• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте,

Закупих си електрическа машинка за рязане на плочки Raider ETC 20 от Бриколаж за 135лв. с позитивната нагласа да направя едно не много голямо стълбище. В момента, в който я пробвах разбрах, че съм направил голяма грешка в живота, ама вече е закупена и се чудя, как да се оправя. Да започна подред с проблемите, сортирани от най-дразнещия надолу:
1. За да отрежеш плочка, по-голяма от 15-20 см. (а моите са гранитогрес 30х60) трябва да махнеш пластмасовия предпазител (който, не че нещо ще те предпази, щото едва се държи, ама все пак го има). Като махнеш предпазителя тази машинка те пръска с кална вода (от рязането) от горе до долу и е истинска драма;
2. С включения в комплекта диск (диамантина на Райдер) при рязане на плочката се щърби гланца. И на лице и на гръб да режеш все тая. Разбирачите от Бриколаж ме убеждаваха, че ще реже гранитогреса, като кашкавал. Вярно го реже, ама го и щърби доста грозно.

Въпросите ми са няколко:
Можете ли да ми дадете акъл, как да режа с това чудо на техниката безопасно и без да се къпя в кал?
Можете ли да ми препоръчате по-читав диск до 30лв. за гранитогрес (дебел 9,4мм.)?

Благодаря предварително на всички отзовали се. Ако можете да ми спестите храната защо съм си купил това недоразумение ще съм благодарен - достатъчно се обвинявам аз. :)
plamen6703 - майстор
Не съм фаянсаджия, но мога да ти дам съвет да "пенсионираш" тази новозакупена машина и да минеш на ръчна "машина" за рязане на плочки. Понеже съм аматьор, който реди фаянс за собствени нужди на места, които са непретенциозни... като кухнята на майка ми, на баба ми... си купих пак на Райдер, но такава http://www.onlinemashini.bg/ma6ina-za-p ... 63cm-/5459 голям рахатлък и режа досущ като майстор, а риска "да се къпя в кал" си остава само риск и нищо повече, освен ако не се окъпя в кал :wink: :partyman:
Благодаря за предложението. Ще пробвам да я върна в Бриколаж и да я заменя с нещо читаво ръчно.
lov - майстор
SMen написа:
1. За да отрежеш плочка, по-голяма от 15-20 см. (а моите са гранитогрес 30х60) трябва да махнеш пластмасовия предпазител (който, не че нещо ще те предпази, щото едва се държи, ама все пак го има). Като махнеш предпазителя тази машинка те пръска с кална вода (от рязането) от горе до долу и е истинска драма;
2. С включения в комплекта диск (диамантина на Райдер) при рязане на плочката се щърби гланца. И на лице и на гръб да режеш все тая. Разбирачите от Бриколаж ме убеждаваха, че ще реже гранитогреса, като кашкавал. Вярно го реже, ама го и щърби доста грозно.

Въпросите ми са няколко:
Можете ли да ми дадете акъл, как да режа с това чудо на техниката безопасно и без да се къпя в кал?
3. Можете ли да ми препоръчате по-читав диск до 30лв. за гранитогрес (дебел 9,4мм.)?


1. Много ми е интересно това как за по големия размер плочка ти пречи предпазителя.
Че то 5 метра срез да правиш все тая няма как да ти пречи. А е сложен там най вече да не ти мие очите.
2. Някои плочки каквото и да ги правиш се щърбят. Не че не зависи и от едрината на диска но също така и от скороста на подаване. За сметка на това пък с обикновена дъска като показаната по горе стават перфектни. Но дори и на истинска машина с диск за гранит не очаквай идеален ръб.
Пробва да си повдигнеш плота за рязане по високо с някаква подложка така че диска едва да се показва на рязаната плочка. просто да ближе челото. Другия вариант е да лепиш хартиено тиксо върху мястото на среза и чак тогава да е режеш.
3.(дебел 9,4мм.)?
Е те това не е диск за рязане ами за шлайфане. Обикновенно са дебели 2-3мм.
А диск няма да ти препоръчам щото сигурно тоя път пък аз ще съм виновен. :lol:
vlax - майстор
lov написа:
3.(дебел 9,4мм.)?
Е те това не е диск за рязане ами за шлайфане. Обикновенно са дебели 2-3мм.
А диск няма да ти препоръчам щото сигурно тоя път пък аз ще съм виновен. :lol:
Аз разбирам както го е написал,че гранитогреса е дебел 9,4мм,а не диска,може и да греша. :shock: :partyman:
Гранитогреса е дебел 9.4 мм, съвсем правилно сте ме разбрал.
А т.нар предпазител е така поставен зад режещия диск, че когато прекарваш плочката, тя просто опира в него и не можеш да си продължиш да си режеш "5 метра". Знам, трудно е да се проумее, колко малоумно е направено, но фактите са такива :shock:
Ще съм Ви благодарен, ако ми препоръчате диск. Шанса да се окажете "виновен" е никакъв. :-D Единствените виновни са идиотите от Райдър, които са я направили така и идиота, който си купи тъпата машина, без да я пробва, т.е. аз.
plamen6703 - майстор
Не купувай никакви дискове за тази машина, защото ще дадеш нещо за никакъв резултат. Почисти машината, опаковай я и опитай да я върнеш обратно в магазина!
lov - майстор
SMen написа:
А т.нар предпазител е така поставен зад режещия диск, че когато прекарваш плочката, тя просто опира в него и не можеш да си продължиш да си режеш "5 метра". Знам, трудно е да се проумее, колко малоумно е направено, но фактите са такива :shock:
Ще съм Ви благодарен, ако ми препоръчате диск. Шанса да се окажете "виновен" е никакъв. :-D Единствените виновни са идиотите от Райдър, които са я направили така и идиота, който си купи тъпата машина, без да я пробва, т.е. аз.
Ми той се регулира да застане точно зад диска и да върви точно в среза на плочката. Та някой май трябва да прочете упътването или малко да му дойде акъла на време. Не мисли че и всичките други подобни машинки от тоя сорт не са същата конструкция. Нищо че има и на двойна цена. Е има малки разлики направили малко по добре станока но в общи линии двигателите са все с еднаква мощност и еднакви обороти.
А и трябвали ти подробно обяснение как да си регулираш предпазителя или ще го проумееш сам.
maxuel82 - специалист
Тази машина си е хубава когато се налага да правиш срезове по 10-15мм от началото на плочката ,за да не се мъчиш с флекса и да се прашиш . Иначе колегата ти е показал каква машина да си купиш за рязане - има и по-евтини и пак си вършат работа - става бързо,лесно ,точно и не нащърбва ръбчето на плочката . Няма- или поне аз не знам ел.машина за рязане ,която да не нащърбва :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с ел. машина за рязане на плочки Raider-ETC20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: