Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
Доколкото разбрах не си от София, та не мога да помогна с координати на Спарки специалисти. Моите ротори от Спарки ги проверяваха едни майстори на Илиянци, Пламен и Вальо. Първо мерят с мултицет по двойки колекторните пластини и после го закачат на някакво стендче, прилича на магнитопровод, а отгоре движат някакво желязо. чува се някакво бучене, не съм наясно, но ми казват дали роторът е окъсил. Предполагам другите събеседници са по- наясно с метода, та да го обяснят по научному.
Димитър Димов - специалист
BlackBox написа:
ESPACE написа:
да им изпратя частите от които се нуждая, а те да ми ги върнат заедно с верните резервни такива. Всичко друго е свързано с възможности за грешки
Само с доставките до адрес на офиса 10лв, връщането на друг статор и двете разходки до куриера струват повече от нов статор и повече отколкото да купя друга машинка втора ръка. Ако имаше магазин в Бургас, на място да видим - разбирам.
От по-горе написаното разбирам че си от Бургас или околността,така че късмет http://sparky.eu/bg/service/service-centres.html :partyman:
BlackBox - специалист
Димитър Димов написа:
От по-горе написаното разбирам че си от Бургас или околността,така че късмет http://sparky.eu/bg/service/service-centres.html :partyman:
Колега, списъкът не е много актуален. Ташев Галвинг в Бургас няма от години. Другите ще ги прозвъня.
lov - майстор
Не може да нямате поне един сервиз или бобиньор в региона който да се разправя с колекторни двигатели. С мултицет се мери само за прекъсване на намотките но това също рядко се получава а и основно прекъсват точно изводите към ламелите а там е видимо. Истината е тест на стенд ма ти омаза темата да плюеш по Пламен та сега се сещай къде е и чети какво представлява бръмчалката :lol:
И питаш какви са тези роторчета ами показваш две машини на снимките. Тоест имаш два ротора или ако искаш котви щото тука така е прието да им се казва у фабриката дето ги правят. :)
BlackBox - специалист
lov написа:
Истината е тест на стенд ма ти омаза темата да плюеш по Пламен та сега се сещай къде е и чети какво представлява бръмчалката
Пламен не е фактор, не му искам съветите за сервизи. Ако смяташ, че можем да оставим нещо полезно във форума - давай. Ако не - така или иначе сам ще се науча. :)
lov - майстор
Ма хич нямам намерение да обяснявам как се прави. Има достатъчно писано по форумите как се тестват ротори и как се прави и самия стенд. Имам си достатъчно работа за да си губя времето да ти го сдъвча като информация и поднеса на тепсия. Чети, четенето не е вредно за здравето. :lol: Освен това най близкия ми е на 50 метра от работилницата, а в града има още няколко, а и най вече колега който си вади хляба точно с ремонт на всякакви такива ротори. При него стендове бол. Пропускам фабриката дето ги произвежда умишлено. :)
BlackBox - специалист
lov написа:
Ма хич нямам намерение да обяснявам как се прави.
Ама точно ротори от подобен тип не се ремонтират май-май много.
Като нямаш намерение и нямаш намерение да оставим полезна информация, извинявай..ама какво точно имаш намерение?
Да ме упрекнеш в темата, че видиш ли съм се наемал на Пламен? На него освен да му пратя един пакет със снимка на средния си пръст, друго не бих му пратил! Форумът е НаправиСАМ. Аз поне съм го РазглобилСАМ.
Лека вечер!
lov - майстор
Ваша си работа там не ме намесвай повече. Аз само те побутнах да дириш темата. А за ремонт на ротори нямаш си на идея какви и колко се ремонтират. Най скъпото при изработката на един такъв двигател е механичната част. А бобинажа е е най евтиното като работа и материали. Така че не давай такива квалифицирани мнения. Друг е въпроса дали някой може да го направи защото то не е само да намотаеш проводника.
gogo7777 - майстор
Тинки, дори и да констатираш повредата няма да можеш да ремонтираш флексчетата. Ротора не може да опира в статора.....това са митологии, макар теоретично да е възможно.
BlackBox - специалист
gogo7777 написа:
Тинки, дори и да констатираш повредата няма да можеш да ремонтираш флексчетата. Ротора не може да опира в статора.....това са митологии, макар теоретично да е възможно.
Аз видях къде се е трил. Явно може.

Тема "Помощ за установяване на модели на ъглошлайфи с изтъркан етикет!!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: