Ел. инструментите. Консумативи.
kolega - специалист
Здравейте,

Не можах да намеря никъде подобна тема затова пускам нова.

Някой може ли да даде съвети за пистолет за топло лепене.

Става дума следното - според мен доста практичен инструмент, с който винаги имаме под ръка пригодно лепило:

http://www.tashev-galving.com/301356-20 ... 0%BD%D0%B5
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ползвала съм капманийно и съответно съм купувала пистолети в диапазона 8-15лв. от Практикер и Кауфланд. Два загубих, един изгоря. Не ги препоръчвам, от всичките капеше лепило. Явно спусъкът не връща и стои под налягане без да натискам. Ателие на познати ползват постоянно. На ден 3-4 пистолета са в действие. Казаха, че купуват втора употреба маркови по за 15 лв и винаги имат десетина пистолета в готовност. Без оплаквания. Та, зависи колко и за какво ще ползваш :-) И колко пари ти се дават
А, каките от разни форуми по интереси си пазаруват масово от Лидл и не съм чула да се оплакват, но лично не съм обръщала внимание на лидълските пистолети
Lisko - майстор
Съдейки по моя - полезно е да има копче High/Low за температурата. Понякога е за предпочитане, High, понякога - Low.
Chefo77 - майстор
На жената взех преди години Steinel Gluematic 3002. Добре си работи, няма проблеми, но и той си капе - да знаеш. Голяма част от марковите пистолети ги правят точно Steinel ... те са си и най-големият производител в световен мащаб де.
Lisko - майстор
По въпроса за капането - телената подпорка е най-безумната идея в тия пищови. В момента просто не мога да се сетя за по-неуместна идея с толкова масово разпространение сред различни производители.
Първо ти се пречка като работиш, второ - оставен в такова положение както те са го мислили е просто задължително да капе. Аз я разкарах и по двете причини, а проблема с капането го решавам по следните начини -
А) Гледам да не го забравям включен за по-дълго, ако не се ползва.
Б) Ако трябва да го оставя за малко - оставям го легнал на масата - така капе в пъти по-малко отколкото ако е подпрян на телчето и дюзата му сочи надолу.
В) Ако правя по-дълги паузи го закачам за спусъка да виси на пирон с дюзата сочеща нагоре. Това е възможно благодарение на спусъка, виж на картинката - моя е с такъв тип спусък. За съжаление, като гледам по нета, спусъците с дупка явно са на изчезване. При такова закачане колкото и да седи включен НЯМА начин да протече (нагоре). Най-честите забравяния са преди да почнеш работа - като го включиш да загрее и се хванеш да свършиш нещо в това време. Моя си виси перманенно закачен по тоя начин - с дюзата нагоре и като искам да загрее, просто го включвам както си виси на пирона. Така дори след час да се сетя че съм го включил - нищо не е изтекло.

Прикачен файл

41zzk3+Dh8L.jpg
41zzk3+Dh8L.jpg (18.95 KиБ) Видяна 9746 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lisko написа:
....Така дори след час да се сетя че съм го включил - нищо не е изтекло.
Много полезна информация, благодаря!
ZMeyGorianin - майстор
Това е възможно благодарение на спусъка, виж на картинката - моя е с такъв тип спусък. За съжаление, като гледам по нета, спусъците с дупка явно са на изчезване.
Той може да се закачи и на телената скоба някъде - пак ще виси с отвора нагоре.
Lisko - майстор
Може, но на теория. На практика - пробвай и ще разбереш защо предпочитам да виси на спусъка.

Друго полезно което бих споделил за тия пищови е че много помага когато се лепи нещо, което по една или друга причина не е закрепено и едва ли не се налага да държите с ръце една-две минути докато лепилото втвърди, защото ха сте пуснали, ха цялата система е отишла в ряката... Та значи решението ми на тоя проблем е пръскане с охладител. За съжаление охладителите са скъпи (моя го дават минус 54С), но тъй се случи че тия се чудеха къде да ги затрият и аз ги прибрах. Казвам го не за да се хваля как лепя бързо по един иначе скъп начин, а защото може да е от полза на някого ако бързината е по-важна от цената или ако и на него му изпада изгодно от някъде охладител. Алтернативен вариант (примерно залепяте жица от долната страна на хоризонтална повърхност или пък на вертикална повърхност) е да се залепи първо с тиксо, което да задържи, докато лепилото стегне, и после тиксото внимателно се маха. Но с охладителя е просто моментално - цък лепило, цък охладител, минаваме на следващата точка и пак...
profesionalist_wood - майстор
Не си купувайте силиконови пистолети от Бриколажа,просто са скапани дори да са в опаковката си. Бях купил инцидентно един за 12 лв(имам два на бош ама ги забравих на вилата),е чаках 20 минути да изтече силикона :lol: и направо го хвърлих в кофата .

На Бош стават ама зависи колко е силен нагревателя. На единия от двата ми боша нагревателя беше ненормално силен че стапяше силикона и отиваше вътре по целия корпус и блокира спусъка. За 60 лева толкова. Моя съвет е да си купувате качествен силикон който е с бял отентък. Онези със леко жълт отентък просто не стават.Не си харесвам боша ама няма как....
EDI - майстор
Пръчките са два вида - ниско и високо температурен силикон, това също да се има предвид.Аз съм с някакъв неизвестен китаец за 5 лева и вече години си го ползвам.Канех се ЩАЙНЕЛ да си вземам, ама си викам, що да сменям моя, щом си работи. :lol: На капането съм ум намерил чалъм - леко изтеглям назад пръчката с ръка, като го сложа на поставката.

Тема "Избор на пистолет за топло лепене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: