• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
sspoko - специалист
Здравейте , преди 7-8 години си взех един винтоверт Бош 12 волта и сега вече дойде времето за нова батерия или за нов /май ценово няма разлика/ но въпроса ми е следния мога ли да заменя старата 12 волтова батерия с такава на 14 волта ориентирал съм се към репликите които са на пазара. Чисто механично разликата е само един пластмасов палец които може да се премахне но понеже "тока" не ми е силната страна Въпроса ми е там дали мога да очаквам някакъв проблем с поляритет или нещо друго както и със зарядното което си е оригиналното?
kozl - майстор
Напиши повече информация. Може и снимки. Какви са батериите? Зарядното е оригиналното на 14V или оригиналното на 12 V.
Поляритета не можеш ли сам да определиш?
EDI - майстор
За БОШ се продават и 12 волтови реплики за всякакви модели.
sspoko - специалист
ок ще кача и снимки и параметри след няколко дни
torbalan - Дървен философ
клик
Ако ти вършат работа... Но сега около коледа колко ще се чака - идея нямам...
ESPACE - майстор
sspoko написа:
въпроса ми е следния мога ли да заменя старата 12 волтова батерия с такава на 14 волта ориентирал съм се към репликите които са на пазара. Чисто механично разликата е само един пластмасов палец които може да се премахне но понеже "тока" не ми е силната страна Въпроса ми е там дали мога да очаквам някакъв проблем с поляритет или нещо друго както и със зарядното което си е оригиналното?
Може, няма никакви проблеми. Само махаш "зъбчето"
nautilus33 - майстор
Понеже и аз има въпрос за батерия на Бош, ще питам тук.
Та, казаха ми, че мога да заменя оригиналната NI-Cad батерия с литиевойонна. Новата батерия обаче ще бъде 10.8 волта, докато оригиналната е 9,6. Да очаквам ли някаква проблеми и трябва ли да бърка нещо по самият винтоверт или всчико ще е само преработка на батерията.
plamen6703 - майстор
Очаквай безпроблемна работа с новата батерия :)
hidrazin - майстор
nautilus33 написа:
... всчико ще е само преработка на батерията.
Плюс зарядно.
:partyman:
nautilus33 - майстор
Можете ли да препоръчате батерии, които ще ми свържат работа за целта.Казаха ми за 18650, но ми се виждат малки. Или се лъжа?
  • 1
  • 2

Тема "Батерия за винтоверт Бош ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: