Ел. инструментите. Консумативи.
minca - специалист
Здравейте колеги!
Взех от битака един винтоверт,но се оказа ,че трафа на адаптора е изгорял.Оригиналния е 22в-450мА.
Открих един из чарковете ,който е 24в-800мА. Мога ли да го подменя с него?Батерията е 18в.
Благодаря!
hidrazin - майстор
Можеш но първо му смени батерията.
То заради това е изгорял трафа на оригиналното зарядно.
За толкова пари - толкова.
:partyman:
minca - специалист
Хидра,батерията си е оригинална 18в,зарядното също,но трафа е изпушил по незнайни причини.Трафа който намерих дава 2в повече и е с 350мА по-як.
С някакво съпротивление не може ли да намаля напрежението.Всъщност аз подмених трафа, но при включена батерия на заряд напрррежението е 25в.
toolegittoquit - майстор
Сложи 2 диода последователно. Диодите са с определен праг на напрежение на отпушване. Зависи от диодите, но да кажем 0.7V за силициев. Или ще имаш около 1.4V пад от двата диода.
Ето ти тъп начин да смъкнеш напрежението. Ама гледай диодите да са по-мощни, поне 5-10А.
А трафчето може и да изгори, ако е било калпаво. Виждал съм калпави трафчета, където ламелите на магнитопровода се клатят и трафчето се разпада, а и пекат яко. Зависи колко фалшиво е било.
preslav - майстор
minca написа:
Хидра,батерията си е оригинална 18в,зарядното също,но трафа е изпушил по незнайни причини.Трафа който намерих дава 2в повече и е с 350мА по-як.
С някакво съпротивление не може ли да намаля напрежението.Всъщност аз подмених трафа, но при включена батерия на заряд напрррежението е 25в.
А при изключена батерия вероятно и повече?

Тема "Зарядно за винтоверт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: