Ел. инструментите. Консумативи.
Virtex - майстор
preslav написа:
15-20м. не са много, но зависи какво ще закачаш на точките и колко неща едновременно ще се ползват, зависи и с какво ще реализираш трасето - масово се ползват полипропиленови тръби.
+
infomar написа:
След всяко пръскане е добре да се промива системата, ако са много тръби ще бъде трудно и ще отнема време.

- само една точка ще се използва едновременно. Примерно напомпване на гуми, изчистване с въздух под налягане или след време такер.
- смятам да се използва "Омаслител, редуцир вентил и кондензоотделител" - не съм проверявал къде трябва да се монтира и дали за по-дълго трасе не трябват 2.
- за тръбите - което е по-подходящо като опциq. Виждал съм, че неподвижната част се изгражда и от твърди тръби, но не съм проверявал в детайли.

Понеже нищо не е направено още имам възможност да 'избирам' още кое с какво и къде ще се направи,затова попитах за съвет :)
infomar
Virtex написа:
preslav написа:
15-20м. не са много, но зависи какво ще закачаш на точките и колко неща едновременно ще се ползват, зависи и с какво ще реализираш трасето - масово се ползват полипропиленови тръби.
+
infomar написа:
След всяко пръскане е добре да се промива системата, ако са много тръби ще бъде трудно и ще отнема време.

- само една точка ще се използва едновременно. Примерно напомпване на гуми, изчистване с въздух под налягане или след време такер.
- смятам да се използва "Омаслител, редуцир вентил и кондензоотделител" - не съм проверявал къде трябва да се монтира и дали за по-дълго трасе не трябват 2.
- за тръбите - което е по-подходящо като опциq. Виждал съм, че неподвижната част се изгражда и от твърди тръби, но не съм проверявал в детайли.

Понеже нищо не е направено още имам възможност да 'избирам' още кое с какво и къде ще се направи,затова попитах за съвет :)
Ако ценовата разлика не е голяма, бих предпочел маркуч за компресор, понеже може да се прибира зимата или когато е необходимо, възможност за корекция на мястото след време.... За омаслители, кондензоуловител и др. не съм в час - ползват се когато боядисваш нещо.
preslav - майстор
Virtex написа:
preslav написа:
- само една точка ще се използва едновременно. Примерно напомпване на гуми, изчистване с въздух под налягане или след време такер.
- смятам да се използва "Омаслител, редуцир вентил и кондензоотделител" - не съм проверявал къде трябва да се монтира и дали за по-дълго трасе не трябват 2.
- за тръбите - което е по-подходящо като опциq. Виждал съм, че неподвижната част се изгражда и от твърди тръби, но не съм проверявал в детайли.

Понеже нищо не е направено още имам възможност да 'избирам' още кое с какво и къде ще се направи,затова попитах за съвет :)
За нищо от изброените неща не ти трябва омаслител, да не казвам, че е противопоказно.
Твърдата част спокойно си направи от полипропилен, варианта с медни тръби надали ще ти хареса, а железните правят ръжда.
Болшинството компресори имат радуцир на бутилката, а в края на твърдата част, близо до точката на вземане е хубаво да си сложиш редуцир с кондензоотделител - помисли през зимата за евентуален замърз на конденза или пък на самия компресор.
Virtex - майстор
Медни тръби надали ще са заради цената, макар че разстоянието е относително малко.
Гледах железни, но го има момента с ръждата след време.

Компресора ще е на "топло", тръбите вероятно и те, та се надявам да няма много конденз.

Ще проверя какво налягане може да издържат полипропиленови тръби, защото според западни сайтове не ги препоръчват като опция, главно заради температурата, която се образува от компресора.
preslav - майстор
Virtex написа:
Медни тръби надали ще са заради цената, макар че разстоянието е относително малко.
Гледах железни, но го има момента с ръждата след време.

Компресора ще е на "топло", тръбите вероятно и те, та се надявам да няма много конденз.

Ще проверя какво налягане може да издържат полипропиленови тръби, защото според западни сайтове не ги препоръчват като опция, главно заради температурата, която се образува от компресора.
Нямам идея за разликата в цените на медни и полипропилен тръби, но за 15-20 м. надали ще е нещо убийствено.
Конденза е нещо неизбежно ако не са взети мерки за отстраняването му, а дали компресорът и тръбите ще са на топло или студено слабо ще повлияе на кондензоотделянето.
Не знам в какви западни сайтове си чел, но ако докараш температурата на въздуха до такава, че полипропилена да се стопи или разпои значи отдавна няма да имаш какво да ти прави сгъстен въздух.

Тема "Въпрос на лаик - дължина маркуч на компресор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: