Ел. инструментите. Консумативи.
zz_stefanov - майстор
hidrazin написа:
zz_stefanov написа:
Е то неговото зеге трябва да е с двойна изолация ....
Кво зеге??? :? Аз под контурен трион разбирам това:
КОНТУРЕН ТРИОН
Все пак не съм дърводелец и ако съм се объркал, моля да бъда извинен.
Ама ако е това, то си мини банциг - Джелезен отвсякъде. Каква двойна изолация?
:partyman:
Верно, зегито се води прободен трион :)
nautilus33 - майстор
Да, мини банциг си е, точно както е показал Хидразин. Но н съм го отварял, и щепсела не може да се разглоби, за да видя дали е двужилен или трижилен кабел.
zz_stefanov - майстор
Той или има или няма пластини за заземяване, а и кабела си има и друг край :)
Виж дали ти е занулен контакта, или ако го ползваш с разклонител/удължител дали има три проводника и дали са вързани както трябва.
nautilus33 - майстор
Ще видя да погледна утре, но доколкото знам, контакта не е занулен.
hidrazin - майстор
Кво стана с контакта и що не е занулен/заземен???
:partyman:
nautilus33 - майстор
Нямах никакво време да проверя. Контактът е на друго място. Днес по принцип бях там, но не съм се сетил да погледна, че бях бая зает. Ще се опитам утре, стига да не забравя. А защо не е занулен, не мога да кажа, но мисля, че не е. Но трябва да се провери.
hidrazin - майстор
nautilus33 написа:
Нямах никакво време да проверя. Контактът е на друго място. Днес по принцип бях там, но не съм се сетил да погледна, че бях бая зает. Ще се опитам утре, стига да не забравя. А защо не е занулен, не мога да кажа, но мисля, че не е. Но трябва да се провери.
Ааааа... Добре. Това ме прави по-щастлив - хората не им дреме дали ще си заминат от токов удар. :-D
Да е жива и здрава "дИмокрацията" - никой и за нищо не е виновен....
:partyman:
nautilus33 - майстор
Не че не ми дреме, но просто не съм имал време да проверя. Пък и честно да кажа не знам за какво да гледам- знам че за да е занулен даден контакт с двужилен проводник, трябва да има някакъв мост. Но най-добре ще снимам като ида.
mitko64 - майстор
Не съм най наясно с тоците, но и аз имам две машини офазени. И двете обаче са с асинхронни двигатели- шмиргел и машина за рязане на плочки. Причината е опушване от пожар. Мих ги там нещо със спирт, но пак си свети фазомерът на корпус. Мерено с мултицет, при включена машина, на корпус и нула отчита на едната 50, а на другата 20 волта. Работя си с тях( тази за плочки я преработих на циркуляр) и досега не съм усетил да ме друса ток. Имам и една дузина колекторни, ръчни машини дето горяха, но при тях го няма този проблем с офазяването. Да допълня само, че всички контакти са ми занулени.
iliya_i - майстор
mitko64 написа:
Да допълня само, че всички контакти са ми занулени.
Не е възможно при занулен контакт и занулен чрез него корпус на машината, да отчиташ 20 или 50 волта. Явно някъде връзката на занулаването се прекъсва. Провери дали пластините на контакта опират в тези на щепсела и дали нулата е свързана с корпуса на машината. Може ди след пожара, този който е чистил, е забравил да свърже нещо.

Тема "Странен проблем с офазаване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: