Ел. инструментите. Консумативи.
dvda - помощник
Здравейте
С какъв диск и на колко оборота се реже ламинирано ПДЧ за да не се напуква от едната страна. Евентуално и на каква дълбочина да е диска ако дебелината на материала е 18 мм.
Благодаря предварително
PIP - майстор
Не си казал за какъв циркуляр става дума. Оборотите обикновено са ‘докрай’ и диска да е подхдяш за пдч (в спецификациите на самия диск трябва да е указано за какво е подходящ). Ако приеем, че ползваш правилния диск, за да не чепи единия вариант е да ползваш циркуляр с потапяне и водеща шина, където пласмасената лента на шината спира чепенето от страната от която я ползваш. Ако ти тряба от другата страна да не чепи се ползва специален накрайник, за да притиска ‘другата страна’. За по-сигурно може да минеш веднъж много плитко (да срежеш ламината) и след това изцяло (става дума пак за циркуляр с шина).
Ако ползваш обикновен циркуляр единствения вариант, за който се сещам (не съм го пробвал) е да наложиш ивица тънка плоскост/мдф/фазер там където минава ряза, която плоскост да спира чепенето от излизането на диска.
Последна промяна от PIP на нед ное 05, 2017 8:56 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Май се реже с подрезвач, обикновените подкъртват винаги.
PIP - майстор
надявам се, че човек притежаващ форматен циркуляр няма да задава подобен въпрос :lol:
dvda - помощник
Циркуляра е ръчен Parkside.
Ножа има ли значение, колко зъба има и колко са ситни
PIP - майстор
Марката няма толкова значение, колкото предназначението на циркуляра и размера на диска. 48 зъба за малък 160мм диск е добре, за голям 320мм диск е горе-долу. Освен броя на зъбите има значение и с какво заточване са, за това казах да видиш за модела диск дето ползваш какво пише в спецификацията.
EDI - майстор
Аз понеже таквоз нещо не барвам да режа, само рекнах какво съм чувал, че ползват. :lol:
miliad - майстор
Щом е зa ръчен циркуляр, ти трябвa с възможно повече зъби диск и дa е подходящ зa твърди мaтериaли.
Примерно сериятa "Мултимaтериaл" нa Бош се спрaвя добре с чистото рязaне.
Относно потъвaнето нa дискa- колкото е по зaхaбен дискa толковa повече трябвa дa стърчи от мaтериaлa.
Зa нов диск е достaтъчно дa стърчи сaмо височинaтa нa зъбa.
П.С. И дa имaш в предвид че кърти отгоре, от към циркулярa, и отзaд където зaвършвaш рязa. Зa товa си избирaш "лице" и бележиш и режеш от към "гърбa".
Зa всеки случaй :-D .
пишман_майстор - майстор
Правил съм подобно упражнение с ръчен циркуляр. Ползвах диск с негативен наклон на зъба . А местото където рязах предварително залепих с тиксо. Минава се на два паса. Първия път подадох зъбите съвсем малко, втория път - до дебелината на материала. Така скъсявах два кухненски плота вкъщи. И пак е имаше случай едва забележимо да се откърши люспичка.
mitko64 - майстор
То Parkside имат два типа, обикновен и с потапяне. Иначе и аз така на два паса, само че първият пас много плитко(около 5мм) и наопъки, дърпам циркуляра към мене. Идеята е зъбите да се забиват а не да излизат от лицевата страна. Вторият пас вече нормалното рязане с бутане на дълбочина малко по голяма от тази на плоскостта. Рязах един кухненски плот така и резултатът ми хареса. Дискът с възможно повече зъби и ползвай линеал за водене, тези там паралелни водачи стават само, нещо там неотговорно да изцепиш.

Тема "Дискове за ръчен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: