Ел. инструментите. Консумативи.
Junak - майстор
iliya_i написа:
Не е възможно при занулен контакт и занулен чрез него корпус на машината, да отчиташ 20 или 50 волта...
Що да е невъзможно? При занулен контакт и двужилен захранващ кабел всичко е възможно... :)
iliya_i - майстор
То много неща са възможни. Ама човека твърди, че контакта е занулен. Ама корпуса на машините явно не е.
hidrazin - майстор
iliya_i написа:
.... Ама човека твърди, че контакта е занулен.....
Човека НЕ твърди такива неща...
:partyman:
iliya_i - майстор
hidrazin написа:
iliya_i написа:
.... Ама човека твърди, че контакта е занулен.....
Човека НЕ твърди такива неща...
:partyman:
Те ЧОВЕЦИТЕ с офазени машини вече са двама:
nautilus33 написа:
Ще видя да погледна утре, но доколкото знам, контакта не е занулен.
mitko64 написа:
Да допълня само, че всички контакти са ми занулени.
mitko64 - майстор
Занулени са ми всички контакти, след пожара смених цялата инсталация и ги занулих. Но захранващите кабели на машините са двужилни, както казва колегата. Такива имах (то оригиналните изгоряха), такива сложих. Това пушекът е голяма гадост, опушен мостов кабел му мия краищата със спирт, как го свържа в кутията, на нулата пак дава утечка. Та връзвах и изтеглях всичко и сложих нови кабели.
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Здравейте,
днес ми се случи нещо доста странно, поне за мен. Докато работех с контурния трион, забелязах, че корпуса е леко офазен. Преди това, го бях ползвал преди около час и нямаше проблем. В същия контакт, в който и преди. До сега съм го позлвал няколко пъти, но не е правил проблем. Това, което ми направи впечатление е, че времето беше дъждовно и съответно предполагам влажността на въздуха е била висока(бях изкарал контурния трио навън под един навес, но не се е мокрил от дъжда). И се зачудих дали от това може да е причината, понеже след като спря да вали и игря слънце, го пуснах пак след около 3-4 часа и вече нямаше да тече ток по корпуса. Та, ако някой може да даде съвет, за да не си правя някакви може би глупави изводи.
Съвета ми е да си свиркаш и да си ползваш контурният трион без каквито и да са притеснения :)
Писали са ти хора, които знаят да връзват жици, а някои и това не знаят, но пък са гугъл търсачи и плагиати от интернет реши да "смаят" аудиторията със "знания" :lol:
Послушай ме и колкото по-малко четеш тук на тема електротехника, толкова по-добре за теб и тези около теб, на които държиш да са живи и здрави :lol:
Чети мненията на колегата "lov" и каквото искаш да знаеш в тази връзка пиши на него да знаеш, че ще пиеш вода от извора и ще си благодарен от съвета на човек, който всеки ден е на "бойното" поле и знае и може :) . Останалите "електротехници" като цяло ги сложи в графата " и други" и само се усмихвай, докато се навиват като градински маркучи по темите и дават линкове :lol:
iliya_i - майстор
mitko64 написа:
Но захранващите кабели на машините са двужилни, както казва колегата. Такива имах (то оригиналните изгоряха), такива сложих.
Ако ги смениш с трижилни и занулиш корпусите, проблема ще изчезне. Не са виновни асинхронните двигатели. Просто машините с колекторни са със пластмасови корпуси.
hidrazin - майстор
Мдааа... и тук се появи още един "разбирач", безработен разбирач дето никой не го търси та си търси клиенти из форумите...
Жалка картинка...
:partyman:
zz_stefanov - майстор
plamen6703 написа:
nautilus33 написа:
Здравейте,
днес ми се случи нещо доста странно, поне за мен. Докато работех с контурния трион, забелязах, че корпуса е леко офазен. Преди това, го бях ползвал преди около час и нямаше проблем. В същия контакт, в който и преди. До сега съм го позлвал няколко пъти, но не е правил проблем. Това, което ми направи впечатление е, че времето беше дъждовно и съответно предполагам влажността на въздуха е била висока(бях изкарал контурния трио навън под един навес, но не се е мокрил от дъжда). И се зачудих дали от това може да е причината, понеже след като спря да вали и игря слънце, го пуснах пак след около 3-4 часа и вече нямаше да тече ток по корпуса. Та, ако някой може да даде съвет, за да не си правя някакви може би глупави изводи.
Съвета ми е да си свиркаш и да си ползваш контурният трион без каквито и да са притеснения :)
Писали са ти хора, които знаят да връзват жици, а някои и това не знаят, но пък са гугъл търсачи и плагиати от интернет реши да "смаят" аудиторията със "знания" :lol:
Послушай ме и колкото по-малко четеш тук на тема електротехника, толкова по-добре за теб и тези около теб, на които държиш да са живи и здрави :lol:
Чети мненията на колегата "lov" и каквото искаш да знаеш в тази връзка пиши на него да знаеш, че ще пиеш вода от извора и ще си благодарен от съвета на човек, който всеки ден е на "бойното" поле и знае и може :) . Останалите "електротехници" като цяло ги сложи в графата " и други" и само се усмихвай, докато се навиват като градински маркучи по темите и дават линкове :lol:
... и защото хората не ти харесват даваш съвет на автора спокойно да си го бие тока.
Айде у леу :-D
А, че може утечката да е лека само защото е с читави обувки (примерно), и положението да е много по зле.

Тема "Странен проблем с офазаване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: