Ел. инструментите. Консумативи.
BlackBox - специалист
Имам 2 развалени ъглошлайфа Sparky с изтъркан етикет! Не мога да разбера модела! И двата баща ми ги е прегрявал, като е рязал, защото все бърза! И на двата статора е заминал от прегряване, роторът не изглежда опечен!
Моля да ми помогнете да разбера моделите, защото без модел не мога да поръчам част!
Първо давам малкия. Чете се само 125mm и нищо друго.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
А това е големия...
Изображение Изображение
ESPACE - майстор
Има различни модификации през годините, които си приличат но има и разлики. Аз бих процедирал по следния начин, за да не се получат недоразумения. Има един сайт дето продават само рез. части за Спарки. Звъня по телефона и се разбирам с хората да им изпратя частите от които се нуждая, а те да ми ги върнат заедно с верните резервни такива. Всичко друго е свързано с възможности за грешки
BlackBox - специалист
ESPACE написа:
Има различни модификации през годините, които си приличат но има и разлики.
Статорът е с кабелни накрайници, които се мушкат в него, а не женски кабелни обувки, които се нанизват на мъжки кабелни обувки....
Гледам в ташев са евтини по 20лв...
Елиминирах ги до..
https://www.tashev-galving.com/ETS61534 ... 0%BE%D1%80
и до:
https://www.tashev-galving.com/ETS61526 ... 0%BE%D1%80
Машинката е купувана след 2003 година.
BlackBox - специалист
ESPACE написа:
да им изпратя частите от които се нуждая, а те да ми ги върнат заедно с верните резервни такива. Всичко друго е свързано с възможности за грешки
Само с доставките до адрес на офиса 10лв, връщането на друг статор и двете разходки до куриера струват повече от нов статор и повече отколкото да купя друга машинка втора ръка. Ако имаше магазин в Бургас, на място да видим - разбирам.
ESPACE - майстор
Обади им се по телефона тогава и им изпрати снимки. Опс, забравих, ще се набуташ така с разговори и интернет Досадно философче-дразнителче си, честно. Хем питаш за съвет, хем не искаш такъв. Оправяй се, както винаги накрая ще се окажеш от на булката страната.
BlackBox - специалист
ESPACE написа:
Обади им се по телефона тогава и им изпрати снимки.
Не бе, за това няма проблем. Въпросът е, че гледам от 1200W и от 850W и изглеждат еднакви. :)
Снимките ги гледам на сайта на Ташев. И понеже няма никакви надписи не знам как ще го познаят, ако им го пратя. :)
Не ме разбра..Понеже не мисля, че само по намотка ще ми го намерят..трябва да им пратя целия флекс..И тогава стават едни дебели доставки..За това..
И недей така, благодарен съм ти за съветите...
ESPACE - майстор
Виж сега, не напразно ти дадох линк към оня сайт. Там статорите са на същата цена. Само че в диапазона 20-25лв има ПОНЕ 3-4 РАЗЛИЧНИ за малки ъглошлайфове! Обаче там хората познават всяка машина произведена от Спарки. Аз преди месеци също поръчвах някаква част за на баща ми шлайфа. И въпреки че знаех точния модел ми се обади един мъж за някакво уточнение - в модела се вграждали два вида. Та прати ясни снимки на статорите и ако има подобни вариации те ги знаят и ще уточнят.
Едва ли е 1200W. Такива от по-скоро май ги правят.
lov - майстор
За да са опечени пакетите има причина. По принцип те са доста по държеливи и много по рядко дават дефект. В повечето случаи котва с намотка на късо е първо източника на дефекта.
Та първо си провери роторите на стенд и тогава се занимавай да купуваш.
А кат гледам деругите по ротора не е от напъване ами от сринати лагери. Пък и външния вид съвсем не е цветущ и залагам почти на 100% че роторчетата са заминали.
Последна промяна от lov на пон юли 31, 2017 12:19 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Честно казано и аз така си мислех но за последните години съм сменил 2 статора на шлайфове Sparky и нито един ротор.

Тема "Помощ за установяване на модели на ъглошлайфи с изтъркан етикет!!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: