Ел. инструментите. Консумативи.
reingar-x - специалист
Здравейте колеги,решил съм да си търся къртач в диапазона 10-16кг.По традиция преди всяка покупка на инструмент се консултирам,първо във форума.Ще бъда благодарен на всички които споделят мнения,за машините които са ползвали или са имали наблюдения.Предложиха ми една makita hm1304 втора ръка,но ми се ще да чуя още мнения.
lovech2001 - специалист
Ползвал съм къртач на Спарки, върши работа.
dragozow - майстор
reingar-x написа:
Здравейте колеги,решил съм да си търся къртач в диапазона 10-16кг.По традиция преди всяка покупка на инструмент се консултирам,първо във форума.Ще бъда благодарен на всички които споделят мнения,за машините които са ползвали или са имали наблюдения.Предложиха ми една makita hm1304 втора ръка,но ми се ще да чуя още мнения.
Hitachi H65SC или SB2 при същите килограми и цена на Макитата са 10 и повече джаула по-силни. H65SC има много ментета и ако е втора ръка задължително го плащай само след преглед в сервиз.
reingar-x - специалист
Здравейте макитата която ми я предлагаха,втора ръка замина,моделите на хитачи ми харесват но и аз забелязах,че са много имитирани а не съм събрал за нов.Колега dragozow по какво се различават ментета от оригинала,гледам,че и името му пишат както трябва?
dragozow - майстор
Там е работата че са доста добри ментета и няма как да ги познаеш. Особено 65SC е доста фалшифициран, защото е много добър модел и се прави над 20 години без промени. Ако ти предлагат нов къртач Hitachi да знаеш че в куфара има едно шило или секач, не съществува модел с окомплектовка от няколко консуматива. При всички положения независимо от марката при втора ръка е хубаво да го видят в сервиз.
reingar-x - специалист
За пръв път виждам толкова направени копия,при бош и макита,примерно не са им написани правилно имената и си личи но тук при хитачи е зле работата.
От разглеждането до сега,си харесах следните модели makita hm1304,hm1307 на едни места пишат,че са 33J на други 26J на кои да вярвам не знам?Двата модела хитачи h65sc,h65sb2, кой е по-добрия колегата Драгозов може да каже,но явно за да улуча с марката трябва да е нов.И bosch gsh 11e или по-мощния му събрат gsh16-30,за първия много суперлативи чух дали са заслужени не знам,вторият е по-нов и не познавам хора които са работили с него.Но видях,че буталото и мотовилката са му от пластмаса,дали това е важно вие ще кажете.Гледам марки и модели,които ще мога за в бъдеще да могат да се ремонтират.

Тема "Избор на къртач?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: