Ел. инструментите. Консумативи.
prascho - майстор
привет,

Днес рязах дъски със зегето, модел спарки ТH60E /от старите жълта серия/ за кофраж. Направи ми впечатление, че колелцето, което държи ножа изправен перпендикулярно се е износило от едната страна и си помислих, че ще издържи, но уви предаде се и втулката се прекърши. Зегето е на 10-15 години, но ми служи отлично. Дали мога да намеря колелцето, вътре контактува с втулката посредством ролков лагер в някой от сервизите на Спарки или пък на друго място... Благодаря ви предварително ако се сетите за подобно място.

Гледам, че го има като каталожен номер /ролка упорна/. Надявам се да го имат в сервиза...

http://sparky.eu/bg/service/spare-parts.html

Прикачен файл

IMG_4252.JPG
prascho - майстор
Здравей,

Като функция в зегето е точно тази ролка, но посочения детайл е за зеге модел 450 th. Води се лилаво и е новата серия явно. Мойто зеге е 500W и като, че да е произведено в Германия. При него ролкара е през лагер към ос закачена за огроничителни шайби към основната част. Т. е. разглобяемо съединение. Докато от снимката виждам, че при новия модел е нитовано и трябва да се сменя ролката заедно с основния детай. Довечера ще разгледам мойто обстойно и евентуално като захват дали би паснало това от снимката. Леко се съмнявам...
Kumay - майстор
ср юни 20, 2018 8:37 amprascho написа:
Здравей,

Като функция в зегето е точно тази ролка, но посочения детайл е за зеге модел 450 th. Води се лилаво и е новата серия явно. Мойто зеге е 500W и като, че да е произведено в Германия. При него ролкара е през лагер към ос закачена за огроничителни шайби към основната част. Т. е. разглобяемо съединение. Докато от снимката виждам, че при новия модел е нитовано и трябва да се сменя ролката заедно с основния детай...
Май си изтеглил късата клечка!
Ако зегето ти не изглежда така/абстрахирай се от цвета/
Прикачен файл:
49313-trion-proboden-sparky-th-60-500w.jpg
49313-trion-proboden-sparky-th-60-500w.jpg (16.23 KиБ) Видяна 2320 пъти
части няма да намериш. Твоето е произведено във Франция като Пежо и само стикерите са Спарки.
prascho - майстор
Привет,

Ники, навярно си прав. На машинката пише, че е произведена в Европа. На кутията не е упоменато. Вчера ходих до един от сервизите, като човекът ме погледна с неразбиращ ближдаещ в нищото поглед. Пък и аз забравих да направя една снимка. Та остава вариант стругар....
EDI - майстор
Всякаква водеща ще ти свърши работа, само Ф-то да е горе-долу еднакво с твоята.Има рамена за зеге-та, на които ролките са закрепени със зегерка, свалят се и се монтират лесно.Примерно БОШ за 10-ина, 12 лева имат подобен детайл и други също.

Тема "Ремонт на зеге Спарки ТH60E" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: