Ел. инструментите. Консумативи.
lov - майстор
gogo7777 написа:
Ротора не може да опира в статора.....това са митологии, макар теоретично да е възможно.
Гого може и се получава доста често. Ако не ме домързи ще мина през сервиза да ти наснимам как са се отъркали. Срине ли се задния лагер и белята е готова. Не че и предния също не се срива ама там рученето става юнашки и по бързо се спира машинката за ремонт.
А на Тинки и здрави части да му дадеш пак няма да може да ги сглоби. :lol: Ма нека тренира може и да научи нещо ново. :-D
gogo7777 - майстор
Ако по някаква причина "центробежната ос" се отклони с толкова много, то ротора не би се завъртял между двата лагера. Най-вероятно става въпрос за попадане на "чуждо тяло" във въздушната междина или счупване на лагер.....или "кой знае какво си" :wink:

Ама най-ми е интересно за "изтърканите надписи" по уредите на Тинки, напоследък :lol:....при него всичко е инкогнито....
BlackBox - специалист
lov написа:
А на Тинки и здрави части да му дадеш пак няма да може да ги сглоби.
Аз частите по-добре от теб мога да ги сглобя.Сега ли е време да ти тегля майната или сам ще се разкараш? Престанете да серете в шибаните теми във форума, изкарвайки всички останали некадърници, да били носели в сервиза, за да припечелите вие.
Като не искаш да помагаш, спри да пълниш темата с плява. ДОВИЖДАНЕ.
Junak - майстор
BlackBox написа:
Престанете да серете в шибаните теми във форума, изкарвайки всички останали некадърници, да били носели в сервиза, за да припечелите вие.
Спри да пускаш шибани теми и срането ще намалее. :butthead: Ако изчезнеш - още по добре. :-D
Димитър Димов - специалист
Junak,грешното човече си поставил на края,така че ти поправям грешката.За пичове като този само това :finga:
lov - майстор
gogo7777 написа:
Ако по някаква причина "центробежната ос" се отклони с толкова много, то ротора не би се завъртял между двата лагера. Най-вероятно става въпрос за попадане на "чуждо тяло" във въздушната междина или счупване на лагер.....или "кой знае какво си" :wink:

Ама най-ми е интересно за "изтърканите надписи" по уредите на Тинки, напоследък :lol:....при него всичко е инкогнито....
Въздушната междина е много малка. Иначе с по голяма няма как да се извади по голямо КПД на тези двигателчетя. Не ти се вярва ама дано намеря някое дето си е направо като заварка метала от горе. Та не е чуждо тяло хич. Дори има с повлечени ламели дето чак са срязали проводника. няма да забравя да ти покажа щом не ти се вярва но кога се сетя и имам възможност да снимам.
gogo7777 - майстор
Абе сигурно има такива "задрали" ротори, не споря. Ама машинките на Тинки с изтритите надписи са ветеранчета предполагам, а не са от "новите" ментета.
Я кажи какво правят сега в Ловеч и какво бешее това залитане по румънската мода.... :wink:
BlackBox - специалист
gogo7777 написа:
Абе сигурно има такива "задрали" ротори, не споря. Ама машинките на Тинки с изтритите надписи са ветеранчета предполагам, а не са от "новите" ментета.
Едната е купена 2005, другата 2001. А в Ловеч май вече нищо не правят, в Китай се прави всичко.
Junak написа:
Спри да пускаш шибани теми и срането ще намалее. :butthead: Ако изчезнеш - още по добре. :-D
Гръмни се. Трол!
lov - майстор
gogo7777 написа:
Абе сигурно има такива "задрали" ротори, не споря. Ама машинките на Тинки с изтритите надписи са ветеранчета предполагам, а не са от "новите" ментета.
Я кажи какво правят сега в Ловеч и какво бешее това залитане по румънската мода.... :wink:
''румънската мода'' :?
Да ти кажа честно не се интересувам какво произвеждат вече. И кое се прави тука и кое се внася директно от Китай. До скоро марката продаваше и наистина имаше така наречените копия. :) Но нещо се осраха и аха да обявят фалит.
Фирмения сервиз и магазин е на 50 метра от нас ама влизам вътре ако ми трябва нещо по спешност. Някое лагерче или маншонче на някоя друга техника, че да не паля колата и да ходя на майната му за нещо дето струва стотинки. Не се занимавам с техни машини. Отварям от време на време по някоя тяхна или друго производство и то основно на приятели. Преди много години работех в съседната фабрика и тогава господ ходеше по земята. Кат ми трябва нещо или да се пренавие някой изгъзек па и да побъбрим с колегите от едната врата в другата. :lol: И сега го правим това последното ама не ние да приказваме за работа. :partyman:
BlackBox - специалист
Закарах котвата/ротора на стенд. Има късо между намотките. Ъглошлайфът е за кофата май.

Тема "Помощ за установяване на модели на ъглошлайфи с изтъркан етикет!!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: