Ел. инструментите. Консумативи.
prascho - майстор
Здравейте,

Имам бойната задача от баща ми да закупя инструмент, с който да коси по двора тревата. Дворът ни не е с райграс, а тук таме пониква трева сезонно и трябва да се коси. Предполагам, ако е на четири колела няма да е много удобна и маневрена. На баща ми не му се занимава с моторна косачка, да смесва масло с бензин, много шум, по тежка...и така сведох задачата до ел. косачка.

Някаква препоръка към модел и място за покупка. :?: Типично по български се търси - надежден продукт, с наличен сервиз за гаранционно и извънгаранционно обслужване, части за обслужване на прилична цена и продукт, чиято първоначална себестойност е поносима :).

Поздрави.
EDI - майстор
GARDENIA GD 205.Идва около 150 лева, с корда и нож, дават я 1400 вата.
plamen6703 - майстор
Тази в момента е на много добра цена http://www.praktiker.bg/bg/Electric-law ... 1/p/463036
Няма голяма разлика м/у нея и Гарденията, но ако търсех да купя бих се спрял на Граденията, просто сервизното обслужване е по-добро :wink:
Kokar - специалист
prascho написа:
... Предполагам, ако е на четири колела няма да е много удобна и маневрена...
Косачката на четири колела е по-удобна, но не е по маневрена от косата.
Винаги бих предпочел безгрижната косачка, вместо упражненията с косата.
Косачката си събира и окосената трева и няма нужда от минаване с гребло.

Ако релефът е по-тежък или има много детайли или тревата се оставя да прорасне, тогава е косата.
В общия случай, са необходими и двете :)
prascho - майстор
Благодаря Ви. На първо четене ще се пробваме само с един от двата инструмента :). Допускам, че косата е по-универсалния... може и да греша.

П.П. Еди, Гарденията може ли да се купи от някой съфорумец :?:
EDI - майстор
Имаш предвид, дето писах, че ще си вземам и аз ли. :) Да, щях да вземам и да я пробвам на място в магазина, ама се оказа, че ги продават с 20-30 лева отгоре и за момента се отказах.Щях да си поръчвам директно от магазина на ГАРДЕНИЯ, обаче окосих тревата на село с храстореза и за сега покупката е замразена, защото се оказа, че нямам някаква належаща нужда от коса за момента :lol: .По-добре си вземи директно от магазина на ГАРДЕНИЯ или потърси покрай вас, дали няма по-ниска цена.
nikolson - майстор
Доколкото виждам, имат онлайн магазин, също и офффлайн в София, Пловдив и Варна. http://eshop.gardenia-antana.com/index. ... on/contact
dragozow - майстор
Аз мога да ти я взема с отстъпка, но нямат. По техните магазини има бройки и все още може да си я поръчаш. То пък на 150 ще ще вземеш една голяма отстъпка...
Иначе на Рай две има подобна и върши работа.
prascho - майстор
здравейте,

@Калоян -Може ли да уточниш размера на отстъпката :)....може и на лична.
@Велси - имах предвид закупуване на техника от по-малък магазин с възможности и за сервиз.

Иначе през седмицата видях, че я има за 149лв в Брик..ж. Разгледах я. Кабелът с шлаух между ръчното управление и двигателчето ми се видя малко хвърчащо и от тънка пластмаса...но може да се пристегне с някоя кабелна опашка за стабилност към корпуса. Корпусът също ми се вижда тънкостенна стомана/може и да е нарочно за олекотяване/. При тези машини се гресира само главата при диска долу периодично нали. Малко ми е странно онлайн пазаруването за сервизната поддръжка след това, но явно сервизът и търговската мрежа са две съвсем различни неща:).

Гардения нямат нищо общо с Гардина. Явно са напълно китайски.
dragozow - майстор
Гардения нямат нищо общо с Гардина. Явно са напълно китайски.
Вероятно имаш предвид Gardena. Ако мислиш, че там всичко е немско...
Нал съм дистрибутор. Имат хубави неща, но това не са машини.

Тема "електрическа косачка - препоръка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: