Ел. инструментите. Консумативи.
teon - специалист
...снимката от първият пост на колегата е подвеждаща... в действителност не е на указаният модел Graphite59g097 -оттам идва и объркването...
zz_stefanov - майстор
Дано да е така :) То и аз виждам че в ръката е Бошче.
inspo - майстор
zz_stefanov
цитата маркиран с червеното са нейни думи...
Клипа също
zz_stefanov - майстор
И снимката от първия пост също :)
mitko64 - майстор
Aз не виждам драми с посоката на въртене на полския Райдер, поне от клипа.Някакъв реже с ляв захват, завъртял предпазителя, допълнителната ръкохватка също(то целия ъглошлайф завъртял), искрите бълват навън, като отрезна машина, да не му прогорят гащите.
malgitobi - специалист
Здравейте!
Днес занесох ъглошлайфа в сервиз на Райдър във Велико Търново, защото просто не знаех къде другаде да го занеса. Хората го погледнаха, отвориха го и размениха жичките вътре и се оправиха нещата. Казаха ми, че предишният собственик, незнайно защо ги е обърнал и по този начин дискът върти по посоката на затягащата шайба и това е изключително опасно (същото мнение го изказахте и вие, за което съм ви безкрайно благодарна). Пари не ми взеха. Наистина много съм впечатлена, че все още има такива любезни и честни хора.
Изключително съм благодарна и на всички Вас, които ми помогнахте да разреша този проблем!
shotik - майстор
Това е хубаво !
Сега при работа с него си слагай ръкавици и предпазни очила, защото фини частици летят при рязане и често се случва да влезнат в очите. Ползвай ръкохватката при рязане, ще имаш по- стабилно захващане.При оставяне на машината , изчакай да спре въртенето и не удряй диска странично, може да се зацепи и разпръсне, което е много опасно .
Успешна и безаварийна работа !
zz_stefanov - майстор
Радвам се че всичко завърши благополучно :cool:
Чираче - майстор
zz_stefanov написа:
Радвам се че всичко завърши благополучно :cool:
Аз пък не съм доволен. Трябва да се изясни къде беше проблема - в заданието на автора на темата, в клипа, или в коментарите? Не приемам такова завършване на темата.
zz_stefanov - майстор
Ми прочети подробно темата, без да гледаш видеото и ти ще станеш доволен. :-D

Тема "Посока на въртене на диска на ъглошлайфа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: