Ел. инструментите. Консумативи.
infomar
Оказва ли влияние на изходното налягане (при пистолета) дължината на маркуча между компресора и "пистолета"
Примерно дължини 5, 7 или 15 метра? Вътрешен 6-8мм.
shotik - майстор
От хидравликата ,не беше ли ,че налягането в затворена система под налягане , налягането е еднаква на всякъде? При отваряне пада и зависи от сечението на тръба, маркуч, кран ?
Имам маркуч към 6-8 метра и не съм имал проблеми с помпане на гуми, боядисване, но при продухване ,налягането пада, защото компресора е с по- малък дебит на пълнене, от колкото потреблението на пистолета .
infomar
shotik написа:
От хидравликата ,не беше ли ,че налягането в затворена система под налягане , налягането е еднаква на всякъде? При отваряне пада и зависи от сечението на тръба, маркуч, кран ?
Имам маркуч към 6-8 метра и не съм имал проблеми с помпане на гуми, боядисване, но при продухване ,налягането пада, защото компресора е с по- малък дебит на пълнене, от колкото потреблението на пистолета .
Така е, ама нали все пак това е маркуч който се разтяга и свива от налягането. И аз си мисля дали дължината му ще е 3 метра или 200 би трябвало да е едно и също, ама знам ли... нали има и вътрешно съпротивление.... по добре да питам тези които разбират.
preslav - майстор
infomar написа:
Оказва ли влияние на изходното налягане (при пистолета) дължината на маркуча между компресора и "пистолета"
Примерно дължини 5, 7 или 15 метра? Вътрешен 6-8мм.
Тъкмо се питах къде се загуби и ти се появяваш с въпрос за въздух под налягане, а хората вече сгъстяват домати за салца.
За твоите дължини няма да усетиш съществена разлика в дебита, нещата са стандартизирани за битовите нужди, а и надали гониш висока производителност. Сподели какъв ти е поредния замисъл за по-точни отговори.
infomar
preslav написа:
infomar написа:
Оказва ли влияние на изходното налягане (при пистолета) дължината на маркуча между компресора и "пистолета"
Примерно дължини 5, 7 или 15 метра? Вътрешен 6-8мм.
Тъкмо се питах къде се загуби и ти се появяваш с въпрос за въздух под налягане, а хората вече сгъстяват домати за салца.
За твоите дължини няма да усетиш съществена разлика в дебита, нещата са стандартизирани за битовите нужди, а и надали гониш висока производителност. Сподели какъв ти е поредния замисъл за по-точни отговори.
Направих си пръскачка от гюм на Кока Кола и сега съм с маркуч тип "селски" с диаметър вътрешен 10мм. и дължина 3 метра. Супер хубава работа ми върши, ама ми се иска да сложа маркуч от компресор и дължина поне 10 метра. Боя се да не би да падне нещо налягането между бутилката и пистолета. Помпя до 5.5 атм. пръскам с 2 атм.

Изображение

Изображение


Изображение
preslav - майстор
Това преди крана редуцир ли е? Ако е редуцир какъв ти е проблема да компенсираш дебита с по-високо налягане (опитно ще установиш колко)?
Замислял ли си се какво ще стане с 10 м. маркуч мотаещ се в краката ти - по-скоро си измисли презрамки за пръскачката и си карай с по-къс маркуч.
infomar
preslav написа:
Това преди крана редуцир ли е? Ако е редуцир какъв ти е проблема да компенсираш дебита с по-високо налягане (опитно ще установиш колко)?
Замислял ли си се какво ще стане с 10 м. маркуч мотаещ се в краката ти - по-скоро си измисли презрамки за пръскачката и си карай с по-къс маркуч.
Гледах този.... редуцур е, ама въпросът е дали дължината оказва голямо влияние?

Изображение
http://domshop.bg/product/12526/markuch ... aider.html



Изображение

http://www.home-max.bg/markuch-za-vuzdu ... 7-5m-erba/
plamen6703 - майстор
Направил си много добре пръскачката, с такава пръскачка пръсках лозето в двора на баща ми. Маркуча беше около 30 метра, отказах се да я ползвам заради навиване и премятане на маркуча из редовете на лозето... за пръскане пръскаше и се носеше...
preslav - майстор
infomar написа:
preslav написа:
Това преди крана редуцир ли е? Ако е редуцир какъв ти е проблема да компенсираш дебита с по-високо налягане (опитно ще установиш колко)?
Замислял ли си се какво ще стане с 10 м. маркуч мотаещ се в краката ти - по-скоро си измисли презрамки за пръскачката и си карай с по-къс маркуч.
Гледах този.... редуцур е, ама въпросът е дали дължината оказва голямо влияние?

Изображение
http://domshop.bg/product/12526/markuch ... aider.html



Изображение

http://www.home-max.bg/markuch-za-vuzdu ... 7-5m-erba/
Дължината няма да ти е толкова проблем колкото това, че тези спирали не са толкова гъвкави колкото изглеждат и след първите 2-3 м. ще повлечеш всичко след себе си.
infomar
preslav написа:
....

Дължината няма да ти е толкова проблем колкото това, че тези спирали не са толкова гъвкави колкото изглеждат и след първите 2-3 м. ще повлечеш всичко след себе си.
Даааа... прав си, по-удачно ще е някой който не е така навит. Благодаря!!

Тема "Въпрос на лаик - дължина маркуч на компресор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: