• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
lov - майстор
Щом не тече някой обратен клапан изпуска и налягането във високата част пада. Тоест връща по засмукването. То всъщност вероятна са два защото има един преди буталото и един след него. Но как да го откриеш кой е, е много трудно и не се наемам със съвети.
DJ_DOGGY - помощник
вт сеп 11, 2018 6:44 pmlov написа:
Щом не тече някой обратен клапан изпуска и налягането във високата част пада. Тоест връща по засмукването. То всъщност вероятна са два защото има един преди буталото и един след него. Но как да го откриеш кой е, е много трудно и не се наемам със съвети.
На първо време предполагам да я отворя и така е по-вероятно да разбера нещо нали ? Предполагам е байпасния клапан, който движи и "спирателя", тоест лостчето, нещо е заклинил сигурно.
lov - майстор
Няма байпасни клапани. Щом във високата част налягането превиши определена стойност лостчето натиска едно микроключе и изключва двигателя. И щом натиснеш спусъка и падне пак се включва но при теб връща към водопровода щото някое клапънче изпуска и налягането пада и съответно двигателя тръгва за да компенсира.
DJ_DOGGY - помощник
Здравейте отново.

Мина доста време и купих цялата управляваща глава, която е с палчето за изключване на двигателя. Отделно взех и входящата пластмасова тръба заедно със едно малко патронче вътре червено повечето(заради него), моето се "раздели" на две и не мога да го събера, постоянно изхвърча.

Както и да е , сега друг филм стана, събрах всичко и включих. Отначало не въртеше на тласъци, както беше преди. Обаче пуснах да пръскам и познайте , когато пръска работи на тласъци сега. Тоест натиснал ли съм пистолета - включва-изключва и така работи. Наобратно стана.
Забелязах и друго че в казанчето за "препарат", връща вода по малко, вместо да смуче от там.

Видях че има теч под нея малък, но когато спрях и отворих, никъде по главата и там тези затегнатите части нямаше вода. Сигурно е била от някой снадка.

Преди без натиснат спусък правеше така и когато пръскаш нямаше проблем, двигателят въртеше гладко без прекъсване.


Вече не знам какво да я правя тая боклунтия смотана........ а ми се щеше да си я направя.

Явно 28 паунда отидоха на вятъра за частите, които взех.
lov - майстор
Сега на някой от цилиндрите не му работи някое от клапанчетата.. Но един господ знае дали е смукателно или изпускателно. Модела не го познавам но минимум е с три бутала та разглабяй и гледай. Само с чесане на пръстите по клавиатурата във форума няма как да стане.
DJ_DOGGY - помощник
Аз съм го разглобил тъкмо.

Ще направя клип, на който да покажа как от отвора за лостчето за спиране на двигателя, без да е пусната(само захранващата вода, от там хвърчи вода. А не би трябвало май. Сменях през това време и разни о-пръстени докато се наканя да си купя някакви части. Друго не съм правил

Та съмнява ме че една "триъгълна" глупост с пружинка нещо изтърва(от това че неправилен пръстен ли съм сложил, не знам)

Сега ще направя клипа и ще го кача някъде.
Ето го: https://www32.zippyshare.com/v/oOTmnUgN/file.html

Не гледайте че прокапва и от тръбата за високото налягане. там е ясно уплътнението(не течеше преди това, но го вадих вече 10-20 пъти то нещо). Въпросът е дали трябва при покой, да тече от тая малката дупчица, от която хвърчи водата от клипа. Тая дупка е свързана с лостчето за спиране на двигателя, но разликата е че тук не съм пускал тока, а само входната вода.

Ако не виждате клипа през сайта, изтеглете си го.
lov - майстор
Калпав ми е нета даже не мога да го и изтегля. Но вода от никъде не трябва да тече пък най малко от пресостата. А клапанчетата са точно едни такива триъгълни пластини С една пружинка която ги натиска към леглата. Ако няма пружинката или в леглото уплътнение няма как да държи и съответно ще усещаш пулсациите щото в момента който е наред да подаде налягане той само разкарва водата в него.
  • 1
  • 2

Тема "Водоструйка King Craft маркуч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: