Ел. инструментите. Консумативи.
Реших да си избера бюджетен пистолет за горещ въздух в ценови диапазон 50-60 лв. Огледах из сайтовете и се спрях на Einhell BT-HA 2000/1. От Ейнхел заявиха, че вече не се произвежда такъв и имат други алтернативи, ама бяха от 100лв нагоре.

Забелязвам че по принцип има голям избор от марки и модели, но не съм сигурен на какво да се спра. Има по-евтини по 25-30 лв, ама не съм сигурен до колко са надежни.

Трябва ми за да смъкна един стар маджун от остъкление и после ще го използвам за премахване на боя. Но не толкова често, просто сега ми се налага, и не ми се ще да търся професионални и скъпи инструменти.

Някой може ли да ми препоръча марка и модел, по възможност лично пробван. Подсказаха ми, че най-добрите пистолети за гореща въздух са на Steinel и Bosh. На стеинел има модел за 65лв, но без приставки, без куфар – като сложа това и ми идва над 100лв. (на Bosh също излизат скъпи предложенията).

Искам да не е китайск производителя (или ако е да е изпитан), в краен случай български , не знам Raider как се справя в това отношение.

Моля да ми погонете с избора, всякакви съвети ще са ми от полза.
Chefo77 - майстор
На Bosch пистолетите ги произвежда Steinel. Както и на почти всички професионални марки :)
Chefo77 написа:
На Bosch пистолетите ги произвежда Steinel. Както и на почти всички професионални марки :)
Както посочих не държа да е за професионална употреба, явно е че там много трудно мога да се вместя хем качествено, хем с приставки... Търся по скоро нещо изпитано.
iivanov - майстор
Мисля, че е една лидълска духалка, с 3 години гаранция, ще ти свърши чудесна работа.
preslav - майстор
Ползвам Raider-ски по точно същите съображения - непрофесионални цели.
Свалил съм боята на една врата от двете страни и една дограма (стандартна за панелка), другите случаи на ползване не ги броя, но за сега не е спрял - само се пази жената да не го помисли за сешоар!
За мен сметката беше колко ще броя на "майсторче" за тази работа, оказа се, че ако си го купя, свърша си работата и го хвърля на боклука, ще ми е по-евтино - всичко след това е на аванта!
torbalan - Дървен философ
iivanov написа:
Мисля, че е една лидълска духалка, с 3 години гаранция, ще ти свърши чудесна работа.
Купих такава, като я ползвам изключително за разпалване на барбекюто... Даде фира за един сезон.
Срам ме е да върна пистолета с претенции за гаранция, понеже е доста поразтопен и унищожен...
До напролет ако пуснат - пак ще си купя... :)

Ама при цена 19 лева - по-евтино ми е да купувам по един такъв на сезон, отколкото разпалки, подпалки и т.н. :)
iivanov - майстор
Моя си го ползвам съвсем любителски - някоя резба да загрея , малко чушки да изпека . Няколко сезона го ползвам и утре да даде фира , което ме съмнява , пак такова ще взема . За 35 пари си е супер .
Торби , нормално е да се разтопи притакова ползване . Особено , ако не ползваш нужната приставка .
kozl - майстор
Аз па имам Бош от по-евтините. Първия Бош даде фира оти некой не ми го върна. Втория почна да си почива :? Аз де го ползвам от дъж на ветер и он така и работи, кога сака. За тва сега лапа прах на рафта, а аз ползвам лидълски. Да ама на лидълския не стават приставките на Бошо и положението дразни лошо.
dragozow - майстор
Разпродавам всичко налично на Makita на 20%:
Изображение
kozl - майстор
Моля пиши национална валута.
Ки са тия % :?
И ке стаат ли на Бошо приставките?
А то на снимката писало валута, ма требеше да я изтръгна от мнението инак се не чете цифрата.

Тема "Избор на пистолет за горещ въздух" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: