• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Аз бих ви посъветвал първо да си отговорите на въпроса- защо самият инструмент се нарича ЪГЛОшлайф!
malgitobi ,запознай се с тази инструкция за работа http://mengineer-bg.com/documents/docum ... _Fleks.pdf и тогава хващай този инструмент.
ПП. Дори и с ламелните дискове се работи под ъгъл.
malgitobi - специалист
rado_ev написа:
На показания на снимката диск пише за какво е. В конкретния случай е за шлайфане на метал. На по-тънките дискове от този модел пише "за рязане на метал" С този дебел диск рязането на метал с челната повърхност може да се яви по-опасна операция от шлайфането със страничната повърхност.
Във Вашия случай, ако детайлите само ще се почистват повърхностно от ръжда и боя по-добре е да ползвате ламелен диск.
Каквото и да ползвате, обаче, задължително работете с лични предпазни средства - предпазни очила, прахозащитна маска, но БЕЗ ръкавици. :)
А очила от затворен тип или предпазен шлем (с поликарбонатно стъкло) е по-добре да ползвам?
Andri01 - майстор
Аз лично ползвам шлем - пази цялото лице! А също така и ръкавици,но стегнати по ръцете, от по тънките / не кожени/-да се чувства ъглошлайфа.
nelim - специалист
Той този диск че е за шлайфане, за шлайфане е, ама пак с челната част, с възможност за различни ъгли/наклони, не е като при ламелните да шлайфаш с широкото :)
rado_ev - специалист
С предпазен шлем, както е писал колегата преди мен. Затворените очила ще се изпотяват и ще създават неудобство при работата. Колко трябва да намалите дебелината на винкела? Ще бъде ли успешно такова начинание, без да поставям под съмнение Вашето желание да го направите. Под дебелина може би имате предвид перото на винкела да стане от 5мм. на 4 мм.примерно. С диск няма да може да стигнете до мястото където винкелите са заварени на 90 градуса и там ще си остане ненамалена дебелина. :)
nikolov333 - майстор
Ако участъка, който ще шлайфате е малък или става въпрос за напасване на рамката на винкелова дограма, може да се ползва този диск, но работата не е лесна и трябва да се внимава!
malgitobi - специалист
Когато са правили дограмата (жилището е на родителите ми) са заварили болта между двете крила, вместо да го заварят отдолу (както са направили на другата тераса). Вследствие, откакто е направена дограмата (25 г.) не се затварят добре крилата, защото опират в този болт, който е между тях. Отнех по милиметър от двете и дограмата се затваря отлично (ползвах страничната част на диска с много страх и притеснение, като намалих скоростта на шлайфа на 1 от общо 6 степени). Просто никак не е удобно този ъгъл да го шлайфам с челната част на диска и затова питах дали може със страничната и дали е безопасно.
Ето и снимки на свършената работа. Благодаря на всички за помощта и съветите :)

Прикачен файл

IMAG0142.jpg
IMAG0142.jpg (116.98 KиБ) Видяна 1430 пъти

Прикачен файл

IMAG0140.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Ползване на страничната част на диска на ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: