• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
DJ_DOGGY - помощник
Здравейте,

Искам да попитам знаещите, Има ли маркучи с пистолет за такива водоструйки? Или някакви, които могат да станат за нея афтърмаркетски.
С каква помпа са ?
Прикачвам общ изглед и какво пише на нея:
Прикачен файл:
vodostruika.jpg
vodostruika.jpg (65.94 KиБ) Видяна 3024 пъти
Прикачен файл:
vodostruika2.jpg
vodostruika2.jpg (33.07 KиБ) Видяна 3024 пъти
Благодаря предварително.
kozl - майстор
Пробвай при ремонтните бази примерно на Кархер. Пригодиха ми техен професионален маркуч за водоструйка Блек енд Декер, но цената на маркуча беше колко малка водосктруйка.
DJ_DOGGY - помощник
Благодаря за отговора.
Точно това се опасявах че сигурно няма да си струва. Един маркуч ако е 80-100 лева, няма смисъл - по-добре да си купя направо водоструйка, която има и маркуч
hidrazin - майстор
Че що не си оправиш стария маркуч или да ти направят направо нов?
Маркучи за пароструйки и водоструйки
:partyman:
kozl - майстор
От опита с Блек анд Декера - сменихме 3 маркуча. Оригиналните маркучи на с текстилна оплетка и безполезните опити, които провихме със щуцери и скоби, налягането ги изплюваше още с първоначалното пускане. Та занесохме един от спуканите маркучи в сервиз на Кархер и там в-у оригиналните накрайници кербоваха професионален маркуч, който е с метална оплетка.
Цените съм забравил, но помня, че за 6 м маркуч + кербовката можеше да се купи от най малките водоструйки.
Друг пример и пак аз потърпевш. Имам водоструйка Кархер, купувана от Метро за към 800 лв. и се повреди, ту прави налягане, ту пикае.
Първото нещо, което ме попитаха в същия сервиз на Кархер е за модела, защото от евтините водоструйки не ремонтират - били с пластмасови части и не си заслужавало. На мен ремонта ми излезе 260 лв, а в ЛИДЛ пускаха по 220 и при това имаше резервни маркучи за тях по към 20 лв.
Та финансово може би не си заслужава, но не знам тази марка не ми е известна.
Познат от евтин Кархер мина на евтин Бош и твърдеше, че разликата е огромна. Сиреч в Боша, елементите били метални за разлика от Кархера :roll:
kr1100 - майстор
маркучи и накрайници има и по фирмите зьа хидравлики
DJ_DOGGY - помощник
За всички, които се интересуват
Нямам водоструйка, показаната е пример, който е без маркуч и затова питам какво би излязъл един маркуч+ пистолет като цена.
За да знам заслужава ли си или не.

Знам за водоструйка под 100 лева, която има всичко - затова питам струва ли си да се търсят всякакви глупости, да се правят разни "машинации" да се прави изобщо, дори да струва 20 лева тая водоструйка без маркуч и пистолет?
hidrazin - майстор
Имам такава водоструйка. Същата марка и на външен вид същата само дето май е с по-голяма мощност.
Използвам я вече няколко години (но признавам не много често) и няма ядове.
Лично съм много доволен. По-добра е от пластмасовите ефтиджоси ма Керхер.
Наобиколи тези дето внасят стоки втора ръка от Германия и може да се уредиш с пищов и маркуч.
Моята съм я вземал от точно такъв дето ги кара от Германия.
:partyman:
kr1100 - майстор
Хидразин е писал откъде.
Аз по-горе писах / съседа ми се занимава с хидравлични неща. При него идват за маркучи от Керхер, но не знам в подробности дали има накарйниците. Мога да питам в понеделник.
ОФФ в ЛИДЛ пускат отвреме навреме резервни маркучи за техните водоструйки , но не помня цена. Помня , че маркуч 8м за отпушване на канали беше 49-50 лв.
DJ_DOGGY - помощник
Взех си King Craft само че не този от снимката. 2.1 КВ е, права с бидонче за препарат.
Намерих си и маркуч. Даже е същия от снимката по-долу
Проблемът е че когато вържа водата, и я пусна - започва да се пуска и спира на равни(така изглежда) интервали от по 1 секунда грубо. Вътре клапанчето което я спира, когато направи налягане се мърда нагоре надолу и така си продължава. Дали е в него проблема или на друго място, защото не виждам да тече от някъде. Отварях я и така я пусках, но не видях.
Тя е на базата на Керхер
Ето тази:
Изображение
Някой да е имал подобен проблем?
  • 1
  • 2

Тема "Водоструйка King Craft маркуч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: