Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте, предстой ми закупуване на перфоратор и се чудя между 2 модела - единият е bosch professional GBH 2-24 DRE, а другият - makita HR2470. Ако някой има наблюдение над някой от двата перфоратора моля да сподели.

П.С. Питам конкретно за тези модели... Моля без отклонения и "ама защо не спарки,хилти и т.н." Благодаря
plamen6703 - майстор
Без лирични отклонения, Макитата имам три броя такива перфоратори и съм много доволен. Отлично сервизно обслужване, което също е голям плюс! :partyman:
Chefo77 - майстор
Конкретно - Макитата. Не защото имам такава (и за 10 години не е мръднала), а защото според много други, ползвали и двете машини, Макитата е за предпочитане. Както каза Ники, следгаранционната поддръжка е много по-евтина.
Ето ти я на страхотна цена, от доверен търговец:

https://promotools.bg/makita-hr2470-per ... -sds-.html
Чираче - майстор
В 90% машините са ми Метабо. Но поддръжката е прекалено скъпа, вече като за пенсионер. Същото е и с Бош. Вече минавам на Макита.
redbox - специалист
Макита-та, много ясно. HR2470 е доказан модел.
Вземи си я от Ники и няма да съжаляваш.
Чираче - майстор
redbox написа:

Вземи си я от Ники и няма да съжаляваш.
Сега остава да обясниш ЗАЩО точно от Ники?
Avas_co - майстор
Чираче написа:
redbox написа:

Вземи си я от Ники и няма да съжаляваш.
Сега остава да обясниш ЗАЩО точно от Ники?
Ми щото Ники си носи грамотата, че е " Ебаси Пича" с него, та ти е голям кеф като работиш с него.
Chefo77 - майстор
... и цената му е много добра и знаеш какво ще получиш.
А той ако иска, може да си поръча и 2-26 от "Ниски цени", само за 159 лева. Нова бре, оригиналдъ :lol: :lol: :lol:
Sagittarius63 - специалист
Преди 2 месеца както си работех и Боша нещо изхърка и спря.Занесох го в сервиза и ми казаха,че след два дена ще ми се обадят да ми кажат каква е повредата, а евентуалното отстраняване ще стане до две седмици.Принудих се да купя нов перфоратор и понеже станах от няколко години фен на Макита, естествено разгледах предложенията на перфоратори от марката, които бяха в промоция.И защото бях свикнал с бързата смяна на двата патронника на Боша, се спрях на модела HR2630X7.Мощността и силата на удара и на Боша и на Макитата се припокриват, но нещото което много ме изкефи, е възможността да въртиш секача в положение, което ти е най-удобно.Заради втория патронник и тази екстра цената е малко по-висока от показаната по-горе, но според мен определено си заслужава.Така че, още едно За за Макитата.
Kumay - майстор
Sagittarius63 написа:
...но нещото което много ме изкефи, е възможността да въртиш секача в положение, което ти е най-удобно....
Настройване на положението на инструмента при къртене го има при всички модели на Makita с три функции. :wink:

Тема "Перфоратор Bosch или Makita" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: