Ел. инструментите. Консумативи.
Lisko - майстор
cvettomirr написа:
г-н Ценков, аз не съм ви рекламирал вас, посочих му че има избор и в бг на качество, а може и да види и да пипне както се вика. Просто посочих набързо хора които произвеждат такива машини.
Той ме покани да видя, за което съм много благодарен, но няма как, а пък ако трябва "кюстендилец" да идва тука - още по-трудно.
Lisko - майстор
Това сега какво е:
https://www.aliexpress.com/item/New-0-5 ... be5fu1GTys
Има ли въобще вертикална ос или нещо не вдявам?
sstefanov - майстор
Няма, това е лазерче.
Lisko - майстор
Ясно. Това обяснява защо е по-голямо а по-евтино от други които са с три оси.
Lisko - майстор
Престраших се и купих!
Сега трябва да намеря някъде дето се обяснява как да я сглобя.

Изображение
EDI - майстор
Честита машинка, увеличават ти се възможностите в дърводелството. :partyman:
Virtex - майстор
Lisko написа:
Престраших се и купих!
Честито.

Това като гледам е за гравиране с лазер или има и шпиндел ? Защото изглежда компактно :)
Lisko - майстор
Virtex написа:
Lisko написа:
Престраших се и купих!
Честито.

Това като гледам е за гравиране с лазер или има и шпиндел ? Защото изглежда компактно :)

Лазера е 405nm, 2.5W. Двигателчето на фрезата се вижда долу вляво монтиран заедно с двигателя който го движи по височина. Ами компактно е. Работна площ 30х18см
kuuuuuul - майстор
Честито,чакам отзиви ,че и аз съм мераклия на такава.
чет юни 01, 2017 8:47 amLisko написа:
preslav, няма да е от тия определено. От Китай ще е.
tsenkov мерси, не съм се натуткал още, поради други належащи задачки.

Добре, с какви софтуери идват тия машини и освен него, трябва ли човек да си набави/купи още някакъв?

За фрезоване: Как примерно от снимка да се обърне в релеф който да бъде фрезован? Примерно имам портрет на човек. Как да се обърне на тримерна картинка която да се подаде на машината?

Какво става ако заготовката не е абсолютно плоска? Чупене на фрезера?

За лазера: само B/W картинки ли може да се подават или може и с нюанси (тоест да се управлява и мощността на лазера). За тия любителските (съответно с любителски цени) силно ме съмнява да може с нюанси. То не че едно дърво може да се изгори с особено много нюанси, ма барем 4 да можеше - нищо, макс и две помежду.
Здравей виждам че си компетен относно цнц предстои ми закупуване на такова чудо как мога да се свържа с вас

Тема "Купуване на CNC машина - какво да внимаваме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: