Ел. инструментите. Консумативи.
Здравей те,мили хора.Днес си купих тази машинка:https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%BD%D0%BE
и искам да попитам от къде да си купя малък диск за дърво.Прочетох темите по въпроса,като почти всички пишат,че било мн опасно.Ако се внимава не мисля,че е толкова опасно.Баща ми имаше на времето от ония сините ъглошлайфи(мисля,че някакъв български беше),цяла къща на село построихме с него,рязане на дърво и метал.Наистина бая бързо се въртеше,но той 1 път не се поряза.А и това,което искам да си направя,освен да сложа диск за дърво, е да си направя и шейна,като на зегето.Виждал съм такава,приспособена от зеге на ъглошлайф,но изгубих координати на човека и сега не ми идва на акъла как да си я направя.Ако някой има идеи да пише.
Благодаря,предварително!
plamen6703 - майстор
Едно е да прочетеш темите, а съвсем друго да успееш да разбереш написаното по темите. Много хора четат, но си остават като теб само с едното четене :wink: На тоя бездушник, който си купил може да му купиш един такъв диск https://www.masterhaus.bg/bg/product/19 ... -plastmasa и ще е в пъти по-безопасен от това, което е правил баща ти. :partyman:
Chefo77 - майстор
Убеден съм, че всички кандидати за наградите "Дарвин" са знаели какви са рисковете на хартия, но въпреки това са кандидати за наградите :wink:
romanpm - майстор
Имам колежка чиито син /лека му пръст/ , си "отнесе парче от шията :|
zemo - напреднал
Не си купувай такъв диск.
torbalan - Дървен философ
Всички, които са пострадали, са си мислили, че не е много опасно...
Успех!
hidrazin - майстор
Навярно питащия е объркал форума.
Може да е мислил че пита във форум "Н@еби се сам"... :-D
:partyman:
P.S. Преди повече от 10 години и аз веднъж рязах така - с ракета и диск за дърво.
Размина ми се но няма да повторя тази глупост.
Един път стомна за вода, втори път стомна за вода и на третия път стомната се счупила....
Lisko - майстор
Chefo77 написа:
Убеден съм, че всички кандидати за наградите "Дарвин" са знаели какви са рисковете на хартия...
Аз не съм.
EDI - майстор
Има дискове за карвинг, ама хич не са такива и не са евтини.

Тема "Диск за дърво на ъглошлаф." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: