Ел. инструментите. Консумативи.
pakumba - специалист
Здравейте,
моля за малко информация от разбиращите хора- имам няколко работни лампи, които работят с по една батерия 18650 (3.7V, 2200 mah). Тъй като една по една започнаха батериите да издават багажа, искам да ги заменя. Зареждам ги със зарядно 5V 1А.
Опитах да заменя една батерия, оказа се, че оригиналната със защита, която прехвърлих на новата, но на първото зареждане изглежда думна батерията, защото това й беше.
Искам да избегна такива бъдещи случки, затова въпроса ми е защо се случи така- аз лично предполагам, че зарядното от 5В е много и по някаква причина не е сработила защитата на батерията, какво зарядно ми трябва за този тип батерии като волтаж, както и тази въпросната защита ли е нещото, което спира заряда при достигане на напрежението? Дават в нета, че едни батерии се зареждат с 3,7В, а други с 4.2В, на кое се разчита да спре заряда- на зарядното или на въпросната защита в батерията?
EDI - майстор
Вземи си някой комплект зарядно и елементи, дето се продават по разните магазини и си готов, не си прави експерименти, че като гледам, може и пожар да си докараш.Ако се зареждат пакети за машини, контрола е в пакета и в зарядното.Ако се зареждат само отделни елементи, контрола е в зарядното.Купи си едно моделарско зарядно с балансиране на отделните елементи, ако зареждаш няколко елемента.
Virtex - майстор
Както каза EDI - вземи си купешко зарядно. Процеса на заряд на Li-Ion батерии не е тривиален и не се свежда до връзването им към 5V източник.

Защитите в батериите предпазват от пренапрежение и неприемливо разреждане, но не и правилен цикъл на заряд.
pakumba - специалист
Би било чудесно да ставаше, но батерията не се вади от фенера- т.е. ми трябва зарядно, което с жак 3.5 мм да бодна директно във фенера.
Затова и е по-увъртяно. В краен случай ще взема такова за зареждане на отделна батерия и ще му вържа жак ....
Самите лампи са влаго и ударо защитени, ако я отворя 3-4-5 пъти, освен неудобството, то накрая ще я прецакам, не е предвидена за отваряне.
velev-klima - специалист
pakumba написа:
Би било чудесно да ставаше, но батерията не се вади от фенера- т.е. ми трябва зарядно, което с жак 3.5 мм да бодна директно във фенера.
Затова и е по-увъртяно. В краен случай ще взема такова за зареждане на отделна батерия и ще му вържа жак ....
Самите лампи са влаго и ударо защитени, ако я отворя 3-4-5 пъти, освен неудобството, то накрая ще я прецакам, не е предвидена за отваряне.
eto ti gotowa platka , https://www.zahranvane.com/%D0%97%D0%B0 ... 56-miniUSB
lov - майстор
Е толкова ли е сложно да си вземеш едно такова зарядно и да си запоиш едно кабелче с необходимия размер жак. Продават се като резервна част и струва под левче. Така ще можеш да си зареждаш батериите вътре а ако ползваш такива за нешо друго и тях
pakumba - специалист
Исках готово, защото не ми се занимаваше, но в крайна сметка използвах зарядното от горния линк, като му сложих усб изход и си направих различни кабели към усбто, като така мога да си го позлвам за всички лампи и му направих кутийка.
В общи линии това е, благодаря за информацията. Ще го видя утре как зарежда по-конкретно

Тема "Батерия 18650 и зарядно за акумулаторна лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: