• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
zz_stefanov - майстор
SMen написа:
Здравейте,

Закупих си електрическа машинка за рязане на плочки Raider ETC 20 от Бриколаж за 135лв. с позитивната нагласа да направя едно не много голямо стълбище. В момента, в който я пробвах разбрах, че съм направил голяма грешка в живота, ама вече е закупена и се чудя, как да се оправя. Да започна подред с проблемите, сортирани от най-дразнещия надолу:
1. За да отрежеш плочка, по-голяма от 15-20 см. (а моите са гранитогрес 30х60) трябва да махнеш пластмасовия предпазител (който, не че нещо ще те предпази, щото едва се държи, ама все пак го има). Като махнеш предпазителя тази машинка те пръска с кална вода (от рязането) от горе до долу и е истинска драма;
2. С включения в комплекта диск (диамантина на Райдер) при рязане на плочката се щърби гланца. И на лице и на гръб да режеш все тая. Разбирачите от Бриколаж ме убеждаваха, че ще реже гранитогреса, като кашкавал. Вярно го реже, ама го и щърби доста грозно.

Въпросите ми са няколко:
Можете ли да ми дадете акъл, как да режа с това чудо на техниката безопасно и без да се къпя в кал?
Можете ли да ми препоръчате по-читав диск до 30лв. за гранитогрес (дебел 9,4мм.)?

Благодаря предварително на всички отзовали се. Ако можете да ми спестите храната защо съм си купил това недоразумение ще съм благодарен - достатъчно се обвинявам аз. :)
Имам такава подобна на Райдер. По първия ти въпрос: режа само навън на село :)
по втория: с внимателно подаване не люспи плочката, най-голям проблем ми е накрая на среза, че откъртва понякога малко. Режа вече със втори райдерски диск.
Защо и аз като Пламен не съм преминал на обикновена ръчна машина, най вероятно защото не съм почнал да лепя в апартаментите във Варна.

пп Пазете си очите като режете с такава машина. Люспичките могат да наранят очите ви. Работя с нея само като и стоя от страни, а най добре е с очила.
mitko64 - майстор
Ето това https://www.hornbach.de/shop/Fliesensch ... tikel.html почти не нащърбва среза и не плиска вода. Имам го от 3 години. Преди имах един Ейнхел 900 вата http://www.onlinemashini.bg/ma6ina-za-r ... 900w-/5044 , няма нищо общо, ще ти измие очите. Отделно тече от плота та го слагах в корито, иначе правеше локва. А за ръчните с ролка колегите са прави, най- гладки срезове правят. Имат си и те недостатъци, ограничения по дължина, ширина на отраязани ивици и дебелина на материала(не стават за мрамор и гранит). Eто една по- стара тема където разисквахме тези машинки viewtopic.php?f=54&t=45674&p=570312&hilit=credia#p570312 .
Баш Майсторо - специалист
Колега замени машината за ъглошлайф, който после може да си ползваш и за много други неща като направиш стълбището.
Лично аз работя с шлайфа по-бързо и лесно от колкото с такава машина иначе за прави резове карам само с линейната. Интересно ми е тази машина как ще направи П образен разрез на плочка. Дано успееш да я замениш Успех !
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с ел. машина за рязане на плочки Raider-ETC20" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: