Ел. инструментите. Консумативи.
malgitobi - специалист
Здравейте!
Закупих си ъглошлайф от OLX (продавалник).
Машината е GRAPHITE 59G097 и има възможност за регулиране на оборотите.
След като я пуснах на най-ниските обороти забелязах, че дискът се върти в тази посока.
Това нормално ли е, защото си мисля, че трябва да се върти наобратно?!
Нямам никаква компетентност по този въпрос, затова търся вашия съвет, просто се притеснявам да не би предишният ползвател да е обърнал въртенето, защото четох по форумите, че някои хора го правят, за да ползвали уреда с другата ръка.
Никъде обаче не намерих информация каква е стандартната посока на въртене на диска.

Изображение
seeker - специалист
Ами завърти предпазитела на диска и постави ръкохватката от другият(долния) край.
Гост - специалист
Връщай го, този е за левичари.
Keresteliev - специалист
Гост написа:
Връщай го, този е за левичари.
И за левичари не е, според копчето за пускане.
:sad:
teon - специалист
...има нещо объркано вътре при свързването...стандартната посока е противоположната на стрелките...при обръщане на ръкохватката и предпазитела отдолу както предлага колегата, то и кнопката вкл/изкл ще слезе долу което я прави нефункционална и в такъв случай по-добрият вариант(ако има възможност)е завъртането на цялата глава(редуктор) нa 180гр...
shotik - майстор
Посоката на въртене се определя от това дали гайката е с дясна или лява резба.Въртенето трябва да е на обратно на затягането на гайката.
В случая , ако е дясна резба на гайката и вала, то трябва да е на обратно на стрелките.
НЯМА такова правило да се обръща хода за левичари !
Тогава има опасност от развъртане на гайката и диска да изхвърчи!

Провери на коя страна се завива гайката и пиши!
Има на дискове стрелки ,указващи посоката на въртенето му.
Гост - специалист
shotik написа:
НЯМА такова правило да се обръща хода за левичари !
Аз се бъзиках, бе shotik ;-)
malgitobi - специалист
shotik написа:
Посоката на въртене се определя от това дали гайката е с дясна или лява резба.Въртенето трябва да е на обратно на затягането на гайката.
В случая , ако е дясна резба на гайката и вала, то трябва да е на обратно на стрелките.
НЯМА такова правило да се обръща хода за левичари !
Тогава има опасност от развъртане на гайката и диска да изхвърчи!

Провери на коя страна се завива гайката и пиши!
Има на дискове стрелки ,указващи посоката на въртенето му.
Здравейте!
Гайката се стяга по посока въртенето на часовника.
Явно проблемът е при мен. Предполагам, че не съм го държала правилно.
Гледах това видео (публикувано от Graphite) и го държах, както го държи мъжът и искрите хвърчат напред и нагоре, но при това положение, дискът се върти към мен, т.е. неправилно, доколкото разбирам. Та предполагам той държи уреда неправилно и от там идва объркването ми (а нали уж е публикувано от производителя и гледам да му подражавам)?
https://www.youtube.com/watch?v=l6J9DprdrBM
zz_stefanov - майстор
Дефектна партида. Според мен е опасен.
Сбъркали са свързването на изводите на намотките вътре. Поправимо е, но трябва някой компетентен да я свърши.
inspo - майстор
Този от клипа определено държи шлайфа на обратно. Може и така да е правилно, не знам.
По принцип ето как трябва да е https://www.youtube.com/watch?v=IZNvAM-5jeU
Направи това което ти казаха
seeker написа:
Ами завърти предпазитела на диска и постави ръкохватката от другият(долния) край.

Тема "Посока на въртене на диска на ъглошлайфа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: