• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Привет!
Зачудил съм се за едно такова животинче, когато се налага да работя на места с проблемно електроподаване, а и не само... Питанката е - дали си струва да рискувам с нещо от тези двете:

http://www.praktiker.bg/bg/Power-genera ... S/p/488822

http://www.raider.bg/c/generatori-75/ge ... -gg05-1298

Трябва ми за зеге, перфоратора, зарядни ... ей такива малки нещица. И двата са на еднаква цена. Искам да чуя мнения, моля!
preslav - майстор
Чефо, понеже виждам, че никой не отговаря ще се включа аз без да имам конкретни впечатления от машините.
И двете са за непрофесионална употреба, което означава, че по-добре да не ги купуваш с фактура, при евентуално удовлетворяване на гаранция с пълно основание ще ти покажат среден пръст.
Провери каква гаранция ти дават - понякога големите вериги предлагат гаранция до 5 години.
И двете са с еднаква мощност - провери си машинките, особено перфоратора, може да се окаже, че е на ръба.
Не е писано какви са моторчетата, но е хубаво да са 4 тактови.
И в двата случая всичко е на късмет - дано имаш такъв!
Аз лично бих заложил на генератор 2 пъти по-мощен от най-големия ти консуматор - никоя машина не "обича" да работи на максималната си мощност, а и винаги изникват непредвидени консуматори (преносна лампа/и, пистолет за горещ въздух, прахосмукачка, бързовар за кафе и т.н.)
dragozow - майстор
Провери сервиз и резервни части имат ли. Да не стане нещо извън гаранция и да няма от къде да си купиш каквото ти трябва.
Chefo77 - майстор
Благодаря за включванията, но ми мина мерака за такава джаджа :)
Иначе Райдър - части БИ трябвало да има. Стенлито - нинам.
1 киловат не са малко, перфораторите ми са по 800 вата, значи ще се справят с тях. И двете машинки са 4 тактови.
Както и да е, няма да вземам. Още повече когато представител на единия от производителите, ми каза че няма смисъл за моята употреба, да инвестирам в такава машинка.
MamaMy - майстор
Да не се окаже, че пусковия ток на твоята машина е по-голям от работния на инвертора, че тя защитата изключва само определен брой пъти. :?
sian - специалист
Ако прочетете гаранционните условия, на някои марки ще бъдете изненадани. Не се покриват износвания причинени от нормална употреба. Така че четете...преди да купите.
torbalan - Дървен философ
sian написа:
Ако прочетете гаранционните условия, на някои марки ще бъдете изненадани. Не се покриват износвания причинени от нормална употреба. Така че четете...преди да купите.
Аз не знам да има марка или фирма, дето да покрива износвания от нормална употреба...
dragozow - майстор
sian написа:
Ако прочетете гаранционните условия, на някои марки ще бъдете изненадани. Не се покриват износвания причинени от нормална употреба. Така че четете...преди да купите.
Няма производител, който да ги покрива. Обикновено гаранцията от произвидителя е до 500 моточаса. Ние за големите генератори даваме например 2 години или 400 часа. Разбира се при оптимален режим изкарват повече.

едит
Самата идея за евтин инверторен генератор не е добра. И за двата от линка след две години няма да намериш част. Ако имаш 500 лв си купи един 2,5 kW от фирма, която държи части на склад и може да ти го поправи като се счупи. Казвам ти го от гледна точка на това, което виждам, че идва в сервиза. Разни хасковски, купени от хипермаркети и т.н. никой не иска да ги погледне след изтичане на гаранцията. При инверторните има много изчанчени неща, които може да купиш само като оригинална част. Вътре всичко е много "сбутано" и не можеш да купиш част от близкия магазин. Търговеца като е внесъл колкото да изкарат гаранцията ти е спукана работата.
Chefo77 - майстор
Благодаря ви за съветите, не съм повдигал темата, защото се отказах. Самият вносител на едната от машинките ме отказа от идеята за черезвичайно използване да купувам такава машина.
Но темата може да помогне на друг, който има същите терзания!
cat - специалист
С цел да помогна на някой мераклия за генератор ще пиша и аз . Преди 10 години ми се наложи ремонт на 200 м от най близкото ел табло , първият ден опъвах кабели прибрах се и много мислих дали да си купя няколко инструмента на батерия или агрегат на сутринта бях пред магазина твърдо решен да грабвам един агрегат и да ползвам моите си машини вместо доста по слабите и нетрайни батерии благодарен съм на търговеца който е и инженер че ме насочи правилно мислех да взема накакъв 1,8 кв човека ме накара да купя 3 кв и дон днешен си го ползвам . Съветът ми към всички желаещи агрегат не вземайте по малък от 3 кв звучат много но не са и не тежи толкова много , моят е с алтернатор не съм имал инвертор немога да кажа кой е по добрия .
  • 1
  • 2

Тема "Бюджетен инверторен генератор за ток..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: