Ел. инструментите. Консумативи.
Trakehner1 - специалист
Привет,

изчетох една доста дълга тема за оберфрезите и разбирам, че Sparky не са особено препоръчителни. Също видях и близнака на 205, Mac Allister, който на всичко отгоре е на тройно по-ниска цена.

Тази е по-нова като модел и в сайтовете на българските търговци пише "Произход България". Китайска ли е (съдейки по цената, вероятно) и като цяло много ли са зле нещата при Спарки, когато става дума за оберфрези? Има я на промоция на едно място, наполовина на редовната и цена и дори при тази цена продължавам да клон повече към Hitachi M12VE или някоя разновидност на Elu 177 (DeWalt 625/Trend 11). Все пак, ще се радвам на някой друг коментар. Части знам, че има много и са евтини, а аз имам доста опит в ремонта на електроинструменти, тъй че не ме притеснява особено ако се разхлопа бързо, въпроса е да не се случва често, че е изнервящо и как е като ергономия. Ще ползвам новата фреза предимно на ръка, т.е. няма да я монтирам на маса.
Trakehner1 - специалист
Както и да е, реших да не рискувам и взех Hitachi.
mitko64 - майстор
Sparky X160E и тази https://www.westfalia.de/shops/werkzeug ... uerung.htm ми се виждат в един завод правени, дали са китайци? :-D . Само цените са различни.
Trakehner1 - специалист
Въпросната Вестфалиа се продава на два пъти по-ниска цена, но определено е същата фреза. Показателите съвпадат също. Спарки явно са минали на як ребрандинг и извличане на дивиденти от хора, които все още си мислят, че са български и се правят в Ловеч. А и ми е странно, какъв е тоя ротор и статор, дето ще е 1600W и ще тежи 4кг с опаковката на машината и аксесоарите в нея?
EDI - майстор
Спарки отдавна поръчват повечето неща в Китай, не се учудвайте.Единици са нещата, правени тук.Линията за 10,8 волтови пакети мисля, че работи.
mitko64 - майстор
Имам много Спаркита, половината са китайци, другата половина са спрени вече от производство български и заменени вероятно пак с китайци. Лошо за китайските модели не мога да кажа, работят си без грешка. В случаят, обаче с въпросната оберка, моделът е крачка назад в сравнение с другите китайци Х150СЕ и Х205СЕ. Цената пък направо са си я съчинили(над 250лв.) без капка срам.
kolcho - специалист
Trakehner1 написа:
Въпросната Вестфалиа се продава на два пъти по-ниска цена, но определено е същата фреза.
Изпитвам огромно уважение към хора, които само с един поглед могат да установят, че две неща са идентични!
Само едно не мога да разбера - защо при такъв рентген в очите някои от тях питат по форумите, при това след като вече са купили нещо различно....
:?
Сега сериозно: няма как да се направи категорична оценка на две машини само по снимка. Това го знае всяко хлапе, горецитираният колега - не. Китайската икономика е огромна. И в нея се бълват стандартни продукти в немислими за нашите представи серии. В това огромно производство е налице и една забележителна унификация в дизайна на продуктите, в противен случай затрудненията със сервизирането и пр. биха били огромни, така че за съответния клас машини се произвеждат унифицирани по дизайн елементи, които се различават основно по качеството на изработката си. При което се получава така, че два на пръв поглед съвършено идентични продукта могат да се различават в своето качество от Земята до Небето, защото едни и същи на вид продукти могат да се асемблират както от висококачествени елементи, така и от такива, които са критично евтини и поради това от по-ниско качество. И това го знаят много хора. Само хората с рентгенов поглед нямат нужда от подобно знание :wink:
Trakehner1 - специалист
Благодаря за ерудирания пост, но ако беше прочел, че съм им сравнявал характеристиките, сигурно щеше да си спестиш доста чесане на пръстите. А и за въпросната Вестфалиа разбрах благодарение на поста на Митко. Пиши по темата, ако обичаш.
kolcho - специалист
Trakehner1 написа:
Благодаря за ерудирания пост, но ако беше прочел, че съм им сравнявал характеристиките, сигурно щеше да си спестиш доста чесане на пръстите.
Преценка на качеството на две машини чрез сравнение на характеристиките им ? Уникален Метод! По този Метод аудиофилският ми Денон, само 50 вт, е пълна пръдня, в сравнение със системата на комшията - 1500 вата, купени всичките от Илиенци?
Пак ще повторя, този път директно: оценката на две машини единствено по снимки и характеристики е стандартна форма на самозаблуда. И на нищо друго.
Лек ден!
Trakehner1 - специалист
Смяташ ли, че Спарки са поръчали на китайския завод да им навият роторите с по-качествена високотемпературна изолация, а копчетата да са първо качество а не пето примерно? Защото анализирайки отзивите по английските форуми за предходните им машини, произхождащи от Азия, определено не го правят. Да, докато не се разглобят двете фрези и не се сравнят, може само да се гадае, но ако показателите им като мощност, тегло и външен вид съвпадат, а цената е двойно по-висока, ти би ли ги оправдал и би ли си купил? Един модел на Макалистър стана много популярен точно благодарение на X205CE и макар да е хоби инструмент, какъвто е и HD Professional-a на Спарки, се оказа читав, но се продава на два пъти и нещо по-ниска цена. Тоя брандинг и ловене на глупаци мен лично ме дразни и за това си купих Hitachi. Облаците разясниха ли се малко сега? А ти си първия, който чувам, да използва думите "аудиофилски" и Денон в едно изречение, което също малко или много ми дава обективна информация за техническата ти грамотност. Нищо лично, но поста ти определено ме подразни (не този за Денон-а).

Тема "Оберфреза Sparky X 160E" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: