Ел. инструментите. Консумативи.
chicho_mitko - специалист
Здравейте, насочил съм се към един от двата ръчни циркуляра. Повече клоня към DEWALT DWE560. Няма да се ползват професионално, но обичам добрата техника и мисля да го взема. Евентуално ще го пригодя и за работа на маса. Макитата също ми харесва. Моля споделете мнение, а ако има по-добри предложения също ще се радвам да ги видя.
Kumay - майстор
Аналогични машини са на сходни цени.
Аз бих избрал Макитата заради куфара и размера на диска. 190/30 е масов размер и можеш да намериш свободно дискове за различни материали.
chicho_mitko - специалист
Да, това е добър аргумент. Още малко ще помисля и скачам.
wanderer - специалист
и аз като тебе наскоро бях изправен пред подобна дилема. но се бях засилил на 235 мм. дори имах пусната тема, която се затри, но няма значение. с компромис относно диска си взех Makita 5008MG - 210мм диск. наклона се заключва само отпред, което за мен е предимство тъй като ще слагам циркуляра под маса, и ще е закрита отстрани. имай предвид тази подробност. от посочените от теб модели с ни един не съм работил, но доста съм ги барникал по магазините, и въпреки сантимента към де уолт според мен макитата е по добре направена. плота и е по масивен и стабилен. на де уолта е от някаква щампована ламарина, имаше кривина (както и всички други циркуляри с ламаринени плотове които загледах)
Virtex - майстор
wanderer написа:
ще слагам циркуляра под маса, и ще е закрита отстрани
Помисли за kickback защита. Мислех да "обръщам" циркуляр по подобен начин след време, но маи по-удачно ще се окаже вземане на стационарен такъв заради вградените механизми против kickback.

Това не се оказа нещо за пренебрегване :)
wanderer - специалист
да, пълно щастие няма. и аз знам. че "по добре богата и красива...."... ама това мога да си позволя засега. пък и на фона на сегашния ми циркуляр със сигурност самоделката ще е по добра.
nikolson - майстор
Шийката на вала на Диуолта е 16мм, т.е. ще трябва да се ползват редуциращи шайби. Допълнително малко неудобство.
chicho_mitko - специалист
Благодаря за мненията, реших да взема Makita HS7601K.
Chefo77 - майстор
chicho_mitko написа:
Благодаря за мненията, реших да взема Makita HS7601K.
Нека Ники каже дали има останала бройка от промоциите, да не се стеснява :)

Тема "Makita HS7601K или DEWALT DWE560" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: