• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте, от година ползвам телферче Енхел за дърва, но нещо му е станало при гръм или късо в контакта. Носен е на някакъв майстор, тръгнал е сглобил го е, но пък вече няма спирачка. При качване спира но веднага бавно пада товара, даже с празна кофа виждам, че перката в капачка се върти бавно. Това е втория телфер със същия проблем, първият беше на Бюджет пак същата работа, носих го но майстори, които нищо не ми казаха само вдигат рамене и направо ми казаха да си купя нов, та така и направих купих си Енхел този път и работи близо две години, но сега проблем и с него.
Дайте съвет защо тaка с тези спирачки
Последна промяна от kkman на съб ное 18, 2017 7:44 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Щото си ги носил при "пишман" майстори!!
plamen6703 - майстор
kkman написа:
Здравейте, от година ползвам телферче Енхел за дърва, но нещо му е станало при гръм или късо в контакта. Носен е на някакъв майстор, тръгнал е сглобил го е, но пък вече няма спирачка. При качване спира но веднага бавно пада товара, даже с празна кофа виждам, че перката в капачка се върти бавно. Това е втория телфер със същия проблем, първият беше на Бюджет пак същата работа, носих го но майстори, които нищо не ми казаха само вдигат рамене и направо ми казаха да си купя нов, та така и направих купих си Енхел този път и работи близо две години, но сега проблем и с него.
Дайте съвет защо тока с тези спирачки
Единственото, което можеш да направиш е да провериш за лоши връзки по кабелите. Обикновено проблемите в тия "телферчета" са свързани с това /изключвам проблеми при токови удари и къси съединения/ и искат да са добре нивелирани. Струват колкото струват, но в този ценови диапазон са "Айнхел" и "Райдер" и обикновено карат колкото изкарат :partyman:
Благодаря за отговара, но предпочитам ако може да се поправи. Някакви идеи други.
plamen6703 - майстор
Грабвай го и към сервиза да го ремонтират!
Avas_co - майстор
Спирачката на това чудо не е ли чисто механична, в смисъл ротора е конусен и при спиране на захранването се избутва към капака, в който зацепват едни малки парченца феродо или се бъркам с горнооряховските телфер, че те са така.
Имам един такъв потрошен, че летя от седмия етаж и ... та ще взема да го погледна как е работата, ама съм правил разни интервенции по такива играчки и мисля няма никъде изводи за електромеханична спирачка, та ... най-вероятно някой нещо е омотал при интервенциите.
Andri01 - майстор
Не,мисля че е с плосък диск,пружина и ел.магнит.
lov - майстор
Няма допълнителен електромагнит. Задейства се от статорната намотка. Подобен е принципа и на електрическите роторни косачки. Спирачката е под номер 38.
Може да е супена притискащата пружина или да заклинва и да не може да притисне добре към капака.

Прикачен файл

22.900.500.00.jpg
Andri01 - майстор
Аз греша :(. Значи електромагнитното поле на статора изтегля спирачката и я освобождава.
Р.С.: Е,все пак съм познал 50% - има си ел. магнит,ама той е статора :) :)
lov - майстор
То и на истинските телфери пак статора върши същата работа. :) Но феродовия диск е неподвижно закрепен към ротора. Там се мести целия ротор.
Имам същото телферче но до сега не съм брал ядове с него. С изключение на въжето. Но за това бяха виновни строителите че го пречупиха и се наложи да го сменям. А е качило всичките материали докато строих и ремонтрах. И свалило съответно не знам колко тона отпадъци. А в момента го ползвам да си качвам дървата за камината. Другото което ми хареса в него е че има вграден възстановяем термопредпазител. И ако се поозори и загрее го изключва и няма опастност да стане по голяма беля. Говоря за много продължителна работа, а не за моментно претоварване. Все пак не е предвидено за такава.
Та предполагам проблема със спирачката не е нещо фатален и ще може да се оправи. Може да не е събран както трябва от пишман майстора.
  • 1
  • 2

Тема "Спирачката на телферче Енхел не държи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: