските с бавни обороти? Самата бъркалка ли ? Или самото боравене с миксера е по-лесно?
speka_rs - майстор
чет дек 15, 2022 5:03 pmпишман_майстор написа:
Ма тя не е двувитлова, с кое е по-различна от една яка дрелка от типа на тия елпромските с бавни обороти? Самата бъркалка ли ? Или самото боравене с миксера е по-лесно?
1. бъркалката е по-голяма;
2. бъркалката натиска материала надолу;
3. отделно растоянието между дръжките и кофата е направено да не се навеждаш;
4. държиш с 2 ръце миксера, което е по-удобно от дрелката.

Тема "Избор на бъркалка(миксер)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: