Ел. инструментите. Консумативи.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
става дума за бормашина metabo SB EK 600. Машината има регулатор на обороти, който може да бъде включван и изключван. При изключен регулатор, работи на макс обороти(поне така си мисля) и при първоначалното завъртане на ротора светва много силно(четките). При включен регулатор, не се забелязва силно искрене. При работа, има съвсем слабо искрене, което доколкото съм чел е нормално, поради контакта на четките с ротора. По самия ротор не се усеща износване. Почистих го с шкурка 1500 и след това с памук със спирт но пак същото. Прикачвам малко снимки. Четките мисля, че скоро ще са за смяна.

Изображение

Това са четките. По тукашните магазини не откривам такива.
Изображение


Мислите ли, че са за смяна?
Изображение
ben84 - специалист
Искренето, както го описваш е съвсем нормално.
Смени четките и се радвай на машинката.
:partyman:
nautilus33 - майстор
А каква грес ще препоръчате за редукторната кутия, че ми се видя малко и искам или да намажа още малко, или да зачистя хубаво и навсякъде с нова грес.

Изображение
Последна промяна от nautilus33 на пон юни 11, 2018 5:47 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
За грес най-евтината в случая "Литол" http://pharmco-shop.com/LITOL-universal ... p-192.html почистваш старата грес и гресираш с новата :) Резултата е като стара чанта с нови дръжки /стара мома с грим/ :-D ! :partyman:
nautilus33 - майстор
А по колко се слага, че гледах едно клипче, и човекът бая грес сложи, направо покри всички зъбни колела с грес, общовзето напълни половината редукторна кутия с грес. А накъде четох, че не е добре да се прекалява.
plamen6703 - майстор
Гресирай добре и гледай да не прекаляваш :).

Тема "Няколко въпроса относно бормашина Метабо автоматик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: