Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Чолев, даже и не сравнявай горното Спарки BUR2 новия модел, с който и да е Парксайд.
cholev - майстор
чет юли 12, 2018 10:17 pmVirtex написа:
Ще вземе когато ги пуснат в магазините. Иначе ако на човека му трябва няма как да вземе от лидъла в момента. Така че зависи както и кога го търси.
Прав си, но доколкото разбрах не бърза и е фен на кабела. Аз лично кабелите в краен случай.
Като не бърза едно по едно ги пускат.
Е ако му се дават 300марки веднага получава.

EDI - нищо не сравнявам- човека писа чекийка за чат-пат а не ловджийски нож (нещо подобно)
Докато се чуди може и да дойде безчетковия 20в перформънс
gnt69 - майстор
чет юли 12, 2018 10:29 pmcholev написа:
Докато се чуди може и да дойде безчетковия 20в перформънс
Румънците почнаха да пускат машини за тежка работа с 5 години гаранция.
ЕТО
Kumay - майстор
Щом търсиш "чекийка" това е много добра машина, а в момента и е на много добра цена.
Продавам Milwaukee вече над година и половина и се оказа, че са най-надеждните машини на нашия пазар.
Емил Дечев - помощник
Да, фен съм на кабела защото при него машина се амортизира от ползване а не от седене. Имам доста инструменти, голяма част от които ползвам изключително рядко, но когато ми се наложи се радвам да съм подготвен. При акумулаторите можеш да изпаднеш в момент че 5 години след покупката си ползвал инструмента 3 пъти, а батериите вече сдали багажа от седене и всяко ползване ти е излязло по-скъпо от колкото да наемеш машина :) Батериите си искат заряд/разряд, демек употреба, който ползва често, разбира се че основно с такива ще работи, няма да иска да му се мотаят кабели. Точно за това реших да си взема такава "джвъчка", 3в1 като е ще я ползвам и по често (демек ще се грижа за батерията), пък види ли зор ще вадя по голяма машина. Гледах тая марка Milwaukee и аз, не знам как и е евентуалнлто сервизно обслужване, иначе и аз оставам с впечатление че е качествена (в YouTube има клипове със сравнения). Посочения модел няма удър. Исками се да е 3в1.Удара е ясно че нама да кой знае какво, но при дупка в стената за дюбелче да речем може да помогне, ако не помогне ще извадя удърната бормашина, то е ясно, ако пък искам да бутна стената ще си извадя хитачито 42J,не мислете че съм катил дето иска с една джвъчка да може да прави и ремонтира всичко!
Относно спарки - мислех че все пак са по нисък клас от синия бош, като гледам може и да съм грешал, точно поради съмнения в марката бош написах темата де (въпреки че още не съм се отказал съвсем от модела).
Относно parkside чувал съм че не са лоши въпреки че се продават до саламите и кашкавалите, но мисля че те такова 3в1 нямат. Това румънското от линка 3в1 ли е, тази черна серия очаква ли се идните месеци да влезне в бг?И все пак бош толкова ли са зле вече, че с лидл-ските машинки ги сравняваме :(
Antonii - майстор
Аз ползвам винтовер GSR10.8V на тази база, но без удар.
Купен е от Англия със скапан от работа мотор, след смяната му от мен си работи без проблеми.
Батериите са на над 7 години и не са мръднали, като се ползва постоянно, а не веднъж месечно.
И е произведен в Малайзия, минал е покрай Германия.
Брат ми ползва същия, за монтаж на гипсокартон и също няма проблеми.
Неговия е купен нов от Англия, че там е по-изгодна цената.
jekasus - майстор
Емил Дечев написа:
И все пак бош толкова ли са зле вече
Зле са, и Макита също, и другите дето някой ги смята за Профи инструменти, реално не е всичко при тях е профи.
Ако тукашен лидъл ще направи най-накрая онлайн-магазин и нормален сервиз, ебем ти немски и японски инструменти, дето не са произведени в тези страни...
mitko64 - майстор
Ето и впечатления от безаударното бошче, което купих преди години и опитът ми да се похваля с възможностите му viewtopic.php?f=54&t=7395&start=290 . ЦЕЛИ 4 отвора с форстер свредло.
А ето и едно състезание преди две години с лидълско вертче с 1,5 Аh батерия viewtopic.php?f=57&t=47043&start=8520 .
Емил Дечев - помощник
В крайна сметка взех бошчето, доволен съм от пръв поглед/употреба. Очевидно вече синята серия е любителска, но на мен за такава употреба ми трябва! Благодаря за мненията!
Здравейте бъдещи колеги!
Това е първото ми мнение в този форум, тъй като досега не съм се занимавал с направи си сам, но скоро щше трябва да се науча, защото ми предстои основен ремонт на къщата на село....
В този ред на мисли, трябва да започна полека да си набавям и нужните инструменти, затова искам да попитам какво мислите за този модел - Sparky BUR2 201E HD KL /720W/?
Освен това ще трябва да си взема битове и бургии...тук въпросът ми вероятно ще ви разсмее, но все пак...предполагам няма ограничение кои комплекти битове и бургии пасват на кои марки бормашини...в смисъл че каквито и комплекти бургии и битове да си купя ще мога да ги използвам на всяка бормашина? И по-конкретно, харесал съм си тези - Комплект свредла за дърво, метал и зидария Mannesmann M 59860 / 60 бр. / и
Комплект накрайници и битове Dewalt DT71518 45 части. Няма да давам линк, за да не се сметне като реклама или нещо подобно.
Благодаря! :)

Тема "Ударна бормашина/винтоверт - 1кг с батерията?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: