Ел. инструментите. Консумативи.
nikolov333 - майстор
Извинявай, ама моя месечен доход преди 10 години беше ХХ К..сега е наполовина.. :-D По-темата с цененето на парите, нямам мнение. Имал съм и 2 и 200 и съм се простирал според чергата и парите, а и съм се свивал бая.. Поялници има и по 5-10 лева..но акъл не продават за никВа цена..
Последна промяна от nikolov333 на пет окт 12, 2018 9:59 pm, променено общо 1 път.
fox_vt - майстор
Виж сега, не случайно ти писах че ако това е в кръвта на човек няма проблеми. Това че поялника бил раздрънкан и с човка от медна жица нищо не значи. И моя е с медна жица, навремето в тукашния радио завод знаеш ли колко техника е излязла с такива човки. Новия модел лидълски е със дисплей и датчик температура. Но моето мнение е че всички предложения дадени тук са далеч от поялна станция. Поялник със регулиране е толкова станция колкото луната е слънце. Всичко предложено са най обикновени поялници и до там. И не не можеш да убиеш светодиод със поялник ако не запояваш с включен светодиод. А да убиеш цяла лента не можеш даже и със ловна пушка така че не вярвай на всичко което чуеш.
Virtex - майстор
щом почнаха да се цитират доходи работата става сериозна...той plamen6703 се счита за някакво светило и недостижим като познания, нека си стои на стари виждания, че нещата са същите, няма нужда да му се връзва човек :)
nikolov333 - майстор
Абе тъпо е да избира поялник вече н-та страница, при положение, че са дадени достатъчно линкове и предложения, а това дето даде plamen6703 си е шестица за случая. Комплексите и страха от тъмното са си детска му работа .. :partyman:
Последна промяна от nikolov333 на пет окт 12, 2018 9:55 pm, променено общо 1 път.
dim_dimov - напреднал
пет окт 12, 2018 11:54 amplamen6703 написа:
виж и този вариант http://iskambg.com/instrumenti/1745-741 ... BA%D1%82_1
Аз си купих подобно поялниче от друг сайт и си пайкам с него :) Можеш ли да ми препоръчаш станция за запояване щото и аз мислех да си купя от Лидъла но коментарите тук ме отказаха :)
plamen6703 - майстор
Решил ли си да си купиш нещо, не се отказвай от коментарите :wink:
В Лидъл имаш едно голямо предимство, купуваш "станция" за запояване, отваряш у вас, тестваш и като не ти допада връщаш обратно в магазина :)
Не си казал какво ще запояваш, но може да погледнеш тук http://steinberger.bg/product/1567/zapo ... -936c.html , може да погледнеш и тук http://steinberger.bg/product/1568/zapo ... d-937.html същата е като в първия линк, но малко "по-лъскава" :wink: . Има и други варианти, но не ти знам нуждите и бюджета!
Успех в избора! :partyman:
kuger - майстор
Чета и се чудя :? , защо пита човекът какво да си купи, след като е вещ в "поенето"?

Май само да "разлайва кучетата" :sad:
Модерна станция за запояване никога не съм имал, но това не ми пречи да запоявам и СМД елементи.
Не станцията, ръката е важна! Стига сте се дърлили за глупости!
DMN - майстор
пет окт 12, 2018 3:28 pmgibson58 написа:
а доколкото разбрах обикновен поялник може да убие диод или друг чувствителен елемент.
Всеки поялник може да убие диод, транзистор и други полупроводникови елементи.
Ако запояваш бавно и непохватно, елементите се нагряват до висока температура и могат да се повредят.
Другият начин за повреда може да е офазената човка на поялника и съответно занулен/заземен елемент на платката или обратно - офазен елемент на платката и занулен поялник. Един приятел по подобен начин беше сгафил с едни камери за видеонаблюдение. Това може да се избегне,като просто загряваш поялника и го изключваш от мрежата/контакта преди да направиш спойката, за две три спойки става, ако има такава опасност.
Иначе на мен когато ми се е налагало да запоявам си запоявам с поялник на 230V или понякога и с индукционен поялник, не съм имал проблеми, но все пак някои неща трябва да се имат предвид.
За статичното електричество вече се каза.
Не съм специалист, нито ми е професия това, но навремето от 5-6 ти клас ходех по кръжоци - радиотехника/радиоелектроника, та там поне ни даваха някаква основа за по-нататъшно развитие в материята :) .
:partyman:
lov - майстор
пет окт 12, 2018 9:33 pmVirtex написа:
щом почнаха да се цитират доходи работата става сериозна...той plamen6703 се счита за някакво светило и недостижим като познания, нека си стои на стари виждания, че нещата са същите, няма нужда да му се връзва човек :)
Е и кво наистина неговото предложение беше най добро. Това че някой се вманичва за нещо дето разликата в цената е един пакет цигари. И все едно ще прави компоти за космоса. Пардон компютри. :)
Па дали можели да му се сменяват човките и колко стотни от градуса пък точно регулирал температурата и не нам какво си. Имам поялници и от левче в буквалния смисъл както и много много скъпи ама със всичките ще мога да си свърша едно и също. Разликата се разбира когато по цял ден само с това се разправяш. А в случая едва ли питащия ще го ползва толкова. Всичко според случая. В работилницата два SOLOMON-на. Едната за SMD монтаж другата за обща употреба. Духалката ми я отнесе сина и карам с един китайски ''сешоар''. Всъщност те точно на това му се казва поялна станция. И не мога да разбера как на една кутийка с поялник я кръстихте така. На терен един як индукционен куча марка всъщност лидълски но от както веригата е у нас не са го пускали. И едно пак евтино китайче от 10 кинта с вграден терморегулатор.
Virtex - майстор
пон окт 15, 2018 10:52 pmlov написа:
Е и кво наистина неговото предложение беше най добро.
Въпроса не е дали е добро, а последващото отношение ако някои не се съгласи с него или изрази различно мнение. Но това е друга тема и няма да я продължавам тук :)

Тема "Препоръчайте запойваща станция за дом. употреба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: