Ел. инструментите. Консумативи.
adonis - специалист
Имам един "проблем"-дано не се стори темата много тъпа :roll:
Сдобих се с ракета за рязане преди два дни и вчера викам да и сложа един диск и незнам как да го застопоря,за да го стегна.? Имам малък ъглошлайф и той си има копче за блокаж, а тази няма.... българска е-ловешко производство...
Извинявам се още веднъж за елементарния въпрос.
Profi Stroi - специалист
Обикновенно под диска има гайка която е за застопоряване ако няма копче накто на останалите модели
velsi - Почетен майстор
Да, на вала има място за ключ 17 мм. Но стандартен ключ не се събира. Трябва или да си купиш оригинален ключ от някъде (например сервиз на Спарки, струва не повече от 2,50) или да изпилиш странично някой стар гаечен ключ.
И много внимателно! Големият ъглошлайф (така наречената "ракета") е доста опасен инструмент!
georgiarg - специалист
Най-добре си намери оригиналния ключ за гайката под диска.
И внимавай при работа с него.
adonis - специалист
Благодаря на всички :) А някаква марка дискове за рязане да ми препоръчате-такива които са сигурни и т.н.
В какъв смисъл е опасен инструмент?Имаш предвид,че може да се счупи диска ли? Аз питам, щот съм "аджамия" относно ползването на такъв инструмент :?
velsi - Почетен майстор
Опасен е в смисъл, че е тежък, мощен, високооборотен... Всички предпоставки да се нараниш. Трябва да го държиш стабилно, с две ръце, да си стъпил здраво и устойчиво, детайла, които режеш да е здраво закрепен, да не се създават предпоставки за заклинване на диска.... При правилна работа никога няма да ти се счупи диск. Никога не натискай при рязане! Остави машината сама "да потъва" в материала. Като поработиш ще придобиеш необходимия усет. Какъвто и диск да си вземеш не вярвам да имаш проблеми, до сега не съм попадал на некачествен, но е възможно и да има ментета. Български диск струва около 2,30 -2,50 лв. Под тази цена мисля, че има нещо съмнително.
UNIOR - модератор
марка:"RHODIUS ", тип "KSM 230X3X22.2", цената е около 3.00лв.
останалото Velsi го каза много добре.
LazarGanev - "Велик майстор"
adonis написа:
Имам един "проблем"-дано не се стори темата много тъпа :roll:
Сдобих се с ракета за рязане преди два дни и вчера викам да и сложа един диск и незнам как да го застопоря,за да го стегна.? Имам малък ъглошлайф и той си има копче за блокаж, а тази няма.... българска е-ловешко производство...
Извинявам се още веднъж за елементарния въпрос.
Защо никой не спомена на човека, че гайката не се стяга с ключ - тя се самонатяга при работа. Ключът служи за развиване.
todor_velikov - специалист
LazarGanev написа:
adonis написа:
Имам един "проблем"-дано не се стори темата много тъпа :roll:
Сдобих се с ракета за рязане преди два дни и вчера викам да и сложа един диск и незнам как да го застопоря,за да го стегна.? Имам малък ъглошлайф и той си има копче за блокаж, а тази няма.... българска е-ловешко производство...
Извинявам се още веднъж за елементарния въпрос.
Защо никой не спомена на човека, че гайката не се стяга с ключ - тя се самонатяга при работа. Ключът служи за развиване.
ти остави тая работа.на някой китайски боклук ега не се затегне сама.
null - специалист
Никога, ама НИКОГА не съм затягал гайката.
Сама се затяга - вервай ми.
Само завиваш на ръка колкото можеш като си помагаш и държиш диска вместо гайката (само за затягането след като си я навил преди това де)
Макар, че май няма лошо да си я затегнеш.
Аз никога не съм използвал ключ за затягане - то напоследък и за развиване не го ползвам - натискаш копчето, диска блокира, хващаш диска и въртиш - резултата е развита гайка без ключ.

Тема "Рязане с ракета...?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: