Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
"Имбус с дупка" или по-често "торкс с дупка" би трябвало да се приемат за секретни болтове.Колкото до "средни" размери на имбусните болтове,добре е майстора освен милиметров да ма и инчов комплект ключове.И аз съм попадал на размери между 4 и 5 и т.н.. Само че преди години един приятел при завръщането си от чужбина ни донесе подарък такъв инчов комплект,който стоя в чекмеджетата с години,но в последно време започна да влиза в употреба.
Та.... за битовете. Само да споделя малко личен опит от 15г. в поръчковата мебел. Първо държа да отбележа че не ангажирам никой по никакъв начин с моите наблюдения. Относно битовете - почти всички производители на ел. инструмент предлагат и в аксесоарите си битове и магнитни адаптери за тях. Доста пари потроших за да установя че гореспоменатите вършат чудесна работа ако нямате особено високи изисквания към качеството - визирам по-известните марки - Макита, Бош, ДеВалт, Метабо, Скил, Спарки и много други. От Опит и главоболия установих че за читави битове на които може да се разчита, трябва човек да се обърне към специализирани в областта марки - Wiha, ASW, Wekador (ASW и Wekador са под една "шапка"), PB Swiss Tools. Това са тези на които аз се спрях след дълги години псуване и проклятия. Не казвам че са най-добрите, но от три години вече не купувам битове и накрайници от други марки. Още няколко мнения (знам че ще ме анатемосат някои хора ) - Wera - определено не си струват парите за премиум клас битовете. Няма как диамантен бит PZ2(7 и нещо лева парчето) да се износи от среден клас на Wekador (близо 2лв.). И то не говорим за единични бройки. През годините много пъти съм им давал шанс на Wera, ама не, и не. А пък съм им доволен от отверките и клещите. Същата работа с Wurth. Предоволен съм от тях, възхитен съм от крепежните им елементи, ама стигне ли се до битове - голямо не. Китайчета и безименни изобщо не ги визирам. Може да звуча като педант, ама като завиваш по над 500 винта ежедневно то се вижда кои битове стават и кои не. Не искам да ви изброявам подробно поради факта че марки на които съм се доверявал във всичко за 15г. ме разочароват в тази област. От избоените най-достъпни са Wekador. Има ги в доста големи вериги, включително и онлайн. Осбено добре им се е получила серията с циркониево покритие (чист маркетинг, ама карай). Личен фаворит засега - PB Swiss Tools. За цените които имат са феноменални като казество. За съжаление си ги поръчвам само от чужбина. Още търся да намеря БГ вносител, но засега не съм открил. А ръчните им отвертки са великолепни, останах много доволен, определено са една класа над Wiha и Wera. Ама айде стига съм мрънкал че ви надух главите. :yawinkle:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
vankata1980 написа:
Та.... за битовете...... Ама айде стига съм мрънкал че ви надух главите. :yawinkle:
Добре прописал и благодаря за информацията :-) Тъкмо дне ги коментирахме скапаните битове
dragozow - майстор
Имат някакви дистрибутори, вече какво имат от гамата е божа работа:


Bulgaria

PB Swiss Tools distribution partner

FILKAB JSCo
92 Komatevsko shosse Str.,
4004 Plovdiv
Phone +359 32 608 884
Fax +359 32 697 103
access@filkab.com

SolTec EOOD
Capitan Burago 1
4205 Kostievo, Plovdiv
Phone +359 32 500 425
Fax +359 32 500 423
sales@soltec.bg
http://www.hoffmann-group.com/de/untern ... no_cache=1
http://
Благодаря, но все пак тези си ги знам отдавна. Отново ги проверих де. FILKAB JSCo имат точно 13 вида отверки в сайта им, като търговията с инстументи им е далеч от основния бизнес. SolTec EOOD е същата работа. Вързани са с Hoffmann-group. Аз си мисля, че са партньори на швейцарците в индустриалния сектор. Съмнява ме да имат щандове с дребен ръчен инструмент за широкия потребител, а не ми се бият 150км. до Пловдив да ги видя с очите си. Тия неща си седят като представителства вече над 3г. без никаква промяна. Не ме разбирай погрешно - радвам се че си се заинтересовал достатъчно за да поровиш из нета. Но все си мисля че това всъщност не са представители а по-скоро бизнес партньори които се оборудват с инструмент от тях. Може би ако идеш на крака в представителството им ще има някакъв асортимент, но аз лично се съмнявам. Не знам на какъв принцип ги "оторизират" фирмите по-принцип да бъдат представители, но все си мисля че ако ще си партньор на нещо за продажба, за да продаваш стоката си би трябвало да имаш сайт, или може би някакъв щанд някъде си. Разсъждавам си ей тъй с бирата в ръка, да не вземе някой да се разсърди. За мен лично си остава пазаруването онлайн. Къде от чужбинско, къде от тука. От завиване на видийки няма време да пообиколи магазините човек. :-D
dragozow - майстор
Ти може да звъннеш да питаш. Иначе истината е че в България няма пазар за нещо различно от нисък клас.
wanderer - специалист
  • едно питане имам, малко встрани от темата, но все пак има и доста общо. става въпрос за избор между конкретно посочените два комплекта по доло:
  • wera от ташев за 56 лв.
https://www.tashev-galving.com/047+WRA1 ... кт++++Wera
  • и witte от конрад за 48 лв.
https://www.conrad.com/p/torx-socket-al ... gbr-826038
  • въпроса не е в купуването на по евтиния вариант, а в по надеждния. от wera нямам никакви впечатления, еле пък от торксовете им, но на witte имам комплект със подобна конфигурация, само че шестостени. очарован съм от тях. ползвам ги над 10 години без забележки, затова и се загледах отново към тях.
Последна промяна от wanderer на пон апр 08, 2019 6:07 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Ползвам от много време същите торксове от "Конрад" не са ме разочаровали до момента!
От Wera имам доста отвертки от "прецизните" и към тях нямам забележки! :partyman:
joroantonov - специалист
пон апр 08, 2019 5:47 pmwanderer написа:
  • едно питане имам, малко встрани от темата, но все пак има и доста общо. става въпрос за избор между конкретно посочените два комплекта по доло:
  • wera от ташев за 56 лв.
https://www.tashev-galving.com/047+WRA1 ... кт++++Wera
  • и witte от конрад за 48 лв.
https://www.conrad.com/p/torx-socket-al ... gbr-826038
  • въпроса не е в купуването на по евтиния вариант, а в по надеждния. от wera нямам никакви впечатления, еле пък от торксовете им, но на witte имам комплект със подобна конфигурация, само че шестостени. очарован съм от тях. ползвам ги над 10 години без забележки, затова и се загледах отново към тях.
За тези комплекти - нямам преки наблюдения, но за битове твърдо Witte, Wera са далеч от тях, колкото и да ги хвалят са си калпави.
redbox - специалист
Witte, много ясно.

Тема "Избор на битове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: