Ел. инструментите. Консумативи.
maxx271 - специалист
Здравейте, имам пет броя винтоверти проблема е ,батериите не държат зарят имам около десет батерии въпроса ми е да мога да направя от тези батерии две които да държат заряд .Дали има елементи които да са здрави .
Прикачен файл:
DSC_0203 (600 x 450).jpg
DSC_0203 (600 x 450).jpg (82.31 KиБ) Видяна 2375 пъти
kozl - майстор
А какви са батериите. Аз съм правил от 2 една батерия с NiCd.
След заряд на пакета, меря елементите поотделно и събирам отново пакет от читавите елементи, които тествам за напрежение под някакъв товар.
Обаче с Литиево-йонни немам опит.
maxx271 - специалист
Прикачен файл:
DSC_0205 (600 x 450).jpg
DSC_0205 (600 x 450).jpg (51.25 KиБ) Видяна 2354 пъти
вт авг 07, 2018 2:14 pmkozl написа:
А какви са батериите. Аз съм правил от 2 една батерия с NiCd.
След заряд на пакета, меря елементите поотделно и събирам отново пакет от читавите елементи, които тествам за напрежение под някакъв товар.
Обаче с Литиево-йонни немам опит.
maxx271 - специалист
вт авг 07, 2018 2:14 pmkozl написа:
А какви са батериите. Аз съм правил от 2 една батерия с NiCd.
След заряд на пакета, меря елементите поотделно и събирам отново пакет от читавите елементи, които тествам за напрежение под някакъв товар.
Обаче с Литиево-йонни немам опит.
Имам отворена една батерия сега когато разделя елементите трябва ли да ги меря по отделно >?
kozl - майстор
Тези вероятно са никел-кадмиеви или никел метал хидрид. Може да ги мериш без да ги разделяш. Към всяка батерия поотделно. Аз ползвам като товар една крушка за 1,5 волта.
Някои от елементите и без товар са към нулево напрежение. Зареден здрав елемент е 1,4V без товар веднага след зареждане.
Премери и надписвай по елементите, но преди това трябва да си заредил батерията.
maxx271 - специалист
вт авг 07, 2018 5:39 pmkozl написа:
Тези вероятно са никел-кадмиеви или никел метал хидрид. Може да ги мериш без да ги разделяш. Към всяка батерия поотделно. Аз ползвам като товар една крушка за 1,5 волта.
Някои от елементите и без товар са към нулево напрежение. Зареден здрав елемент е 1,4V без товар веднага след зареждане.
Премери и надписвай по елементите, но преди това трябва да си заредил батерията.
Мерих елементите без да ги отделям на някои не показва никакво напрежение .Сега не трябва ли да ги разделя и да ги тествам .Колко време да държа крушката да разбера дали елемента е здрав ,после предполагам трябва отново да го измеря .
kozl - майстор
Без да разкачаш на момента - мериш без крушка, мериш с крушка и отчиташ напежение без и със товар. Ако разликата е минимална приемаш елемента за читав и махаш само тия с лошите показания.
Ама първо премери всички батерии, за да определиш, коя има най-много читави елемнти, за да оптимизираш подмяната. Тая батерия я приемаш за рециклиране и от нея махаш само негодните елементи и на тяхно място от другите батерии заменяш годни елементи.
maxx271 - специалист
вт авг 07, 2018 6:04 pmkozl написа:
Без да разкачаш на момента - мериш без крушка, мериш с крушка и отчиташ напежение без и със товар. Ако разликата е минимална приемаш елемента за читав и махаш само тия с лошите показания.
Ама първо премери всички батерии, за да определиш, коя има най-много читави елемнти, за да оптимизираш подмяната. Тая батерия я приемаш за рециклиране и от нея махаш само негодните елементи и на тяхно място от другите батерии заменяш годни елементи.
Заредих друга батерия има няколко ми показаха малко над 1,4V но повечето са под тази стойност и с различни показатели сега ще им пусна крушка да видя какво става с напрежението между тях
ESPACE - майстор
Загубена кауза е това. Пробвай се де, но имай предвид че тези батерии са пътници. Колкото и им правиш кастинги след няколко месеца ще ти писне. Или смяна на елементите с нови или преработка на батерията с Li-ion клетки е истината.
kozl - майстор
Аз съм пробвал изцяло с нови, но те работиха има няма половин година и почна фирата.
Явно не само нови, а подходящи нови и съвет кои и откъде. Аз обаче изгорях с новите.
А имам фенер с некакви с формата на голямо копче. Фенера е от 2000 г и тази година освен, че им падна капацитета повече от 2/3 ами и даже и протекли. Треба и аз да тражим нещо за подмяна. Ако мое да набутам по-голем размер ще е добре.

Тема "Съвет за винтоверти Метабо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: