Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Има ли запознати колеги с такава техника? За сефте видях флекс ( ъглошлайф ) работещ на 300Хц честота и 200волта ( мисля беше ) . Странното е, че по корпуса ги нямаше охл.отвори. По думите на собственика му били доста тихи . С особен щепсел беше , подобен на трифазен. Всчико това говори, че става въпрос за асинхронен двигател работещ на 300хц. Машинката изглеждаше компактна и много стабилно направена . Марка Файн.
MASTER - специалист
Щепселът е най стандартно шуко, обаче между щепсела и машината седи ей този преобразувател.

Изображение

Виждал съм да се ползват само в цехове в много сериозни производства.

На обект не съм виждал никой да ползва.

Каква е ползата от това нямам идея, машини с кабели не ме вълнуват. Пък и Fein не познават добре парите. :-D
пишман_майстор - майстор
Не , щепселът е със сигурност друг . Подобен е на трифазен . С 4 или 5 щифта. Това на снимката ти ще е честотен инвертор предполагам . Той си е с обикновен. Ако се загледаш с каква капачка ( зелена ) е контатктът на кутията. Щепселът на машината беше такъв, зелен
П.п. ровнах малко в ибей да видя предложения http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... z&_sacat=0
MASTER - специалист
Е аз същото точното написах , имах предвид че машините се свързват в стандартната електрическа мрежа. А иначе връзката между машината и преобразователя наистина много напомня визуално стандартния трифазен щекер. Но предполагам са взели мерки да не може да се пъхне в трифазната мрежа. :)


Ако обърна внимание , машините от линка ти са обозначени като индустриални. А Fein всъщност по принцип са си идустриална марка - основните им клиенти са промишлени предприятия. И силата им е в специализирани инструменти, а не масови.

По обекти не съм виждал да се ползват масово - отвреме навреме мяркам някой с такова мултитулче, или винтовертче.

Опс, излъгах - аз също имам една машина на Фейн, но е черна - брандирана е Вюрт. Съвсем строго профилирана е, основните марки за електроинструменти изобщо не произвеждат такъв тип машини.
kabel96 - специалист
MASTER написа:

Опс, излъгах - аз също имам една машина на Фейн, но е черна - брандирана е Вюрт. Съвсем строго профилирана е, основните марки за електроинструменти изобщо не произвеждат такъв тип машини.
Да бе. :lol: Най добре си прозвеждат ама цените им са много "народни" и те така.А съм виждал само повредена такава и вътре беше с керамични лагери по над 100 евро единия.
http://www.ebay.de/itm/BOSCH-HWS-52-125 ... SwHMJYDxo4

http://www.ebay.de/itm/BOSCH-HWS-810-23 ... Swo4pYEQ-- :weedman: :weedman:
zz_stefanov - майстор
Features of high frequency:
Durable- Designed for extreme conditions of use, with high mechanical stability for unique load capacity for continuous industrial use.
Powerful- By increasing the frequency, you can achieve a higher motor speed. The motor’s output power increases in direct proportion to frequency.
Cost effective- Longer tool service life and maximum grinding power from great speed stability even under load.
Low maintenance- No rotating windings or power transmitting elements such as carbon brushes or collectors, resulting in minimal wear.
Wear free- No ingress of aggressive, abrasive swarf thanks to the encapsulated, dust-proof motor with surface cooling.
Туй е от тук: http://www.highfrequencygrinders.com/hi ... tools.html

Общо взето както при корабите и самолетите на 400 Hz - по големи мощности при по малки размери на оборудването.
тук добавят още: проектирани за работа в екстремални условия, увеличен период между ремонтите, по стабилна работа на максимакна скорост под натоварване, минимално износване поради липса на въртящи се намотки и колектори и четки, защитен от прах и абразивни частици двигател с повърхностно охлаждане.
Тук има разрези за добиване на представа http://www.syntechnz.com/media/59913/sy ... quency.pdf

Като цяло инструменти за промишлено приложение, не са за нас :)
MASTER - специалист
kabel96 написа:

Да бе. :lol: Най добре си прозвеждат ама цените им са много "народни" и те така.:
Нямах предвид въпросните флексове на 300 херца, а друг тип машина. Освен Фейн има алтернативи само на екзотични и не особено популярни марки като Бепо и Ламело.

Става дума за най обикновен флекс с 180 мм диск, единствено вместо предпазител има малко по сложна тенекия около диска. И цената става съвсем народна - 1000€ и след това по 100€ за диск.
Моята е от по стария модел, и няма дори термозащита - работещия трябва по миризмата да се ориентира кога да спре.
Въпросната машина за 9 години два пъти са и сменяни всички карантии, и ако се наложи трети път ще е по добре да си купя за 1000€ по новия модел, който слава богу са се сетили да му сложат термошалтер.

И като сравним въпросният Фейн със 40 годишният елтоски ъглошлайф на баща ми,който е попиляван от работа и на който също са му сменяни два пъти всички карантии - резултата изобщо не е в полза на Фейна.

Типичните клиенти на Фейн са фирми от калибъра на АУДИ, БМВ които също не познават парите и нямат проблем да платят 1500€ за една дрелка. Аз за мое съжаление не съм от тях ... и приемам подобни цени много болезнено :D
kabel96 - специалист
MASTER написа:
kabel96 написа:

Да бе. :lol: Най добре си прозвеждат ама цените им са много "народни" и те така.:
Нямах предвид въпросните флексове на 300 херца, а друг тип машина. Освен Фейн има алтернативи само на екзотични и не особено популярни марки като Бепо и Ламело.

Става дума за най обикновен флекс с 180 мм диск, единствено вместо предпазител има малко по сложна тенекия около диска. И цената става съвсем народна - 1000€ и след това по 100€ за диск.
Моята е от по стария модел, и няма дори термозащита - работещия трябва по миризмата да се ориентира кога да спре.
Въпросната машина за 9 години два пъти са и сменяни всички карантии, и ако се наложи трети път ще е по добре да си купя за 1000€ по новия модел, който слава богу са се сетили да му сложат термошалтер.

И като сравним въпросният Фейн със 40 годишният елтоски ъглошлайф на баща ми,който е попиляван от работа и на който също са му сменяни два пъти всички карантии - резултата изобщо не е в полза на Фейна.

Типичните клиенти на Фейн са фирми от калибъра на АУДИ, БМВ които също не познават парите и нямат проблем да платят 1500€ за една дрелка. Аз за мое съжаление не съм от тях ... и приемам подобни цени много болезнено :D
1000% съм съгласен с теб.Наздраве. :drinkers: :drinkers:
EDI - майстор
Аз пък такива цени хич не мога да ги приема. :? :lol:

Тема "Ел.инструменти работещи с 300Хц честота ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: